sibulaplixi asjatamised
kes ma olen, kus ma teen
vanus: 25
mantel ripub ja saapad selle all: lasnakal
tähemärk: vähk
meeldivad
roheline värv, kirjud lehed, vihmasabin, jäätis, soojad sokid, lai lumesadu vaikses talveöös


Minu sõbrad

murphy seadus
kui miski peab untsu minema siis ta ka läheb
ajalugu
sibulaplixi asjatamised
400118x2 silma sibulat tundnud
14 Jaanuar 2008
Salajutt

Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et kudusin kahel vardal sokke.

selliseidTegin kaks tk valmis, näpistasin ööst veel aega ja siis kui paelama hakkasin, siis avastasin, et teisel sokil jooksid mõlemad roosiread samapidi. Viga oli paraku tehtud just alguseosal, seega sai terve sokk sinnamaani üles tõmmatud kus mustrid algavad. Kirusin veel oma kanaaju, et mäletasin ju küll, et raamat tagurpidi ees oli kui ühte mustriosa tegin...
Alustasin siis mustriga uuesti, aga samal ajal hiilis ligi hoopis uus idee ja järgmiseks õhtuks said valmis kahe varda käpikud.Mulle omale väga meeldisid need igatahes. Materjaliks Novita "Saana" ja Yarn Art "Gold". Kootud kahel vardal.

Eile õhtul meenus mulle hoopis üks kampsik. Kootud aastal 2004 või 2005 alguses..täpselt ei mäletagi enam mu vana pea .

'

Kootud kampsik lõngast JIL. Ees on tavalised palmikud, kaelaaugus on piki raglaanijoont lukk ja kaelus on suhteliselt kõrge.


05 Jaanuar 2008
Peaaegu et vanast uus

Kunagi ostsin omale kiiruga poest mütsi, et sobib hästi mu õlarätiga kokku. Pealegi pea külmetas hirmsasti. Üritasin teist siis pähe panna, aga nõme oli. Rulliv serv ei hoidnud üldse ilusti. Igatahes seisma see müts mulle koju jäigi, kuniks eelmise aasta eelviimasel päeval tuli mõte ja sai ka teoks tehtud kohe.

ENNE:


PÄRAST:Mütsi serv sai kinnitatud nööpaugupistega ja kaunistuseks sai pandud oma proovitööd lillesalli tarvis. Lillekeste keskele veel pärlike ja Ämmal oli lausa pisar silmas


Valge jaanuar.Esimeseks valminud asjaks on babybornile müts. Kasutasin selleks kalendrisse tehtud kiisumütsi jääke.
panin õpetuse ka kirja

Babyborni valge müts.

Materjal: Novita Teddy või mõni muu paksem lõng.
Vardad nr 4,5

Loo üles 48 silma ja ühenda ringiks. Koo ringselt 4 rida 2x2 soonikut ja seejärel 10 rida parempidist kudet.
Alusta kahandamist. Koo varda alguses kaks silma ületõstmisega kokku, neli silma parempidi ja jälle 2 ületõstmisega kokku ja koo neli silma. Korda seda kuni rea lõpuni.
Koo vahele üks rida parempidi ja jätka kokkuvõtmisi üle ühe rea (vahele jääb 3 silma ja siis 2 ja siis 1 ja lõpuks jääb vardale lihtsalt 4 silma) ja vahele alati 1 parempidine rida.
Seejärel koo varda algusest kaks ületõstmisega kokku ja koo varda lõpuni ning korda kuni rida saab läbi. Järgmisel real tee samamoodi. Siis koo 3 rida allesjäänud silmadega ja võta ots kokku.

Pane müts nukule päha ja märgi klapikohad. klappide vahe on otsmiku poolt 16 silma ja kuklapoolt 12 silma. Klapi laus 10 silma.
1 rida-korja silmad parempidiselt, st töö parempidiselt poolelt.
2 rida, võta silm kudumata ja koo järgmine silm parempidi, seejärel 6 silma pahempidi ja 2 silma parempidi
3 rida: koo kõik parempidi
4 rida: koo nagu 2 rida
5 rida: koo kõik parempidi
6 rida: koo nii nagu 2 ja 4 rida.
7 real: alusta klappide kahandamist. koo kaks silma parempidi, kaks silma ületõstmisega kokku, kaks parempidi ja kaks silma parempidi kokku.
8 rida: koo kaks parempidi, 4 pahempidi ja kaks parempidi
9 rida: koo kaks parempidi, kaks ületõstmisega kokkuja kaks parempidi kokku ja kaks silma parempidi
10 rida: koo kaks parempidi, kaks pahempidi ja kaks parempidi
11 rida: koo kaks parempidi, kaks ületõstmisega kokku ja kaks parempidi
12 rida koo parempidi
13 rida koo parempidi
seejärel koo silmad maha.

Mütsi ääred võib kinnissilmustega üle heegeldada. Heegelda paelad klapi otstesse.

Lill
Materjaliks jämedam mohäär

Tee 6 ahelsimust ja ühenda ringiks. Tee kõrguseks 2 ahelsilmust ja seejärel kolm ühekordset sammast, kaks ahelsilmust ja kaks kinnissilmust-korda seda 5 korda ja ühenda, siis tee 3 ahelsilmust ja kinnita järgmiste kroonlehtede vahele ja jälle 3 ahelsilma ja järgmise kroonlehe vahele ja nii kuni ring täis, ehk 5 korda. Tee aasa sisse kinnisilm ja kaks ahelsilma, 5 ühekordset sammast, kaks ahelsilma ja kinnissilm ja korda kuni ring täis. ongi lilleke valmis. jäta kinnitamiseks pikem lõng

Veel sai valmis üks rohelise ja punasega suvisem asi ja veel paar salajast asja on valminud või valmimas, mida näidata ei saa veel


Värvispektri projekti käigus on plaan nii nuku garderoobi suurendada, kui lõngajääke või akrüüllõngu hävitada selleks, ning samas teha ka midagi asjalikumat.Link