sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
November 2009


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299039

30 November 2009
Mõned päevad tagasi käisin oma endisel väga mõnusal töökaaslasel külas. Tahtmine oli viia midagi isetehtut. Kuna valmistamiseks jäi mul vaid paar tunnikest, otsustasin, et teen kuuse. Õmmeldud kuuse. Idee ja õpetus saadud koffikannu blogist.
Tegin umbkaudu lõike, vuristasin tükid kokku ja toppisin täis. Uskuge või mitte, selle pisikese asjanduse toppimiseks kulus mul terve tund! Ja pool kotitäit vatiini. Lõiget teeksin veidi ümber (tippu sihvakamaks ehk) ja toppimise puhul alustaks ma ladvast ja liiguks jala poole. Loogiline ju tegelt . No midagi vapustavat välja ei kukkunud, kuid külastatav oli viisakas, vähemalt ei öelnud ta, et talle ei meeldi Kuna kodus pilti ei jõudnud enam teha, tegin külas kiirelt pildi, jäädvustamaks, et olen sellise asja siiski valmis meisterdanud.


Esimeseks advendiks mõtlesin, et võiks teha korteri välisuksele pärja. Täiesti ise ja ka kaunistused võiksid olla valdavas enamuses ise tehtud. Ja pärg võikski olla kaunistatud põhimõttel, et võta-järgmisel-aastal-kapist-välja-ja-riputa-uksele. Ehk siis pohlavarred ja muud metsaannid oleks küll kaunid ühe pärja küljes, kuid järgmisel aastal enam ei kõlbaks (no mitte et raske oleks jälle uued tuua ja pärjale monteerida aga noh, selline kiiks sellel aastal).

Aluseks pajuokstest punutud-keerutatud pärjatoorik, mille tegin valmis juba kevadel. (Tegelikult tegin neid isegi kaks, teine sai mu mehe vanemale tütrele, kelle pärja pildi ka kunagi siia üles riputan, kui olen tal külas käinud ja pildi teinud).

Kaunistuseks õmblesin lilled, mis peaks justkui jõulutähti kujutama. Õpetuse leidsin sirtsuki blogist. Lilledele lisasin lehed, mis samas tehnikas valmistatud.

Kuna lilled üksi jäid igavad ja meil on päkaka-eas piiga kodus, siis õmblesin õpitoas leiduva Ly õpetuse järgi päkapikud. Veidi omamoodi. Lisasin kehale sisse elastsuse ja sobiliku kuju andmiseks karvatraadi. Habeme asemel said päkakad hoopis lopsaka lambalokkidest tuka. Ma tean küll, et mul kusagil kodus on karusnaha tükikesi, kuid kui neid vaja läheb, ei leia neid tavaliselt kunagi üles. Tüüpiline.

Ülemine, turniv päkapikk


ja alumine, lamav päkapikk


Ilu ja särtsu lisamiseks mässisin ümber pärja veel kuulikestest keti.

Kogu kooslus näeb välja selline


Eilseks siiski pärg valmis ei saanud, alles tänaseks.

Pilt tehtud toaukse küljes. Ukseklaas peegeldas ja pildil ei ole asjad pooltki nii ilusad, kui päriselus.
Nüüd jääb vaid nuputada, kuidas pärg tõhusalt uksele kinnitada, sest kahjuks elavad meie trepikojas sellised kaagid, kes armastavad asju lõhkuda. Kolmas kord juba lõhuti välisukse klaas ja suvel oli koridoris olev jõulukaktus, mis jõulude ajal ohtralt õitses, aknast välja visatud. Ja autode rattakummid olid tihti hommikuks kahtlaselt kuidagi ise katki läinud.

Aga teile soovin kaunist jõuluaega!


sillulullu postitas @ 13:08 - Link - kommentaarid (6)