sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
September 2012


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

300683

17 September 2012
Vajadus köögirätikute järele viis mind poodi. Kergitasin seal ühte ja teist ja ei suutnud ära imestada hindasid- keskeltläbi 2 eurot tükk! Oli ka odavamaid ja ka kallimaid (ca 6 EUR. tk). Hämmastavad hinnad! Seda enam, et ükski rätik ei meeldinud sedavõrd, et ma mõne oleksin raatsinud osta. Küll ei meeldinud muster, küll materjal. (Enamik rätte on imepisikesed ja justkui marli, nii hõredast materjalist).
Seadsin sammud kasutatud kaupade poodi ja vaatasin ringi pilguga, millest annaks õmmelda kööki uued rätikud. Sain päris palju kangaid.

Esimesena valmisid kasutatud laualinadest punaseruudulised rätikud. Esialgu 8 tk, üks lina veel õmblemata. Ühest linast sai 4 käterätti.


Ilusasti riputusaasad ka külge õmmeldud, nii nagu vaja.
Minu arvates said väga ilusad, isegi pisut jõululikud. Ja maksumus- 8 tk 2 EUR. Ehk siis ühe rätiku raha eest sain tervelt kaheksa!

Sama ostutuuri ajal ostsin ka pruunilillelise kanga (2 paneelkardinat), millest plaanisin samuti õmmelda käterätte. Kodus vaatasin, et päris kena kangas tegelikult ja otsustasin hoopiski padjakatted õmmelda. Olidki juba ammu plaanis. 4 padjatoorikutki valmis õmmeldud ja ootamas.

Kahest paneelkardinast sai 10 padjakatet, lukkudega pesuks eemaldatavad. Suurus patjadel 40x40 cm.

Diivan ilma patjadeta.Patjadega.
Padjad diivanil- vasak pool.Padjad diivani keskel.Paremal pool.Algul plaanisin patju teha 4-6 tk, kuid neid diivanile ladudes meeldis mulle, kui need olid ühes rivis nii nagu piltidelt näha.
Kuna kangast jätkus vaid 10 padja jaoks ja kolmele jäi puudu, tegin 3 patja tumepruunist (mis küll fotodel ja ka kodus diivanil tundub mustana) velvetkangast- saadud ema käest. Jälle minu lelle pärandus. (Lõputud kangavarud).

Patjade pahemad pooled õmmeldud kõigest, mis sobis värvi ja materjali poolest.
Käiku läksid vanad velvetpüksid, velvetseelik ja kunagi kasutatuna ostetud pruunid linased paneelkardinad- puha taaskasutus kõik.

Patjade pahupooledki kannatavad välja näitamist.Patju sai kokku 13, sellist kogust oli kõige parem rivvi sättida.
Sain lahti hunnikust koju kogunenud vatiinijääkidest, mis olidki just sellel otstarbel alles hoitud.

Vaat siis- käerättidest said hoopis diivanipadjad! Maksumus- 13 patja 2 EUR. Pole paha! (Lukud vanadest varudest. Küll on hea, et mul on komme kõikidelt kasutatud esemetelt lukud küljest korjata)

Piltidelt paistab ka uus tegemist vajav projekt- uued diivanikatted. Hetkel täidavad fliispleedid seda otstarvet. Diivan on vana, kuid väga mugav ja kahjuks uut diivanit hetkel endale lubada ei saa. Niisiis värskendame vana.
(Esialgu plaanisin vanadest teksadest diivanile katted õmmelda, kuid selliste patjadega ei sobiks kohe kuidagi teksadest kate.)

Minu arvates sai diivan rõõmsama väljanägemise. Ka lapsed ütlesid, et nüüd on mugavam istuda. Pisitibu armastab aga nendest nüüd onni ehitada
Vanem tütar, nähes esmakordselt kõiki patju diivanil, hüüatas- oiissand, kui palju patju siin on!!!
sillulullu postitas @ 10:34 - Link - kommentaarid (12)