sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Mai 2015


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299140

06 Mai 2015
Katsetasin natuke teistsuguse kosmeetikakoti õmblemist (enda jaoks teistsuguse, st. pole sellise õmblemist veel proovinud). Olen pikemat aega mõelnud, et mismoodi saaks teha kotikest, millel oleks mitu lukuga avatavat lahtrit. Šnitti võtsin sellest õpetusest. Loomulikult oli mul vaja veidi omamoodi teha ja kuna õpetuses minule tundmatud hieroglüüfid, siis nuputasin suuruse ka ise. Loomulikult sai pirakas kott

Esimene katsetus kukkus välja selline.Põhja alt näeb välja niiSees roosa vooder

Voodrid sisse õmmeldud käsitsi- võttis aga aega! (4 küljevoodridetaili). Ühe asja tegin omale veidi keerulisemaks. Millegipärast arvasin, et kõik voodritükid on tarvis eraldi ja käsitsi õmmelda (usaldasin õpetuse pildimaterjali), tegelikult oleks saanud ühe voodritüki rahulikult koos keskmise seinaga õmmelda. Loogiline ju. Poole keskmise seina õmblemise pealt sain oma veast aru, kuid harutada enam ei viitsinud. Oleks ma tednud, kui kaua käsitsi voodri paigaldamine aega võtab, oleks harutanud küll

Põhimõtteliselt on sellise koti sisse võimalik ka lisataskud õmmelda- hetkel ma lihtsalt ei viitsinud. Lukkude juurde oleks võinud aasakesed õmmelda- oleks lukkusid kergem avada, kuid õmblustuhinas ununes ka see. Suuruseks sai sellel kotil pikkust 25 cm, kõrgust 17 cm ja laiust 11 cm. Asju mahutab tublisti.
Lapsele saab niiviisi teha kooliskäimiseks kahe lahtriga pinali.

Blogi vanemaid postitusi vaadates selgus, et kangas ostetud rohkem kui 2 aastat tagasi Tartust Zeppelinist kauplusest Kangas ja Nööp. Kanga nimi Lootos. Neid oli veel roosakaspunase ja rohelise taustaga.
Keedri oleks ka pidanud ikka kotile panema, oleks ilusam saanud, ma arvan!

Voodri õmblemise käigus murdsin pooleks ühe mõnusa pika ja peenikese nõela. Selliseid on raske kusagil saada. Ikka on nii, et mida pikem nõel, seda jämedam. Pikk ja jäme pole hea, oleks tarvis pikka , peent ja ka mitte väga jäika, pigem veidi "elastsemat", kui nii saab nõela kohta ütelda.

Veel sai kiirelt valmistatud omale randmenõelapadi. Puhtalt vajadusest. Muidu on nii, et õmblemise ajal korjan nõelad välja ja ei pane kohe nõelapadja sisse, siis need kukuvad põrandale või isegi laua all olevasse prügikasti (kahju kui suur, sest nõelad on head ja kallid).

Valmistamiseks kasutasin 5-liitrise veepudeli korki. Torkasin naaskliga 2 auku korgi sisse, kumm aukudest läbi, sõlmed otstesse ja kangast pallike, vatiin sisse, liimipüstologa pallike korgi sisse kinni ja korras! Kaunistamisega ma ei hakanud vaeva nägema, ei tundunud vajalik. Inspirastiooni sain, nähes seda õpetust.

sillulullu postitas @ 07:48 - Link - kommentaarid (8)