sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
November 2011


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

300718

05 November 2011
Täna tahan rääkida uue köögilaua saamisloost. Tegelikult juba rohkem kui kuu aega tagasi juhtus see kõik.
Mees sai imeodavalt laua, just sellise, nagu ma oma vaimusilmas ühte köögilauda ette kujutasin- ümarate vormidega, pikendatavat ja mis peaasi- vanaaegset . Ta tegi mulle üllatuse, tuues mulle selle laua, ilma, et ta oleks sellest eelnevalt sõnakesti iitsatanud.
Alguses ma ei osanud sellest lauast väga eriliselt vaimustuda, kuigi kuju oli just selline, nagu ma olin kujutlenud. Kuid see ei olnud just kõige paremas seisukorras ja natuke madal oli ka, nii 6-7 cm madalam, kui vaja olnuks.
Jalakuju on ju super! Kuid kriibitud-täksitud.Laud kokkupanduna.


Kahjustused.


Spoon lahti, tükid väljas. Tegelikult kahelt poolt isegi.

Kaalusin erinevaid variante. Lõpuks otsustasin skandinaavia eeskujul selle valgeks värvida. Sohva ka ju plaanis niikuinii valgeks värvida, siis sobiks hästi.
Liimisin lahtise spooni uuesti kinni, panin pitskruvidega terveks ööks pressi alla. (Siinkohal tegin suure vea- pealmisele lauaplaadipoolele ei pannud ma kruvide alla klotsi- hommikuks olid ilusad rõngad lauaplaadi peal. Kuid selle vea saime nippidaga parandatud.)


Lihvisin, pahteldasin ja siis värvima!
Müüja soovitusel ei ostnud ma seekord vesibaasil värvi, nagu esialgu plaanisin, vaid akrülaatvärvi, mis pidi kulumiskindlam olema. Ikkagi laud ju! Ja pidi ka kiirelt kuivama. Ostsin Sadolin Master Lux 40. Värvisin ühe korra , läksin lapsele lasteaeda järele, oli veel paaris kohas käimist, mitu tundi kulus ära, lootsin tagasi koju tulles teise kihi peale panna- täitsa märg veel. Ja pidi veel kiirestikuivav olema! (okei, vanasti kuivasid jah värvid mitu päeva). 6 tunni pärast- ikka märg. 8 tundi- enam-vähem kuiv. Keskööl sain alles teise kihi peale panna. Teine kiht ei katnud veel lõplikult. Kolmas kiht tegi asja ilusamaks. Aga oi, ma olin enda peale tige, et sellise värvi ostsin. Kevadel tütre voodi värvimiseks kasutatud Eskaro Norden oli nii hea värv, et kui voodi värvimisega ühest otsast lõpetasime, võisime teisest otsast taaskord värvima hakata. Ja püsib siiani laitmatult. Kuid selle Sadolini värviga ma pole kohe üldse rahul- värvimisest on rohkem kui kuu juba möödas, kuid ikka veel kogemata tugevamalt vastu koksates tuleb värv maha nagu plastiliin.

Värvimise vaheetapp.


Ja kuna ma sattusin värvimisega väga hoogu ja värvi ka jagus, siis vahepeal nägi köök välja selline.


No aga värvitud see laud sai ja igaljuhul sai see ilusam, kui enne. Ahjaa-seda kõrgemakstegemise asja kaalusime ka nii ja naa. Valida oli kas puuklotsidega kõrgemakstegemine- no nagu lauajalgadele alla jätkuks ja ühte värvi värvidavõi siis tuli mul geniaalne idee- rattad. Otsisin netist rattaid- keskmiselt 11 eur tk. Liiga kallis. Sattusime pooljuhuslikult Tartusse Prismaga ühes hoones olevasse mingisse mööblividinate poodi. Otsisime tualetti ja siis me selle poe leidsimegi. Nägime seal ka rattaid. Soodsamad, palju soodsamad kui netis. Lõpuks saidki rattad alla ja ma ei kahetse- mõnus lauda liigutada (kui vaja sohva alt kastist või seinal olevast kapist midagi võtta või lauaalust pesta), sest et see ju suht massiivne. Kuid kuna laud ise raske, ei liigu laud isetahtsi ja ei värise- vingerda ka, nagu algul kartsime. Sestap valisimegi lukustatavad rattad, kuid seda funktsiooni polegi vaja läinud.

