sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Jaanuar 2009


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299138

12 Jaanuar 2009
Mõni aeg tagasi kudusin omale mütsi. Aga see ei meeldinud mulle. Siis heegeldasin bareti. Ei olnud üldse ilus, hoidis kuidagi kangelt. Siis, peale pikki otsinguid, leidsin ilusa bareti õpetuse Jansa blogist. Oi, kuidas mulle meeldib tema kootud barett! Minu lõng oli tunduvalt jämedam (tegelikult küll kahekordne, kaks lõnga koos jooksma pandud), niisiis jäi 8 siiluga hiigelsuur, harutasin üles, kui seda taipasin ja kudusin 7 siiluga. Tegelikult sai ikka suur, kuid selle varjamiseks panin baretile paela soonikuosa külge. Ja lisaks ajasin veel kumminiidid ka alläärde, et paremini peas istuks. Ise olen ääretult rahul, arvaku teised, mis tahavad.Müts üksi polnud päris see, mida vaja. Pidasin plaani valmistada ka üks sobilik kott.. Võtsingi siis ülejäänud lõnga ja hakkasin heegeldama. Kuna mulle meeldivad eranditult suured kotid, sai ka seekordne suur tehtud. Põhja heegeldasin kinnissilmustega. Kuna heegeldamine sujus siis väga aeganõudvalt, lihtsustasin asja ja edasi heegeldasin ühekordsete sammastega. Kui pool kotti oli heegeldatud, hakkasin kummaltki poolt kokku võtma. Igal real 4 sammast. Kui tundus juba parajalt lai (ehk siis mitte-enam-nii-lai) olevat, heegeldasin kahandamata kuni lõpuni. Viimased 8 rida heegeldasin jälle kinnissilmustega.
Tagaküljele jätsin heegeldamise käigus ava, kuhu hiljem sai kinnitatud lukk ja nii saigi sellest pisividinate hoidmiseks mõnus tasku. . No ei sattunud see ava küll täpselt keskele, nagu omast arust täpselt mõõtsin, kuid pole hullu.
Kahele poole külgedele õmblesin nööbid, mis on valmistatud üleheegeldatud seibidest. Kui nööbid on kinni, on kott väiksemKotile lisamahukuse andmiseks saab nööbid avada ja kott mahutab veelgi enam.Kotile õmblesin sisse ka voodri. Sobilikku riiet otsisin kodus olemasolevate kangaste seast jupp aega, kuni leidsingi lõpuks väga hea kanga minu arvates.
Ühel pool voodri küljes taskud mobiilidele ja muule pudi-padile, teisel pool lukuga tasku.Koti ülaäärde sai sisse punutud samasugusest paelast lips nagu baretilgi. Kotil põhjas plastiktugevdus.

Kogu kupatus näeb välja selline. Barett, kätised, kott.Kootud värviüleminekuga lõngast (etikett hetkel kadunud) ja lisaks pandud must Novita Helen. Värviüleminekuga lõng kulus enam-vähem kõik ära, Helenit üle 5 toki. Kätised, nagu juba mainitud, Red Heart Margareta lõngast.

sillulullu postitas @ 19:25 - Link - kommentaarid (6)