sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Aprill 2015


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

300641

17 Aprill 2015
Laps oli sõbranna sünnipäevale kutsutud. Mõtlesin, et võiks kingituse ise valmistada. Ega see väljamõtlemine nii lihtne olegi. Esialgsest variandist läks käiku vaid öökullipadi. Igasuguste variantide hulgast sai välja valitud see variant
Kõhule tegin tasku, taskule sai aplitseeritud sünnipäevalapse nimetäht. Taskusse pistsime kaardi ja šokolaadi. Kingi tuse väljamõtlemisest veel keerulisem on sobilike kangaste valimine- tahaks ju kõike ja samas ei raatsi nagu midagi kasutada Sellel öökullil siis sellised kangad:


Originaalõpetus nägi ette sel moel markeeritud silmi:


Mina tegin väikese lisanduse ja käiku läkski see variant:

Ripsmed lõigatud teksakangast, kuid need pudenesid tükkhaaval (justkui kuivand ripsmetušš ) ära, nii et jäid järele niidikesed- ripsmekarvad.

Siis tuli hea idee õmmelda ka sünnipäevalapse nimega lipukesed (vimplid). Kangastena üritasin kasutada neidsamu kangaid, millest sai valmistatud öökullipadi. See tiiva-roosa ei sobinud (tundus teiste hulgas liiga tume), see jäi välja. Lisaks valisin veel sobilikuna tunduvaid kangaid lisaks. Tasku- kangas oli nii tume, et lipuketi sisse ei sobinud, sellest õmblesin keti äärtesse 2 tumedamat lipukest. Asi kohe tasakaalus


Mõni lipuke ka lähemalt.Tähed aplitseeritud, kasutades õmblusamasina pistet nr 45- jääb mulje, justkui oleks käsitsi aplitseeritud Väljaprinditavad neljas erinevas suuruses numbrid leidsin siit. Kandipaelaks sain kasutada mingit paela, mille sain kunagi õe käest (suuuuure rulli) ja millega midagi pole siiamaani peale mõistnud hakata (eelistan kantida esemeid diagonaalkandiga). Nüüd tuleb palju lipukesi õmmelda!Lilli oli ka tarvis. Meenus Sutsukese aastatetagune postitus. Otsingu tulemusena leidsin sellise tulpide valmistamise õpetuse. Varteks kasutasin traati. Traat oleks küll võinud paksem olla, kuid nagu kiuste ei leidnud kodust jämedamat traati üles.

Tulpe sai 8- niipalju on ka sünnipäevalapsel vanust. Tean küll, et öeldakse: elavale paaritu arv. Aga kuidas ma oleks teinud 7 tulpi, kui sünnipäevalaps pole enam 7-aastane või siis 9, kui ta pole veel 9!


Lehed õmblesin vatiinile ja seejärel triikisin kuumalt.Vatiin muutus kõvaks ja vormihoidvaks. Oleks soovinud ehk pehmemaid lehti traatkarkassiga, aga peenemat traati ei leidnud ka üles ja mingeid lörts-lehti ma ei soovinud (esimene katsetus sai just selline). Ääred õmmeldud puhtaks. Üllataval kombel polnudki lehti keeruline õiget pidi keerata (õmblusvaru sissepoole). See oli just esialgu suurim hirm. Lehtede ääred teppisin läbi ja ka lehe keskpaiga.

Kõik isevalmistatud asjad ühel pildil. Üldmulje jäi siiski üsna mõnusalt pastelne


Sünnipäevalaps jäi kingitusega väga rahule. Palju õnne veelkord, Lisett!

(Laps on juba järgmisele sünnipäevale kutsutud. Tuleb jälle õmblema hakata ).
sillulullu postitas @ 19:33 - Link - kommentaarid (9)