sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Aprill 2010


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299041

08 Aprill 2010
Mul oli paar vaba päeva, mille jooksul sai igal vabal hetkel õmmeldud. Selline tuhin tuli kohe peale, et kui poleks vahepeal muid vajalikke (kuid tüütuna tundunud )kohustusi,( nagu näiteks söögivalmistamine), oleks ehk veelgi enam jõudnud.
Pesamunal kahel kasvatajal kahel järjestikusel päeval sünnipäevad. Kingime siis omalt poolt minu puhul juba traditsiooniliseks saanud lilleõied. Päevavalguse jokutasin maha ja pidin ikka pimedas pilti tegema.Homseks ei saa ka pildistamist jätta, sest homme need juba kingitud. Piltide kvaliteet on väga-väga halb, tegelikkuses asjad ikka rõõmsavärvilised. Üritan siiski mõlemilt poolt näidata. Ühelt poolt.Ja teiselt pooltLisaks kummalegi karbitäis süüteroose, sest mõlemad ka ahjuomanikud. Nendest ei hakka eraldi pilti tegema, need siis paar postitust tagasi näidatud.

Ja veel said õmmeldud mõned asjad kingituseks. Mehe vennal sünnipäev tulemas. Mees küll, kuid valmistab ka süüa. Sellest lähtuvalt (no kitsad ajad ka, ei jaksa midagi poest osta) mõtlesin algul, et teeks talle pajakindad selle uue ja mõnusa õpetuse järgi, mida Pireparm meile jagas. Sealt hakkas mõte edasi jooksma.

Esimese asjana õmblesin hoopiski koti. Aga võtaks siis inimene riide ja lihtsalt õmbleks koti. Ei, vaja asjad keeruliseks ajada. Tegin Kelly26 blogist leitud puust-ette-punaseks õpetuse järgi lapimotiivi. Küll mitte vatiinile, vaid tavalisele sitsikangale ja sealt edasi sündis juba kõik töö käigus. Õmblesin poeskäimiseks suure, mahuka koti.
Suure sellepärast, et venna pere käib poes kaugel. Lähim (küla)pood 10 km. kaugusel, nn. linnapood veelgi kaugemal. Niisiis- kui poodi minnakse, siis ostetakse korrga palju vajalikku kraami.

Koti esikülg. Nn. põhikangaks valisin selle triibulise, lisaks sinised, sinakashallid kangad ja teksatükid, mis üle jäänud eelmisel aastal kilpsi õmblemisest.Kotil kahed sangad- vajadusel võimalik kanda käe otsasVõi siis õlal. Õlasangad veidi paksemad kui käesangad.Kinnituseks üks takjapaelaga klapike ka, et kotisuu liiga laiali ei vajuks.

Pahemalt poolt selline rõõmsatriibuline.Taskud asjade hoiustamiseks, üldmulje parandamiseks ja pisut ehk ka mehelikkuse lisamiseks. Ühesõnaga- väga vajalikud.

Sees ka helesinine vooder ja voodri küljeski üks tasku.Kuna taskul olid minevikus olnud mingid kleebisembleemid, aga need koledasti maha koorunud, õmblesin tüki triibukangast selle varjutamiseks.

Siis tulid pajakindad. Tegelikult on seed suht suured, et mahuks vabalt sisse ka mehine käsi. Et suurus saaks ikka hea, tegin eelnevalt nö. proovikinda, mis veel kantimata ja ootab omale ka paarilist. Proovikindast lähtuski, et vaja veidi suuremat. Siis võis päris-kinda õmblemise kallale asuda. Keskel jälle need lapitükid, äärtes triibukangas. Sellised nad said. Kahju, et pilt ei suuda edasi anda õiget muljet.

Peopesa lihtsalt sinisest kangast.Ja kantimisega jäin ma seekord eriti rahule. Sest olin omast arust kaval- õmblesin kandi esialgu välimisele küljele, seejärel keerasin kandi sissepoole ja kinnitasin salapistetega. Sest ma arvan, et kui ma oleks hakanud masinaga õmblema, oleks ma pidanud mitmeid kordi harutama ja ajakulu oleks vaata et suuremgi olnud ja nii jäi ilusam ka. (Kantimist ma muidu tegelikult pelgan ja natuke nagu vihkangi, sest ei kuku iial kena välja).Sisuks seesama helesinine kangas, mis kotilgi. Pildil paistab küll valgena.

Ja siis kilekotihoidja. Ok, sai poeskäimiseks küll kott tehtud, kuid kilekotte koguneb majapidamisse siiski paratamatult. Üritasin midagi sisse ka toppida, et oleks vormikam. Jäi pisut mumpsuline, sest sisu nappis.


Allääres ja kotisuus pesukumm, lisaks kotisuus tunnelisse aetud isekeerutatud pael.Veidi sisutut pilti ka.

Komplektile tulemas ühe lihtsa asja näol täiendus. Välja lõigatud, kuid ääristamata. Jään järgmist vaba päeva ootama.
sillulullu postitas @ 19:57 - Link - kommentaarid (15)