sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2011


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299140

31 Juuli 2011
Töökaaslasel oli sünnipäev. Õigel päeval ma teda õnnitleda ei saanud ja siis tekkis idee teha teistsugused lilled kui need, mis kohe ära närtsivad.
Hakkasin siis õmblema voltimistehnikas pajalappe. Algus sujus hästi, kuid viimaseid kolmnurki õmmeldes hakkas rappa kiskuma, sest vaatamata passitamisele ja klapitamisele nihkusid tükid lihtsalt paigast. Riie oli libe, ajan kõik selle kraesse. Siis tegin avastuse, et ma ei olnud keskmisi tükke (tumekollane) piisavalt suuri ikkagi lõiganud, nende alumised nurgad oleks punaste kolmnurkade vahelt välja lupsama hakanud. Kes on teinud, see saab aru. Pettunult jätsin töö sinnapaika. Mõtlesin, et sellised peletised tulevad, et hea küll, jätan omale kööki, ära ikka kuluvad. Kui viitsin edasi kunagi õmmelda.

Järgmisel päeval tuli hea mõte- võtsin sobivas toonis pitsi ja õmblesin selle ringiratast tähetippude ligidalt kinni, keskele valge paelakese. Nüüd oli asjal hoopis teine jume- endalegi hakkasid need meeldima. Otsustasin, et õmblen need ikkagi lõpuni.

Peopesapoolses osas kasutasin jälle vanade tööpükste materjali, sest see on lihtsalt nii tänuväärne materjal. Teppisin riide vatiini külge vabakäetikandis, sain jälle pisut harjutada ja kui oleks nässu läinud, siis poleks kahju olnud ära visata. Kantisin ka sama materjaliga. Sinine pole just (enam) mu lemmikvärvide killast, kuid neil lappidel jäi see minu arvates ilus paistma ja vastuvõetav isegi minule.Kõige lõpuks otsustasin ikkagi tähekese- lillekese südamikesse ka nööbid õmmelda, need hoiavad pealmist- alumist kihti koos, sest läbi pole need omavahel tepitud.Natukene nad ju kipakad- lopergused said, kuid minu arvates päris armsakesed, kui arvestada seda, et esialgu tekitasid nad minus masendust ja tahtmist nende valmistamine pooleli jätta.

Kuna arvan, et kingisaajale meeldib veidikenegi kokata, sest et sünnipäevadel on ta alati omatehtud sööke pakkunud, siis loodan, et need õied rõõmustavad teda. Homme annan kingituse üle, eks näis.


Väga kenad korvid!
Kas kinnitad ka vahepeal liimiga neid ja kuidas ühendus kohad jäävad, mul kohe üldse ei taha see välja tulla :/
31 Juul 2011 - 19:11
Kommenteerib külaline Külasta teda Blog


Kuna avastasin just selle kommentaari oma korvi-postituse alt, siis mõtlesin, et kirjutan mõne sõnaga, kuidas mina neid teen.
"Pulgakese" või "torukese" tegemise alguses panen ka ajaleriba nurgale veidi liimi, siis ei kruti see pulk ennast hiljem otsast lahti ja jääb ilusa kujuga. Grilltiku eemaldan pärast kruttimist.
Neid "pulki", millede vahele punuma hakatakse, peab olema paaritu arv, siis "jookseb" punutis hästi ja ei jää ühe nurga peal kordama.

Esimene punumise-ring tuleb teha, nagu pildilt näha, ilma punumata. Pintseldan PVA-ga ja kinnitan mõnest kohast nööpnõeltega. See hoiab "pulga" kuni kuivamiseni õiges kohas, ilma et see kohalt nihkuks. "Pulkasid" jakkan nii, et ühe pulga otsa litsun lapikuks ja murran omakorda pooleks (umbes 5 cm. ulatuses) ja pistan eelmise torukese otsast sisse, lükkan, kuni enam edasi ei lähe. Et vältida ühe pulga teise seest väljatõmbamist, pistan jakukohast jälle läbi nööpnõela, ikka läbi pappkasti ka. Fikseerib ilusti.
Punuda tuleb piisavalt kõvasti, kuid mitte üleliia. Vaadata tuleks ka seda, et ei vajutaks kesket lohku sisse ehk siis riba peab jooksma igalt poolt ühtlaselt, muidu on nii, et üles otsa välja jõudes avastate, et nurgad on punutud, kuid keskkoht längus. Kuigi- riie katab ülemise osa niikuinii ära. Kuid ilusam jääb, kui korralikult teha.
Kui tekkis kellelgi veel küsimusi, või midagi jäi arusaamatuks (ma pole just hea seletaja), siis küsige. Kui oskan, vastan ikka.
sillulullu postitas @ 18:00 - Link - kommentaarid (10)