sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
November 2009


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299041

16 November 2009
Pole ammu kirjutanud, laisk blogija, nagu ma olen.
Luiselotte blogist saadud mustri põhjal tegin ka omale randmesoojendajad. Välja ei paista küll eriti soojad, kuid tegelikult on need käes väga mõnusad. Modelliks õe käed.


Kaunistuseks lillekesed, paelast rüüsike ja südamikeks pärlid.


Neid oli mõnus heegeldada, said kiirelt valmis. Kõige kauem võttiski aega kaunistamine- viimistlemine. Õde, tütar ja vennanaine nüüd kõik soovivad ka omale selliseid.

Mõned aastad tagasi hakkas mul pihta punasevaimustus, mis kestab ikka veel. Tol ajal kudusin omale efektlõngast mütsi, mille üks töökaaslane mul otse peast ära ostis. Ilma pikema jututa. Kudusin uue, mida ka ühe talve kandsin ja siis jäi see seisma. Ema soovis seda omale. Saigi. Soovis veel juurde salli ka, mille kudumine võttis ka mul 2 talve aega (tegelt imelihtne- üks parempidi, üks pahempidi soonik). Mütsist ja sallist koos pilti veel ei saanud, kuid jäädvustasin salli. Pikkuse unustasin mõõta, kuid sall on paks, pehme ja soe.Väike tibu tahtis, et ma talle salli ümber mässiks.Eelmisel talvel kudusin pesamunale mütsi, mis muidu veel täiesti kandmiskõlbulik, kui välja arvata see, et kõrvad kippusid mütsi alt välja jääma. Harutasin ülemise otsa "sarved" lahti, kudusin u. 5 cm kõrguseks juurde ja nüüd on müts jälle mõnus. Mõtlesin, et heegeldaks mõne lillekese ka mütsile ettepoole, sest laps käib nüüd lasteaias ja et nii lapsel kui ka kasvatajatel oleks lihtsam mütsi pähe panna. Suurem tütar ütles, et ei mingeid lilli, tee hoopis kiisu.
Tegingi. Nüüd väike tütar kutsub seda kiisumütsiks.

Kiisu lips on tegelikult roosa, aga pildilt halvasti aru saada.

Harutasin üles ühe roosa pika-pika salli, mille kungi vanemale tütrele kudusin ja mis nüüd kasutult seisis. Lõng oli ju veel hea. Sellest lõngast heegeldasin sussid. Ma ise pole mingi eriline sussikandja, seepärast mõtlen veel, mis neist sussidest saab.
Susside heegeldamisel kasutasin uinuki õpetust, suurendades seda veidi vastavalt oma suuremale jalale.Kinnitus nööbiga. Nööbid jälle minu "nööbikogust" ehk siis kunagi lõikasin kõikidel vanadel kasututel riietel nööbid eest, et ehk läheb tarvis. Ma ei valinud sussidele nimelt roosasid nööpe, kuigi ka neid on mul omajagu. Tahtsingi, et nööbid veidi silma paistaks.Roosa pael nii ilu pärast kui ka reguleerimise otstarbel.


Veel käisin nädalavahetusel põlvakate vöökudumisel pealtvaatajaks. Oli väga mõnus. Mõned pildid ka.Sellised vahvad asjad!sillulullu postitas @ 10:14 - Link - kommentaarid (2)