sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
September 2012


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

300778

10 September 2012
Kõigepealt pean veidi teiega oma rõõmu jagama.
Mailis korraldas kord vahva loosi, mille võitjal oli võimalus omale meelepärane asi valida- puha Mailise enda tehtud. Kuna makarpi veel teha ei oska, valisin karbi. Ja kui õnn mulle naeratas ja ma võitjaks osutusin, olin rõõmust oimetu. Mina ja võitsin! Oi, kui vahva!
Mailis küsis mu maitse-eelistusi ja valmistas terve trobikonna karpe, millede hulgast ma sain lausa ise valida! Valik polnud kerge, üks ilusam ja sümpaatsem kui teine! Lõpuks jäin ikkagi oma lemmiku- roosikarbi juurde kindlaks.
Sain karbi kenasti kätte- uskuge mind- see on veel kordades ilusam, kui pilt seda väljendada suudab! Imeline, fantastiline, üliprofessionaalne! Imetlen seda kogu aeg oma riiuli peal! Boonusena leidsin karbikesest ka oma lemmikšokolaadi- Geisha. Suur- suur tänu, Sulle, kulla Mailis! parimat kinki ei anna ette kujutadagi!
Kuna Mailisel on nii kenad pildid tehtud, siis kasutangi siinkohal tema kauneid pilte. Loodetavasti Sa ei pahanda, Mailis. Ma ei hakka oma kehva pildistamisoskusega asja "ära solkima".


Onju iludus!

Mõned vahepeal valminud asjakesed.
Sugulane soovis oma emale sünnipäevaks midagi ise teha. Mõtlesime siis kahepeale välja, et teeme talle ilupadjad.
Otsisime materjalikastid välja, sobrasime ja tegudele! Lõpptulemused said sellised.

Kaks patja- mõlemasse diivaninurka üks. Sisupatjadeks tavalised valged vatiiniga täidetud padjad- need tegime ka ise. Padjakatted õmblesin lukkudega, siis on need hõlpsasti pesuks eemaldatavad. Õmmeldud lillakast linasesegusest materjalist (taaskasutus, olnud enne paneelkardinad). Suuruseks said need padjad ca 38x38 cm.Üks padi.Teine padi.Lilled kollasest voodririidest (polüestersatiin?) ja tüllist. Südamikeks pärlid.Enne lillede kokku- ja külgeõmblemist leidsin oma varude hulgast ka sobilikku värvi pitsijupi- selle jagasime võrdse suurusega juppideks, nii et jagus täpselt. Andis palju juurde üldmuljele.Patjade kinkija enne sünnipäevale minekut.Kingisaaja oli samuti väga rahule jäänud. See on põhiline.


Siis olen veel õmmelnud 3 tk. 50x60 cm. patja, vatiinitäidisega, kuid nendest pilti ei teinud. Tavalised, kuid vajalikud.


Õmmeldes neid erinevaid patju tekkis soov teostada ammune idee õmmelda voodipeatsisse pehmendused või tugevdused, oleneb kumbapidi mõtelda.
Vajadus selliste asjade järele oli ammu- juba peaaegu 5 aastat. Sellest ajast, kui praegune voodi sai ostetud. Mees kirus kogu aeg, et nii vastik voodi, padi kaob voodivõrede vahele ära ja peal on ka valus, kui näiteks voodis istudes soovid seda toetada vastu raudvõre.
Niisiis- tegin ära. Võtsin mõõdud, joonistasin visandi ja hakkasin lõikuma- toppima- õmblema. Ühe päeva poolik ja teisest ka pool ja valmis nad saidki.

Sisuks 2 patja, kumbki ühest küljest 10 cm. kõrgem, kui teisest (voodi läheb keskelt kaarega kõrgemaks).
Padi näeb välja selline.Teine on samasugune, vaid peegelpildis.

Lukkudega eemaldatavad katted õmblesin vanadest kuid hästi pehmetest ja mõnusatest sametistest helehelekollastest külgkardinatest. Paelad puuvillasest kangast. Neid oli tüütu õmmelda. Esialgu õmblesin ülemise kaare külge vaid 3 paela, kuid katsetamise käigus selgus, et neid jääb väheseks. Õmblesin kummalegi 2 paela juurde.

Voodi enne "vooderdamist"- ribid puha paljad!Padjad paika lipsutatud.Voodi magamaminekuootel.Mina jäin väga rahule. Kuidagi "toekam" on nüüd magada ja kui ongi tahtmine voodis istukil olla (raamatut või ajakirja lugeda, arvutis surfata, telekat vaadata), siis pole enam tarvis hunnikut patju selja taha kuhjata- piisab paarist.

Mõningaid tegemisi on veel, kuid hetkel pole mahti neid siis lisada.

Mees kogu aeg toriseb, et minu tegemised tekitavad nii palju tolmu- eks ta õige ole- paks tolmukiht on kogu aeg kappidel- riiulitel, mis parata. Tõmbad ära- veidi aja pärast samasugune asemel. Oi, kuidas ma tahaks oma käsitöötuba!
sillulullu postitas @ 08:49 - Link - kommentaarid (12)