sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Detsember 2010


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299051

18 Detsember 2010
Kui saabusid külmad ilmad ja sadas maha lumi, teatas ka poeg, et tal pole kindaid (huvitav, kuhu kõik kindad , mütsid ja sallid ja sokid on talve jooksul kadunud?) Et kindaid oli vaja kiiresti ja mingit nikerdamisisu mul parasjagu polnud, siis võtsin jämeda lõnga ja paksud vardad ja valmisid sellised kindad. Valmis said tõesti väga kiiresti.
Kuna ka noorema tütre eelmise-talve kaelussall on kusagile jäljetult kadunud, oli tarvidus talle uus kududa. Seekord sai kootud Sokikese õpetuse järgi. Algul tundus see olevat hirmus keeruline, kuid kui mõned korrad süvenenult läbi lugesin,võtsin vardad ja hakkasin kuduma. No mõne vea tegin ka, hakkasin liiga "hoogsalt" kasvatama, ehk siis igal real, mitte üle rea. Ja kolmnurgad ei saanud ka ideaalselt ühepikkused ja esimestel ridadel kasvatamise kohtades on näha väheke "õhku" ehk siis oleks pidanud väheke tugevamini kuduma. Aga pole viga, seda salli oli kohe vaja ja seepärast jäi ta selline, iluvigadega (lõpetasin salli kodumise kell 3 öösel, sest järgmiseks päevaks oli kindlasti salli tarvis). Hobune kolis sallile teisel päeval, sest nii on lapsel kergem eristada paremat- ja pahemat poolt.

Pildid tehtud hommikul. Laps oli just äsja ärganud. Kui ma seal fotokaga klõpsisin, siis ta teatas resoluutselt, et aitab nüüd kah!

Ühele tütarlapsele oli kingitust vaja. Tegin siis märkmiku, võtmehoidja ja kaardi.
Veidi on ka näha märkmiku kaanepaberi struktuuri, selline roosidega kuldne paber. Ostetud Edu Keskuse Knopkast. Kaks viimast paberit sain.

Kaardi tegin sellise hästi lihtsa ja tegelikult nägi see parem välja kui siin pildil. Kuldsest krepp-paberist kuused.Seespool väiksem kuuskKinkekoti õmblesin ka ise, riidest. Sellest pilti pole.


Elutoa lauale oli ka lina vaja. Algul mõtlesin, et teen midagi lihtsamat lapitehnikas. Kuid siis läksin kergema vastupanu teed ja kasutasin ära ühe jõulumustrilise riidejupi, kantisin selle tumerohelise kangaga ja ääred kantisin samast jõuluriidest ülejäänud kangaribadega. Esimest korda elus proovisin teha mitte- diagonaal-kanti ja jääb täitsa norrmaalne. Selline ta siis laua peal on. Vahele pandud puuvillane vatiin.
Lapsed küll küsisid, et kas selle teki panedki laua peale või???Väikeste lisanditega pilt, ärge pöörake tähelepanuProovisin teppimisel kasutada omale muretsetud ülasöödutalda. Minu arvates (vähemalt selle töö puhul küll) oli see pigem takistuseks kui abiks. Töö ei liikunud eriti talla all edasi. Vahetasin oma tavalise talla vastu välja ja asi sujus palju paremini.


Ühe piparkoogivormi-linnukese olen ka viltinud


Ja ühe kala ka


Samuti olen õmmelnud veel 3 südant vanast villasest jakist

Ja kõik need asjad ripuvad hetkel sellise "pärja" peal.Kaardi võttis tütar omale ja kirjutas sinna oma käega teksti


Ja siis olen veel ühed pajakindad õmmelnud


Peopesa tumeroheline.


Osadest tehtud töödest veel pildid tegemata. Püüan ennast parandada.
sillulullu postitas @ 10:43 - Link - kommentaarid (5)