Värvituna siis näeb välja selline.
Kahe vaheplaadiga.


Ühe vaheplaadiga.


Ilma vaheplaatideta. Kuid sellisena kööki ikka liiga tilluke. Mulle meeldib suur laud.


Ja kui juba värvimiseks läks, siis köögikandik (ostetud millalgi Võru Magaziinist) sai ka üle võõbatud. Juba ostes ei meeldinud mulle see kujundus ja plaanisin muuta. Nüüd sai see teoks.
Enne.


Ja nüüd.


Enamus ajast on sellel muidugi asjad peal, kuid kandik võib ikka ilus olla.


Ja aastaid tagasi kaltsukast ostetud tassialused said ka ühte karva võõbatud. Olidki juba vanad, väsinud ja lastel ära soditud. Pildilt ei saa arugi, kuid need olid ikka väga kulunud, määrdunud ja soditud.
Enne.


Ja nüüd.

Selle korvikese, mis oli algselt tumepruun, värvisin ka valgeks, et oleks, kus neid aluseid sees hoida.

Leidsin ka üles vana küünlaaluse. Kuju meeldis, kuid värv kohe üldse mitte. Oranž. Polnud sobilik ka. Värvisin valgeks. Enne-pilti pole.


Küünal küll varjutab pildi, kuid ilusam ikka ja ilus ka ilma küünlata- paku sellelt kasvõi pähkleid.


Lauaga olen väga- väga rahul. Jalale on mõnus istudes oma jalgu toetada ja olen tähele pannud, et ka külalised on selle nipi ära tabanud.
Ja tegelikult olen oma mehega ka väga- väga rahul! Ta teab, mis mulle meeldib, suures enamuses on meie maitsed samad ja tal on hea nina nende asjade äratundmises ja mulle toomises! Ja mis põhiline -imeodavalt! Kuid teistsugused asjad, kui teistel.

Enamuse ajast katab lauda muidugi lina- ei saa ju lasta kohe kauavärvitud (3 päeva läks aega) lauda kohe ära rikkuda. Sestap otsisingi välja kevadisest kardinategemiset üle jäänud linase- puuvillasesegu kangajupi, mis oligi laualina jaoks jäetud ja õmblesin sellest täna lauale uue lina (2 palistust- ja alles nüüd sain valmis). Aga ongi hea, et kevadel ei õmmelnud- praegusele lauale oleks siis lina ju liiga tilluke (eelmine laud ju väiksem), hetkel aga sain olemasolevast tükist täpselt sobivas suuruses lina.

Selline beežikas-hallikas. (Amanda teab- tal samast riidest magamistoa kardinad ).

Plaanin valgeks värvida millalgi lisaks sohvale ka selle ingli taga oleva kapi.


Roositeema jätkub, kuid siinkohal on paslik ära näidata ka minu kolmas valminud padi köögisohvale, on ta siin taustal juba niikuinii figureerinud.Teeme koos lapiteki teemast karukäpp. Küünised oleks võinud tumedamast kangast olla, muidu olen rahul.Rohelise kandi tegin põhjusel, et padi liiga läägeks ei läheks ja et kattel olevatel rohelistel ruudukestel oleks ka mingi seos selle peal olevate patjadega. Sobib küll.

Päris põnev-leidsin nüüd ühest Norra sisustusblogist sarnase laua- keri allapoole.
LAUD
sillulullu postitas @ 19:27 - Link - kommentaarid (8)