sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Jaanuar 2012


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299046

14 Jaanuar 2012


Ma küll pole antud projektiga liitunud,kuid peaksin vist, sest seal on nii palju põnevaid kotte, mida sooviks järgi teha.

Proovisin Pireparmu koostatud õpetuse järgi kotti õmmelda. Olen tavaliselt ikka rohkem selline suure-koti-kandja-tüüp, kuid elus tuleb ette olukordi, kus oleks just väikest kotti vaja, et võtta kaasa hädavajalikumast hädavajalikum kraam- rahakott, võtmed ja mobiil, võib- olla ka väike digikas vms. Ühesõnaga VÄIKE kotike. No ülivägamini kotti ma siiski ei tahtnud, see tundub kuidagi minuga vastuolus olevat, õmblesin siis selle väljapakutud variandi, õigemini kanga mõõdud olid veel pisut suuremad- 61x44. Sobilikku riiet otsisin ka kodus olemasolevate kangaste seast- kõik nii lirud ja heledad. Näppu jäi üks peenetriibuline pehme õhuke velvet, mille ostsin kunagi, et lapsele kevadsügisjakike õmmelda, lõpuks said sellest aga püksid ja ülejääk seisis. Kuna kangas sisalduvad ka lillad lilled ja enamik mu pluusidest- sallidest roosad-lillad, otsustasin, et sobib küll. Triikisin vatiini õhukeseks, nagu õpetuses öeldud- sai selline mõnus materjal, millist kasutan edaspidigi millelegi vormi andmiseks. Hea nipp.
Kott sai kiirelt valmis õmmeldud, veidi rohkem läks aega voodriga. Õmblesin voodrile ka kaks lahtist taskut- taskuid pole kunagi kottidel üleliia palju. Sangad õmmeldud, asusin voodrit õmblema. No käsitsi mina seda voodrit küll kusagile kinnitada ei osanud- kui ma lukuõmbluse seestpoolt voodriga katsin, jäid voodrikinnituspisted väljastpoolt näha, kui aga püüdsin voodrit madalamale kinnitada, jäid lukuõmbuse pisted seestpoolt näha. Lõpuks traageldasin voodri koti külge ja õmblesin mööda lukutepingut väljastpoolt kinni (tekkis topeltteping, mida küll aru ei saa ja ei häiri ka). Sai kõige mõistlikum variant.

Esimene katsetus.Lukk taaskasutus, vooder ka. Vooder oli olnud kunagi mingi seeliku oma, nüüd sai kotile.Kuna mu kosmeetikakott oli ka kusagile ära kadunud, õmblesin samast kangast uue. Voodriks mingid sobivat värvi (türkiis) vanad püksid, lukk taaskasutus. tepitud triigitud vatiinile ja voodrile. Veidi kööbakas sai, järgmine kord tean, mida teisiti teen.

Kott tagantpoolt, seltsiks kosmeetikakott.Pisitütar vaatas mu kotiõmblemist ja vaimustus sellest sedavõrd, et nõudis omale ka sellist. Valis värviks roosalillelise kanga. Tugevduseks triigitud vatiin, voodriks kollane kangas. Mõõdud võtsin sellele kotile siit. Sai väiksem küll. Pireparmu seletatud meetod joonte pealemärkimiseks oli parem, arusaadavam minusugusele põmmpeale. Väiksema koti puhul ei klappinud minu joonistatud ja tegelikud jooned omavahel üldse. Tänu sellele pusisin voodri kallal kaua aega.
Sangade kinnituskohtadesse õmblesin tütre pealekäimisel Kitty- nööbid, sest "need on ju nii ilusad!". Tema oleks terve koti neid täis õmmelnud. Veensin teda, et rohkem ei sobi.Kaunistuseks õmbelsin paela ja pitsi. Pildil paistab see pits eriti kõveralt õmmeldud olevat, kuid tegelikuses tuleneb see sellest, et kott on tühi ja veidi löntis. Lukk taaskasutus. Üleüldse on mul terve karbitäis lukke. Olen need kõik ära lõiganud asjadelt, mis kuuluvad äraviskamisele. Nii hea on siis võtta, kui kusagile vaja. Pole ju mõistlik iga asja jaoks uut lukku osta. Mulle meeldib taaskasutus.Kõik kotid koos.Tegelikult ma ikka kahtlen siiamaani veel, kas nii väike kott ikka sobib mulle. Või on asi lihtsalt harjumuses- alati suur kott ,asju täis, õlal.
No vähemasti olen ma ära katsetanud.

Kes on veel seda kotti õmmelnud, kuidas teie lahendasite voodri sisseõmblemise?
sillulullu postitas @ 16:04 - Link - kommentaarid (9)