sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Aprill 2011


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299138

23 Aprill 2011
Saime kunagi vana kasutatud voodi tükid ja tegime sellest pere pisemale voodi. Kuna ta magab ikka meie toas, pidime voodit lühemaks lõikama, et mahuks voodist mööda minema, et rõdule pääseda.
Tütar selles voodis eriti magada ei tahtnud, ikka puges meie juurde suurde voodisse. Pakkusin talle siis välja, et kui me teeme sinu voodi ilusaks, värvime roosaks, kas sa siis magad oma voodis? Ta oli nõus.
Kõigepealt lihvisime vanal voodil maha kulunud lakikihi.


Seejärel pesin voodi soodaveega puhtaks, nagu värvipurgil oleval õpetuses kirjas.

Siis värvisime voodi roosaks. 2 värvikihti. Aga voodi otstes olid koledad augud.


Abikaasal tuli mõte need lippidega katta. Minul tuli mõte need teist värvi värvida. Valida oli lilla või rohelise vahel. Roheline sümpatiseeris rohkem. Tegelikult me teadsime algusest peale, et lipid hakkavad auguridasid katma, see avastus ei tulnud värvimise käigus. Seega ostsimegi kohe 2 värvi ja ka lipid. Värv Eskaro Norden, poolmatt, pesemiskindel akrülaatemailvärv. Lõhnatu, kattis pindu väga hästi ja ka vahendeid oli hea puhastada.

Kodus olid ka kaks vana öökappi. Muidu head ja praktilised, kuid samuti kulunud. Oli ammu plaan ka nendega värskenduskuur läbi viia. Otsustasin, et üks sobiks hästi kaaslaseks voodi kõrvale. Sinna on lapsel hea oma raamatuid toetada ja sahtlis pliiatseid hoida. Teine öökapike sai suure õe voodi kõrvale.

Viimasel minutil meenus ka pilt teha kappidest enne (sahtlid juba eemaldatud ja ühe värvikihi saanud), veidi aimu ikka saab.


Kogu komplekt hakkas välja nägema nii.Laps armastab seal nüüd ka päeval olla ja oma Lottet magama panna.


Öökapp näeb nüüd välja selline.


Kapiuksel haldjas-baleriin. Salvrätitehnikas. Salvrätid ostetud kunagi Tiimarist.

Voodipäitsis ka seesama baleriin.


Jalutsis ka haldjate pildid.

Ise jäime tulemusega väga rahule. Laps samuti.
Nüüd nõuab voodi uut ilusat päevatekki. Laps tellis, et olgu selline, nagu olid need titatekid, mis iseenesest polegi paha mõte, sest värvid sobiksid ju imehästi.

Voodi sai valmis mitu päeva tagasi ja sellest ajast alates (3 ööd) on laps maganud ilusasti oma voodis. Ka õhtul nõuab, et emme, ma olen väsinud, lähme juba tuttu!


Lisaks õmblesin magamistuppa uued kardinad. 50% linasest ja 50% puuvillasegu kangast. Kanga sain imeodavalt sellelt oksjonilt.Õigemini sama inimese varasemalt oksjonilt. Lihtsalt tundub, et seda kangast on seal suurem kogus.

Magamistuppa paistab pärastlõunal lauspäike. Võimatu on lapsel lõunauinakut teha või multikaid vaadata.
Kaalusime mitmeid variante. Talvised punased kardinad ette tõmmatuna tegid toa väga pimedaks.
Ruloo jälle poleks nii pikk, et kataks ka maaniulatuva rõduukseklaasi. Tellides on rulood väga kallid, eriti need, mis ukse külge paigaldatavad. Plaan oli, et teen rooma stiilis kardinad, kuid küll ei leidnud sobivat materjali, küll polnud piisavalt raha ilusa kanga jaoks, siis hakkasin mõtlema, et kas rõduuks ikka käib korralikult takistusteta kinni-lahti, kui voldikkkardin üleval jne.
Ühesõnaga-hetkel läksin kergema vastupanu teed ja õmblesin lihtsalt kardinad. Piisavalt paksud, et päikese eest kaitsta, kuid piisavalt õhukesed, et valgust siiski sisse lasta. Nö. filtreerib päikesevalguse, teeb selle talutavaks. Õmblesin 3 kardinat, kuna kaks poleks akent ära katnud.
Aga- rahule ma ei jäänud.
Riie muidu ilus, aga pärast pesemist (oi, missugune vesi välja nägi- nagu soovesi) hakkasid ääred lokkima. Kõvasti lokkima. Ma ei tea, oleksin sinna vahele mingi puuvillase paela pidanud õmblema? Mida üldse niisuguses olukorras tehakse? Olin õnnetu, kuid jätsin kardinad siiski esialgu ette, vähemalt täidavad nad oma otstarvet. Kui välja uurin, mida asja parandamiseks teha, võtan kardinad maha ja teen ümber. Kui üldse annab enam midagi teha. Kurb olen.

Pilt ka tõestuseks.

Lokkivad ääred keeratud tahapoole peitu.


Kangastruktuur läbi valguse.

Muidu kangas mõnus.


sillulullu postitas @ 07:11 - Link - kommentaarid (12)