sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
November 2011


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

296555

15 November 2011


Jõulumunad.
Tavalisest ei tee ma seda, mida teised massiliselt teevad, kuid seekord on erand.

Sest Need võlusid mind juba eelmiste jõulude ajal, kui neid kõigepealt 1NIPI blogis nägin. Siis hakkas neid ilmuma siin-seal, ikka veel meeldisid need mulle. Kui nüüd kuulide kooskudumine välja kuulutati, otsustasin, et koon ka. Registreerumisega igaks juhuks ei kiirustanud, sest polnud endas kindel, kas ikka jõuan.
Nüüd siis esimesed valmis ja päris mõnus on neid kududa.

Kõik koos ühel pildil.Mõne sooviks eraldi välja tuua. See mu esimene. Susa mustritest üksSelle kudusin 100% villasest, mis kodus leidus ja on tundmatut päritolu (kellegi käest saadud ehk?). Pesin seda pärast kudumist- päris ilus sai, kuid järgmisel hommikul avastasin õudusega, et punane andis kõvasti värvi ja selline laiguline ta tuli. Ära ei hakanud viskama, sest muster iseenesest meeldib väga. Muster Jenniplika oma.Aga millega ma eriliselt rahul olen, on see muna- vahetasin vardad kõige peenemate vastu välja, mis mul kodus olemas- no need õiged, metallist vardad. Tulemus sai ilus, ühtlane. Teised munad ei meeldigi enam nii väga, aga las nad olla, harutamine oleks lauslollus. Ja pealegi- teised ei tea niikuinii, et nood pole need kõikseilusamad.

Hea muster, mõnus kududa, ilus lõpptulemus.Päris tervet korvitäit pole, kuid algus on tehtud.Susa eeskujul tegin kinnituseks ka näpunööri- esimest korda elus, ja ise katsetasin, nipid sain SIIT, kui keegi soovib veel katsetada. Kahevärvilise näpunööri eelis on see, et saab panna lõngad keradest jooksma, punuda sobiva pikkusega jupi ja siis lõngad katkestada. Ei mingit nuputamist, mõõtmist ega ka ülejäägi äralõikamist. Punu kas 10 cm või 100 meetrit. Samuti meeldib see kinnitusviis sellepärast, et saab kuuske ehtides muna siduda just nii kõrgele-madalale, kui vajadus on.

Munadesse läheb suht palju täidist (mahulise vatiini jäägid käe vahel kohevaks lahti tõmmatuna). Kuldreegel võiks lausa olla- topi niipalju, kui mahub, siis lükka täidis (puu)pulgaga külgedesse (põskedesse), topi veel niipalju kui mahub, lükka- vormi veel ja siis topi veelkord niipalju, kui mahub. Ühesõnaga- kui sa arvad, et aitab, siis tegelikult läheb sinna sisse veel kõvasti. Niiviisi talitades ei jää muna mingil juhul lopergune ega piklik ega lapik.

Lemmikud on muidugi punase-valgega munad, kuid püüan nüüd mõned teha, mis sisaldavad rohelist ka, seegi ju jõuluvärv.
sillulullu postitas @ 10:13 - Link - kommentaarid (10)