sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Veebruar 2013


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299002

19 Veebruar 2013
Lapitehnikas tekikott.
Lõpetasin lapitehnikas tekikoti, mille tegemist alustasin u. 2 aastat tagasi. Esialgu plaanisin selle kinkida mehele pulma-aastapäevaks, siis sünnipäevaks, siis järgmiseks pulma-aastapäevaks. Nüüd mõtlesin, et uut sünnipäeva ootama ei hakka, õmblesin sõbrapäevaks valmis.

Kui õigesti mäletan, siis lapid said lõigatud 32x32, äärmised 1 cm. suuremad ühest servast ja alumised-ülemised sentimeeter suuremas kahest servast. No tegelikult poleks vaja olnud nii keeruliseks asja ajada, vabalt oleks võinud kõik tükid ühesuurused lõigata.

Koolitööks oli tarvis kududa sokid. Mina kudusin Leedu villasest lõngast Teksrena 100gr. 350 m. varrastega 1,75 (need olid hetkel olemasolevad vardad, mida mul juhtus ka 2 paari olema; 1,5 oli vaid üks paar, kuid mulle meeldib kahte sokki korraga kududa, siis on lootust, et sokid saavad ühesugused).

Sokid kootud lapsele, 66 silmusega ringil. Muster raamatust A. Praakli, Eesti sokikirjad ilma laande laiali, Elmatar 2010, lk. 139, Karksi .
Mina kudusin originaalist veidi erinevate värvidega ja lisaks soonikuosas olevale mustrile sai kootud muster ka labaosale, muidu tundus sokk kuidagi igav jäävat.

Algselt muster pärit ERM-is olevatelt sokkidelt. Ja kusjuures- hiljuti muuseumi külastades nägin neid originaalsokke ka ise! Päris vahva oli.Proovisin ka mustrit lähemalt pildistada. Ilma välguta jäi liiga tume, välk valgustas tugevalt üle, kuid muster jäi veidi näha.Koolitööks oli ka Kihnu vardakoti õmblemine. Kooliks vajalik kott õmmeldud (pildistamata veel), jäi valmislõigatud lappe kõvasti üle ja kuna tekkis konkreetne vajadus sellise koti järele, siis õmblesin ühe koti veel. No tegelikult sai kotte kaks, sest õmblemise käigus tõstsin lappe ümber ja kahte lapipaneeli ühendades avastasin, et punased ja sinised lapid jooksevad külgedelt kokku. Niiviisi ma päris ei soovinud, seega õmblesin veel 2 paneeli.
Punaste ja siniste kangastega, sekka valget ja kröömike rohelist.

Mõlemad kotid on küll valmis, kuid pildistamise hetkel polnud ühel kotil veel paelu, seega fotod vaid sellest ühest, esimesena valminust.

Ühelt poolt.Teiselt poolt.Heledal taustal tühjana. Paelad tegin hiljem veidi lühemaks. Paelad muidu keerutatud iirisniidist, lihtsad ja kiirestivalmivad keerupaelad.

Vooder sai tehtud mingist puuvillase kanga tükist (taaskasutus, kellegi käest saadud, ei mäletagai enam).Tegelikult sain nende kottide õmblemiseks tõuke Ossult, vaadates tema punasetäpilist- mummulist-triibulist kotti. Ole sa tänatud, Ossu, inspiratsiooni eest.

Lapid 10X10 cm, kuigi originaalõpetuses on 9X9. Sai parajalt mõnus ja mahukas kott. Paljud kasutatud kangatükid veel minu vanaema- aegsed. Üritasin neid võimalikult palju koti sisse sobitada. Nostalgia või nii...

Ma ei saa aru, miks on nii, et pärast asja valmisõmblemist vaatan eset ja mõtlen, et selle lapi oleks võinud hoopis siia panna ja tolle sinna jne...tüüpiline.

sillulullu postitas @ 19:35 - Link - kommentaarid (9)