sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Aprill 2014


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299000

02 Aprill 2014
Koolis sai õpitud telgedel vaiba kudumist. Kudusin siis koolivaiba ja mõned veel...

Olen mitu kuud hoogu võtnud, et valminud vaibad üles pildistada. Küll on olnud liiga pime, vihmane, lörtsine, aega vähe või muud segavad tegurid.

Võtsin siin ükspäev ennast käsile ja läksin õue vaipu pildistama. Valisin kõige tuulisema ilma, isegi ilmaennustus ennustas tormi. Aga kuna ma olin selle hunniku juba välja tarinud, salvestasin need ikka ära. Rasked ka ju lihtsalt niisama tuppa tagasitarimiseks.

Minu kõige esimene kõverik. 3,4 meetrit pikk. Värvid punane, valge, must ja hall. Laius oli plaanitud 80, aga esimesed tulid ca 76 cm laiused.

Nagu triibuseelikTeine sai tumesinise-türkiissinise-punase-halliroosakirju -ja valgetriibuline.(Kootud uutest trikotaažiribadest. See vaip on ka juba 2x pesus käinud ja peale pesu jäi laiuseks vaid 70)

Edasised segatriibulised- kasutatud nn. läbipistmise-tehnikat. Iga kangariba algusesse ja lõppu lõigata pilu ja kaks värvi kokku põimida. Hea, lihtne ja saab kasutada ka kõige pisemaid jupikesigi .Need vaibad tulid juba 80 cm. laiused, nagu plaanitud.

Sinisetriibuline. See läks koridoripõrandale.Roosa-rohelisekirju lapse tuppa. Kanga lõikamisel kasutasin ketaslõikurit ja kangas on lõigatud vaid risti. Nii pikad jupid , nagu tulid, nii tulid. Mõni vaid 10 cm. pikkune. Kõik läksid kasutusse. Kõik sõlmekesed, mis tulid, jätsin alles. Sai selline tupsuline.

Tumesinise- kollase-oranžitriibuline.

Tumesinist oli ja kollast oli ka liiga palju, üritasin seda maksimaalselt vaiba sisse kasutada, oranži lisasin, et oleks lõbusam.Halli-valge(ka beežika)-punasekirju. See läks köögipõrandale.

Siis oli mul kodus ka mööblikanga ultusääri. Lõikasin mõne riba pooleks, mõne ka kolmeks ja katsetasin nendest vaibakudumist. Need vaibad meetrilaiused.

Teine, veidi lühem. See on tehtud lõimelõpust ja tuli nii pikk, nagu parajasti lõim välja andis. Peaaegu venitas 2 meetrit väljaSiin kõik pildilepüütud vaibad laste turnimispuur rippumas.Mulle väga meeldib vaibakudumine. Kui vaid see materjali ettevalmistamine nii palju tolmu ei ajaks!

sillulullu postitas @ 20:11 - Link - kommentaarid (17)