sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2011


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299041

18 Mai 2011
Nägin kord rootsis kasutatud kaupade poes (seal müüakse üldse igavesti lahedat kraami- oleks vaid, millega ära tuua) sellist kapikest ja mul oli seda hirrrmsasti tarvis. Maksis vaid 25 SEK-i. Ära sai see ostetud. Seisis mu käsitööriiulis, mõnus oli sinna igasugu vidinaid sahtlitesse panna. Kuid algusest peale oli mul plaan, et teen selle kapikese kuidagi ilusamaks. Head mõtet polnud.
Kuid nüüd, kui tütre voodi värvimisest jäi värvi üle, värvimistuhin oli sees ja pealegi see värv meeldib mulle, arvasin, et värvin samamoodi rohelise- roosaks. Kuid kapist pintsleid ja muid tarvikuid otsides jäi silma veel üks värvipurk. Kangutasin rõdul lahti- ilus purgitäis hele-heleroosat värvi. Saigi siis kapike kahte tooni roosa.
Kapike enne värvimist.


Pärast pintseldamist ja salvrätikute kleepimist selline.


Salvrätikud olid millalgi eelmisel aastal Võrust ostetud, plaaniga need kusagile kleepida. No lihtsalt nii väga meeldisid need südamed. Näedsasiis- veidi vähem, kui aasta hiljem läkski neid tarvis. Ilma oli kapike kuidagi igavam, kuigi nüüd ehk veidi kirju. Kuid pole viga, mulle meeldib.


Millalgi sai selle õpetuse järgi(keri allapoole, kvaki postitus) üks ajalehtedest korvike punutud. Plaan oli kogu aeg lisa teha. Nüüd sai suurem korvike punutud. Värvitud Pinotexiga. Algul määris ja tundus, et ei kuivagi ära. Hiljem oli päris hea. Millalgi võiks veel üle lakkida- oleks tugevam ka. Vooder õmmeldud kardinateost üle jäänud linase-puuvillasesegusest kangast. Seekord läks voodri õmblemine nigu niuhti, sest teadsin, millele tähelepanu pöörata.
Vooder.
Võrdluseks kõrval vana korv, mis on aasta aega olnud tihedas kasutuses- lauapealse puldihoidjana. Väsimuse märke veel ei ilmuta.


Kapike ja korv said minu käsitööriiulisse.


Ja täiesti plaaniväliselt sai ära värvitud ka tütre toa kapp.
On meil üks vana kapp, mida ei raatsi välja visata, sest et see on lihtsalt niivõrd mahukas ja vastupidav. Vahepeal on mitu UUT kappi ostetud, mis on juba oma koha leidnud prügimäel- need tänapäeva laminaatkapid ei kõlba ikka kusagile. Uksed kukkusid eest jne. Aga see kapp kestab. Kuid vana värvikord oli väga väsinud. Kapp oli kõvasti ära täksitud.
Enne.


Ja pärast värvimist. Tütar tahtis küll valget kappi, kuid see hele-heleroosa on peaaegu niisama hea. No lihtsalt see värv oli ju juba olemas (sama värviga värvisin ka selle sahtlitega kapikese väljastpoolt). Ega´s head asja saa lasta ju raisku minna Kapp sai kolm värvikihti. Tahtsin kapiustele ka mingeid kaunistusi panna, kuid tütar ei soovinud.

Parem sai igaljuhul.
sillulullu postitas @ 05:34 - Link - kommentaarid (10)