sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

298933

28 November 2011


Järjekordsed valminud kuulid.Kui keegi mõtleb, et miks ma peaaegu kõik kuulid olen ühe mustriga kudunud, siis selleks on kolm põhjust. Esiteks- see muster on tõesti mu lemmik. Teiseks- soovisin kolmest lõngast erinevate värvikombinatsioonidega komplekti. Ja kolmandaks- mul polnud arvutikasutamise võimalust, et uusi mustreid vaadata, leiutada ka ei viitsinud. Nii lihtne see ongi.

Kokku oli kuule hommikul veel niipalju.Pildilt puudu kolm varasemalt kootud kuuli- need juba ära kingitud. Kuna kuulid muutusid iga kudumisega järjest väiksemateks, vahetasin vardad veidi suuremate vastu välja- olin liiga tihedalt kuduma hakanud,kui nii võib öelda. Edaspidised kuulid said jälle normaalsema suurusega.


Need kuus komplektikuuli said omale sellise pesa.Ikka samades värvides, nagu kuulid ise ja ka jõulud- valge, punane, roheline.Oi, mulle meeldivad need kangad. Valge kangas linase- puuvillase segu. Kõik pärit teiseringi poest. Ainult tugevduseks vahel kasutatud kurnariie (vildilaadne kangas) uus. Punane pole küll jõulukangas, kuid mulle tundub nii jõululik.

Õmmeldud SELLE ÕPETUSE järgi.

Originaalmõõtudega kott tuli liiga pisike, seega jäi selle õmblemine pooleli, õmblesin 2" ruutude asemel 3"-sed. Tegelikult oleks võinud 2,5"-sed olla, kuid kolmandat kotti polnud mul aega ega viitsimist õmblema hakata. Mõõduks pildistasin valmis ja poolikut kotti kõrvuti. Küll see poolik saab ka sangad ja voodri.Kuue palli asemel oleks mahtunud sinna vaid 4, seda oli liiga vähe.Aga pole hullu, suuremasse korvikesse mahtuski kingituseks rohkem kommi. Kingitus on teel koos mehega teisele poole lahte- ühe väga toreda rootsi perekonna juurde.

Pisitütreke juba kolmas nädal haige,vahelduva eduga kõrges palavikus. Loodan, et ta saab siiski varsti terveks, sest see on kurnav nii mulle kui lapsele endale.

sillulullu postitas @ 20:49 - Link - kommentaarid (14)

16 November 2011


Järgnevad kuulid.

Nendega olen nüüd rahul- piisavalt tihedad, ühtlased ja üldse silmale ilus kaeda.
Muster on sama, katsetan erinevate värvide kombinatsioone.

Valmimisjärgus roheline.Kaks uut muna- kokku seega 9 tk. hetkeseisuga.Eilses postituses oli ka minu ümarate kuulide saladus kirjas. Mina hakkan toppima kõige lõpus- kui olen viimased 12 silma vardalt lõngale ajanud. Püüdsin kord ka varem toppima hakata, kuid siis sisu pigem segas ja vardaid oli väga raske ja kange liigutada. Nii et ikka lõpus. Puupulgaga on seda kõike hea teha. Või kui kellelgi on mõni vana paksem puuvarras kodus veel vedelemas, see on ka hea abivahend.

Jätkan munemist.

sillulullu postitas @ 10:39 - Link - kommentaarid (12)

15 November 2011


Jõulumunad.
Tavalisest ei tee ma seda, mida teised massiliselt teevad, kuid seekord on erand.

Sest Need võlusid mind juba eelmiste jõulude ajal, kui neid kõigepealt 1NIPI blogis nägin. Siis hakkas neid ilmuma siin-seal, ikka veel meeldisid need mulle. Kui nüüd kuulide kooskudumine välja kuulutati, otsustasin, et koon ka. Registreerumisega igaks juhuks ei kiirustanud, sest polnud endas kindel, kas ikka jõuan.
Nüüd siis esimesed valmis ja päris mõnus on neid kududa.

Kõik koos ühel pildil.Mõne sooviks eraldi välja tuua. See mu esimene. Susa mustritest üksSelle kudusin 100% villasest, mis kodus leidus ja on tundmatut päritolu (kellegi käest saadud ehk?). Pesin seda pärast kudumist- päris ilus sai, kuid järgmisel hommikul avastasin õudusega, et punane andis kõvasti värvi ja selline laiguline ta tuli. Ära ei hakanud viskama, sest muster iseenesest meeldib väga. Muster Jenniplika oma.Aga millega ma eriliselt rahul olen, on see muna- vahetasin vardad kõige peenemate vastu välja, mis mul kodus olemas- no need õiged, metallist vardad. Tulemus sai ilus, ühtlane. Teised munad ei meeldigi enam nii väga, aga las nad olla, harutamine oleks lauslollus. Ja pealegi- teised ei tea niikuinii, et nood pole need kõikseilusamad.

