sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Oktoober 2010


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299051

15 Oktoober 2010
Pean ennast sundima, et mõned vahepeal valminud asjad üles panna, muidu ununevad sootuks.
Augusti lõpus oli vaja pisemale tütrele mugavaid reisipükse. Selle tarvis ostsin kasutatud riiete poest 5-krooni müügilt talle ühed kärtsroosad stretšmaterjalist püksid, milledest lõikasin välja püksid tütrele. Materjal oli veniv ja seetõttu ei hakanud ma kaunistusi lisama rohkem, kui vaid pepu peale taskud, et laps teeks vahet, kumb esi- kumb tagapool. No taskutele õmblesin kaunistuseks veidi kummiptsi. Pildid pole üldse head, pükse on juba pikka aega hoolega kantud. Põhipildid ehk siis pildid reisilt on aga koos digikaga kusagile kadunud.
Väikesele lapsele on hea pükse õmmelda, saab lihtsalt hakkama- kumm üles äärde ja korras.


Siis vahepeal sündis veel ühel mu endisel töökaaslasel tütar. Kuna see tütreke oli imepisike, siis ka imepisikesed papud talle kingituseks. Kodus olemasolevatest lõngadest ja ikka Kelly26 õpetuse järgi. Nii hea õpetus!

Hakkasin ka oma õelapsele papusid tegema. Valmis sai üks. Suuruse võrdluseks kaks erinevat kõrvuti.Siis sai katsetetud Ossu õpetuse järgi pajakinnaste õmblemist.

Materjal roosa linane. Esimene katsetus kukkus välja selline.Järgmise paari puhul tegin natuke omapoolseid muudatusi, loodetavasti sa ei pahanda Ossu. Lühendasin pöidlaosa 3 cm. võrra, kuna nii tundus mulle käes mõnusam. Teine katsetus siis selline.Ja siin siis võrdluseks lühema ja pikema pöidlaosaga kindad.Ja siin mõlemad paarid kõrvuti.Maasikatega pajakinnastel said muidugi tripid valesti, st. mõlemad ühele poole. Ossu näidatud viisil kantimine mul ka eriti hästi välja ei kuku, pean vist oma tavapärase kantimisviisi juurde tagasi pöörduma, st. algul õmblen kandi väljaspoolt kinni, murran sissepoole ja kinnitan salapistetega. Jääb korrektsem. Muidu jooksevad mul need õmblused sinka-vonka ja mõnest kohast jääb üldse kant lahti. Ei oska, noh. Ja trippide tegemine Ossu antud viisil ka minu õmblusmasinale ei sobi, ei "hammusta" läbi, sest kandi teen mina ise ja seega peab masin õmblema läbi 21 kangakihi ja lisaks veel 2 vatiinikihti. Paljuks läheb. Panin teisel paaril tripid eraldi kangakihi vahele, kandist madalamale.

No nende kinnastega on ikka minusugusel mässamist omajagu. Oma kolm tundi lõikumist-klapitamist-õmblemist on vähemalt garanteeritud. Ossu, sa oled nüüd kindlasti naerust kõveras ja ei saa aru, kuidas on võimalik nii kaua posserdada. Sul tuleb neid ja nagu seeni pärast vihma ja näiliselt mängleva kergusega.
Kuid ma arvan, et õmblen neid kunagi veel. Aitäh õpetust jagamast, kulla Ossu.

Mõlemad kindapaarid said tehtud kingituseks ja tänaseks ka juba ära kingitud.

Ja Salme Kattai lapiteki näitusel käisin ka.
Mina unistan juba ammu selle motiivi selgekssaamisest. On ju võrratult ilus!

sillulullu postitas @ 07:40 - Link - kommentaarid (7)