sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
November 2010


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299763

27 November 2010
Ükspäev oma vanu mänguasjade lõikeid lapates hakkas näppu Tuduhiire lõige. Omal ajal (üle 10 aasta tagasi) õmblesin ma mänguasju sadade ja sadade kaupa, nüüd enam ei viitsi. No omal ajal oli selleks ka hea põhjus- toetasime kooli käsitööklassi rahaliselt ja saime ka ise pool müüdud asjade summast. Aga siis ma ei käinud veel tööl ka, nii et see on vabandatav.
Niisiis-otsustasin, et õmblen oma noorimale ka sellesinatse tuduhiire, milline sai õmmeldud ka suuremale õele omal ajal.
Kuid enam pole mul selliseid materjalivirnasid võtta, nagu omal ajal- siis olid kapid pesusametit ja trikotaažijääke täis. Otsisin siis oma kaltsukottidest, mida õnnestus leida. Tudukombekas sai heleroosast hallide täpikestega vanast pluusist, hiir ise fliisina tundunud issi tööjope kapuutsist, mida ma olin juba ükspäev ära viskamas. Viimasel minutil mõtlesin ümber. No tegelikult polnudki fliis, vaid hoopis mingi villasena tunduv materjal.
Täidiseks (ise)kraasitud lambavill.

Voodike saadud päranduseks suure õe käest, sobis suuruselt hästi Tuduhiirele.

Kuna laps on haige, sai see tema lohutamiseks õmmeldud.Kuna materjal oli selline "puine", ei andnud hästi hiirt vormida, kuid täitsa mängitav sai. Pildil paistab roosa veidi tuhmim, no tegelt ei paista üldse roosa kahjuks. Ja Tuduhiir oli meil juba enne Tuduhiir, kui ma lugesin täna Marmelaadi blogist, et seal ka Tuduhiired liikvel

Ja siis eile, kui pisitütar oli mul süles ja ma teda kraadisin parajasti, vaatasin samal ajal uusi blogipostitusi ja seal oli Ossu blogis Lumememm, mida nähes tütar kohe hüüatas, et näe, lumememm, tahan ka sellist! Lubasin siis homme teha. Õhtul üritasin materjale otsida. No valgega meil kehvad lood. Leidsin ühe vana trikotaažpluusi, mis seestpoolt selline karvastatud, teate küll, nagu dressipluusidel. Kasutasingi siis seda karvast poolt välimise poolena.
Pea tarvis ketta lõikasin välja cd-plaadi järgi, iga jägnev ketas veidi üle sentimeetri suurem. Silmade tarvis mul sobiliku suurusega pärleid ei õnnestunudki üles leida, kuigi ma tean, et mul neid kusagil on. (Nii nagu mul on praegu penoplastipallid kadunud, nii nagu need ka eelmiste jõulude ajal olid kadunud. Hiljuti ma JUST nägin neid kusagil. Otsisin kõik kohad läbi- no pole!)

Ok, seega kasutasin silmadeks musta litrit, mis kinnitub pärli abil pea külge. Ainult nööbid on liimitud, ülejäänu kõik õmmeldud. Tegelikult sai meie lumememm küll põhimõtteliselt üks-ühele maha viksitud, kuid ma ei saanud midagi teisiti ka teha või tegemata ka jätta, sest tütar kamandas- tee see ka ja tee see ka! Nii et, vabandan, Ossu, sinu tehtud lumememm oli lihtsalt niivõrd täiuslik. Püüdsin luuda teistpidi kätte panna, kuid see ei läinud mitte. Noh, ainuke vahe on, et meie luud ei laula
Selline ta sai.(Ossu oma on muidugi ilusam)Ja pilt ka kahest asjast koos, sest tütar ütles, et Lumememm on Tuduhiire sõber.Lumememme õmblemine võttis tervel 4 tundi aega, sest püüdsin teha sellise, mis 3-aasatase käes kohe ära ei laguneks, ikka tugevasti õmblesin.

Nüüd on meil oma Lumememm, sest et õue me haiguse tõttu kahjuks ei saa- imetleme vaid aknast lund. Ja Tuduhiir on ikka õhtuti tal kaisus, ilma selleta magama ei mindagi.
Aga teie olge terved!
Ilusat jätkuvat talveilma!

sillulullu postitas @ 15:37 - Link - kommentaarid (15)