sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuni 2012


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299079

10 Juuni 2012


MAASIKAKOTT.
Õmblesin tellimuse peale koti. Punane materjal on tellija oma. See on selline paks, purjeriiet meenutav. Kuna punast oli vähevõitu, lisasin taaskasutusena linasetaolist pruuni (olnud enne paneelkardinad).

Õmmeldud Õmbleme koos 12 kotti selle õpetuse järgi. Seekord õmblesin õpetuses antud mõõtude järgi. Sai mahukas kott.

Taskuid pole kunagi liiast, seega sai ka ette õmmeldud lukuga tasku. Kott eest.Seest sai tasku pruun, ikka sellepärast, et punast nappis.Taskuluku külge õmblesin 2 maasikat, sest muidu tundus kott liiga igav olevat.

Tagantpoolt on kott selline tavaline. Väljaspool külgedel ka taskud.Kinnis pealt. Külgedele ülemisele äärele kinnitusõmblusi ei teinud, need lihtsalt ei tundunud sobivat.Nööbikarbist leidsin vahva suure pruuni nööbi.Sisse tegin palju taskuid, ühel küljel mobiili ja pastaka tarvis taskud, taskud käivad krõpsupaelaga kinni, et taskute sisu laiali ei pudeneks (oma esimesele selle õpetuse järgi õmmeldud kotile ma taskutele kinnituseks velcrot ei õmmelnud ja tunnen sellest tõsiselt puudust).
Vooder õmmeldud õunapuuõite- kangast. Põhi pruunist kangast.
Vooder tepitud vatiinile, sest arvasin, et pealiskangas on nii paks, et ehk hoiab niisama kott vormi. Ei hoidnud. Kuid pealiskangale õmmelduna jääb vatiin hoidma ikka ilusamini. No nüüd siis tean seda.

Masin ei tahtnud minuga lõpuks enam koostööd teha, seega luku otsa õmblesin lõpuks peale mitut harutamist käsitsi.
Ma ei tea, miks, kuid mulle tundub ebaloogiline, et kott käib lahti tagant ettepoole. Peale sisevõitlust iseendaga õmblesin luku ikkagi nii, et käib lahti eest tahapoole. Tee mis tehad, nii on loogilisem.

Tellija jäi kotiga rahule, lubas sellega kohe tööle ja poodi ja reisile minna
Esimesena valmis lihtne kuid vajalik ese- uus laudlina kööki. Mõni aeg tagasi õmblesin kööki sellise laualina. Vaatamata sellele, et tegemist on vahariidega (pealt justkui kergelt kummine), osutus lina pesemine ikkagi aeg- ajalt vajalikuks. Varulinaks sai samast materjalist selline helesinine lina.Muidu on see materjal väga tänuväärne ja kergesti hooldatav ka, piisab vaid lapige ülepühkimisest. Siiamaani on kõik plekid kenasti pesus eemaldunud.

Samast materjalist ka elutoa lauale linake. Sellist roosidega kangast oli poes (Linda Pood Räpinas) järele jäänud vaid 70 cm. laiused jupid. See kangas meeldis mulle muidu kõigist enim.
Ma ei tea, mulle vahel tundub, et meil elab kodus kari põrsaid, sest kõik linad ja linikud määritakse üliinimlikult kiirest ära. Pahaseks ajab kohe
Nende linadega on olukord veidi kergemini kontrolli all hoitav. Pesemisest ei pääse sellegipoolest, lihtsalt seda toimingut tuleb nüüd harvem teostada.
sillulullu postitas @ 19:49 - Link - kommentaarid (15)