sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2011


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299140

25 Juuli 2011
Viimasel ajal kummitas mind soov saada kööki diivan. Jah, diivan. Või köksoffa, nagu Rootsis öeldakse. Mitte selline nurgadiivan, nagu oli "vene ajal" ja on praegugi osadel kodudes, vaid selline lihtsalt diivan. (Boonusena mahukas asjade hoiukoht istumisosa all).
Saingi oma diivani, puidust, pealegi üliodavalt. Rootsist, Rootsi toodang, väga kvaliteetne, nagu mees diivanit kokku pannes ütles. Kasutatud loomulikult, sest olen omale võtnud pähe, et vanad asjad on need kõikse paremad, see tänapäeva laminaat ei õigusta ennast. Vähemalt kappide- kummutite- voodite materjalina mitte. (Väikesed erandid välja arvata- Narvas valmistatud laminaadist lapseriiete kummut on ainukesena vastu pidanud, ülejäänutel kukuvad uksed eest ja sahtlite kinnitused küljest. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida).
Puidust ja veidi kõva, soovisin ma seda mugavamaks muuta. Nagu näiteks nendel piltidel näha. Nii romantiline ja mõnus pesakene ju!
Alustasin patjade õmblemisega. 2 nendest valmisid eile. Väga väikeseid ei tahtnud, niisiis sai nede lõplikuks suuruseks 50x50 cm. Katted lukuga eemaldatavad, pealmine lapipind tepitud vatiinile vabakäetikandis (tepingus). See on mu esimene sellelaadne katsetus, olen kogu aeg hirmuga püüdnud hoiduda sellest, et ehk rikun mingi teki veel ära. Aga päris mõnus oli teppida. Võhmale võttis küll ja selg jäi ka kangeks. Tagatipuks murdus veel teppimistallal see kang ära, mis peaks seda talda tikkimise ajal üles tõstma. Kevadel ostsin selle talla ja ma arvan, et mul on ostutsekk- saateleht ka minema visatud, nii et igatepidi hilja pretensioone ka esitada. Teise padja teppisingi ilma selle kangita. Sain hakkama küll, lihtsalt tepitavat pinda oli tarvis rohkem vedada. Asjatundjad, kas see tald oleks asjalikum, sellel kõvem kang? Juhul muidugi, kui see minu masinale peaks sobima.

Olin millalgi ostnud sellise sinise inglitega kanga, just nende naljakas- armsate inglite pärast. Kangajupid õigemini. (Räpinast- kes on käinud, see teab).Soov oli neid inglipilte ammu kusagil kasutada, nüüd leidsingi sobiva koha. Kuna pilt on suht suur, ei saanud ma seda sokutada mõne lapikoolis õpetatava ploki keskmesse. No ei mõista veel suuruseid ümber arvutada, seda enam, kui pole seda plokki varem õpetuse ja antud mõõtude järgi õmmelnud.
Siis olid veel kodus emalt saadud kangaruudud- beežil põhjal sinised romantilised roosid. Neid juppe tahtsin ka ära kasutada. Ülejäänud kangad sobitasin lihtsalt teistega kokku. Algselt seda tumedat kanti ei pidanud ümber tulema, kuid tegin arvutuses vea (mõlemil küljel on ju vajalik õmblusvaru, mitte ühel) ja plokk sai väiksem plaanitust. Aga ongi hea, see tume kant lisabki konkreetsust ja seob omakorda seda ingliga sinist seal keskel.
Sohval.
Esimene.Teine.Õhtuhämaruses- ainult et kogu see hämaruse salapära haihtus pildistamisel.


Plaanis on veel vähemalt 2 patja teha (kõik padjad soovin teha erinevad, kuid ikkagi sellised, et omavahel sobiksid). Ja samuti teha istumise alla pehmendus. Ehk tahab siis keegi ka köögis istuma hakata? Kogu aeg ronivad tuppa, taldrik süles.


Ja plaanis on see sohva millalgi veel ka valgeks värvida
Ja veel suurem plaan on köögi sein ka uuesti üle värvida (kuid see nõuab ka omakorda lae värvimist), sest selline karjuv kollane ei meeldi mulle üldse. Eelmisest elanikust jäänud veel. Mulle meeldiks midagi pastelsemat.

sillulullu postitas @ 07:29 - Link - kommentaarid (10)