sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2010


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299041

06 Mai 2010
Katsetan esmakordselt Flickrist piltide lisamist. Aitäh, Silpsolps, Sinu õpetusest oligi kasu- näe, hakkama sain! (Foto24 ikka liivakellatab, sinna enam pilte lisada pole võimalik)
Lõpetasin ükspäev oranži koti õmblemise. Põhjus, miks koti lõpetamine nii kaua viibis, oli oranži materjali lõppemine- kotisangad jäid tegemata. Tegelikult ma arvan, et kusagil on seda materjali veel, kuid mul on see kindlasse kohta pandud või läks see kolimisega lihtsalt kaotsi. Sest et selle koti õmblemist ma alustasin juba üle-eelmisel suvel. Tegumood on vaadatud ühe teise koti pealt(poest) ja kodus joonistasin ise lõiked. Materjal taaskasutus- kaltsukast ostatud jakk ja seelik, hinnaga 10.-. Vooder kollane, voodriks taaskasutusest pluus (5.-), lukud kollased ja oranž, need on uued.Kotivooder tepitud vatiinile, kõik tükid triigitud liimiriidele. Kotti hakkasin õmblema tütrele tema soovil, värv oli ka tema valik.

Sangad tegin siis kollased- mingid vanad püksid, samuti taaskasutus. Sobisid lihtsalt värvi poolest ideaalselt. Oražidest juppidest triibu panin ka sanga sisse.

Ta ei soovinud palju taskukesi, seega sai tagaküljele tehtud vaid üks, kollase lukuga.


Ja kuna kotisangad said kinnitatud mõnevõrra teisiti, kui poeoriginaalil, siis ülemine osa hoidus kuidagi naljakalt, õmblesin sinna takjapaelatüki. Kotisangade kinnituse kohale plaanin veel õmmelda oranžid nööbid, kui ma need kusagilt saan.

Suurus 44x33. Aga nüüd teatas tütar, et sellist värvi kott polevat enam ammu moes ja tema seda endale ei taha. Pole viga, leiame ka tahtja, hea mugav kott on. Ja posserdamist oli sellega ikka omajagu. Koolis ta küll selle kotiga ühe päeva siiski käis, seal olevat öeldud, et rannakott. Minu meelest pigem sportlikus stiilis kott, aga noortega pole ju mõtet vaielda. Arvatavasti õmblen kaunistuseks veel mõne kollase lille ka, lõbusam.

Teine kott on roosadest lapikestest ja linasest riidest, idee saadud siit. Teemast õmmeldud kotid, jälle Sutsukese antud lingilt.
Kingituseks Emmele emadepäevaks.


Tegin suurema, lapikesed mõõdus 10x10 cm. Mõtlesin, et oh, kui kaval mõte- kotisuu käib teisiti kinni, lihtsam õmmelda, kui lukku, kuid võta näpust- minu jaoks osutus see just kõige keerulisemaks.

Ja selle ääre saab ka lihtsalt sisse lükata, siis on kott pealt lahtine.

Kotivooder sai kollane, taskutega (2 suurt, teisel pool 3 väiksemat).
Koti laius 41, kõrgus 42 cm.
Põhi tepitud kahekordsele vatiinile ja kanditud.

Sangadel kasutatud kahte riiet- värviline on pugenud linasele kaissu.
. Mõni pitsiriba leidis ka oma koha kotil.
Linane riie ikka need kaltsukast pärit kardinad. Mõni värviline lapike ka taaskautus. Kotti hoiab vormis kurnariie (Pireparmu nipp). Kurnariiet müüakse meil Põlvas Farmipoes, sealt me ostsimegi. (Meeter 47.-, võib-olla mujal on soodsam, ma ei tea). Aga vähemalt 4 kotti teeb selle meetriga ära, nii et polegi väga hull hind.
Kaks kotti kõrvuti.
Pilt sai kuidagi kehvakene.

Ja kuna mul pole nõelapatja (teistele teen, ise ilma), siis ükspäev lihtsalt võtsin käsitöölapikoti õmblemisest üle jäänud jupikesed ja lihtsalt õmblesin need kokku. sain suure nõelapadja- 16, 5x17 cm. Jõudsin veidi nõelu sisse pista, kui tuli pisitütar ja teatas, et see on tema oma. Nokkis nõelad välja ja läinud ta selle padjaga oligi.
sillulullu postitas @ 09:00 - Link - kommentaarid (18)