Hea muster, mõnus kududa, ilus lõpptulemus.Päris tervet korvitäit pole, kuid algus on tehtud.Susa eeskujul tegin kinnituseks ka näpunööri- esimest korda elus, ja ise katsetasin, nipid sain SIIT, kui keegi soovib veel katsetada. Kahevärvilise näpunööri eelis on see, et saab panna lõngad keradest jooksma, punuda sobiva pikkusega jupi ja siis lõngad katkestada. Ei mingit nuputamist, mõõtmist ega ka ülejäägi äralõikamist. Punu kas 10 cm või 100 meetrit. Samuti meeldib see kinnitusviis sellepärast, et saab kuuske ehtides muna siduda just nii kõrgele-madalale, kui vajadus on.

Munadesse läheb suht palju täidist (mahulise vatiini jäägid käe vahel kohevaks lahti tõmmatuna). Kuldreegel võiks lausa olla- topi niipalju, kui mahub, siis lükka täidis (puu)pulgaga külgedesse (põskedesse), topi veel niipalju kui mahub, lükka- vormi veel ja siis topi veelkord niipalju, kui mahub. Ühesõnaga- kui sa arvad, et aitab, siis tegelikult läheb sinna sisse veel kõvasti. Niiviisi talitades ei jää muna mingil juhul lopergune ega piklik ega lapik.

Lemmikud on muidugi punase-valgega munad, kuid püüan nüüd mõned teha, mis sisaldavad rohelist ka, seegi ju jõuluvärv.
sillulullu postitas @ 10:13 - Link - kommentaarid (10)

06 November 2011
Lõpetan siis poolelijäänud roositeema.
Koridoris oli vana, kulunud tapeet. Juba ammu tahtsin seda välja vahetada. Ega see polekski vast niipea juhtunud, kui ma poleks poes juhuslikult väga soodsa hinnaga suhteliselt normaalset tapeeti kogemata silmanud. Ostsin selle ilma pikemalt mõtlemata ära. Liim oli õnneks kodus olemas ja täitsa toimiv veel. Järgmises poes nägin 18 senti kallimat ja veelgi ilusamat tapeeti, kuid kahetsusega nentisin, et olin juba tapeedi ära ostnud ja loobusin sellest mõttest. Raske südamega.

Koju minnes hakkasin kohe vana tapeeti maha kiskuma ja õhtuks oli üle poole tapeedi pandud. Kuna tapeedipanek langes kokku lauavärvimisega, siis arenesid sealt edasi mõtted. Koridoris oli vana tume kole riiul-nagi. Mõtlesin selle esialgu välja visata, kuid ta oli väga praktiline- all rippusid võtmed, riiuliosale sai panna küünlakese põlema- küünlahull, nagu ma olen. Otsisin kõik vanad nagid kappidest välja ja võõpasin aga valgeks.

Taipasin ka mõne enne-pildi viimasel hetkel teha.

Mees oli millalgi ka kaks riiulit toonud, kuid väga ebasobivat värvi. Seisid niisama, nüüd värvisin ka need ära.

Enne.Poest sain ka selliseid vahvaid kaanega karpe- poodi tulevad vahel nendega paprikad.Riiulid said koridori seinale ja ülejäänud tapeediga katsin karbid, neis on hea suvel sokke- kindaid-salle ja talvel suvekübaraid hoida. Lae alla jäi veel piisavalt ruumi, et veel üks kiht karpe peale laduda. Aga liim sai otsa ja tapeet ka. Karpe suutsin liimida ühe päeva jooksul maksimaalselt 2 tk.Võtmenagi uues kuues-enne pilt läks taaskord meelest teha.

Teisel pool selline kotinagi- algselt ka tumepruun.

Riputasime koridorist kööki viiva "tunneli" seintele oma maalid. Nimetame seda naljatlevalt nüüd galeriiks.

Vaade köögist koridori.

Uus hele tapeet on ikka palju mõnusam.

Unustasin pildistamise ajal seinalambid põlema panna- need on põledes ilusad. Koridoris on ka pruunid sisseehitatud kapid. Tütar naeris, et pange tähele, varsti on need ka valged!


Seisis mul sahtlis üks taignarull, mis oli rullimiseks väga ebamugav-peenike. Tuunisin sellega nagi. Idee sain poes kord müügil nähtud taignarullikujulisest nagist. Seal oli küll rull lapiti pooleks lõigatud ja peale oli kirjutatud Kitchen. Mina värvisin valgeks ja roosisin selle ära. Minu arvates väga armas. Ja sain kasutust taignarullist ka lahti. Sidusin selle pitsidega nagi külge.Ja lõpetuseks roosisin ka kahvlite- lusikate-kulpide hoidikud. Suure värvisin valgeks, väiksemad olidki juba valged. Sai teiste asjadega komplektim.Sellega hetkeks roositeema lõpetatud. Kes arvab, et ma läksin ilmselgelt selle roosimisega liiale, siis tegelikult on need asjad köögis hajusalt ja ei mõju üldse pealetükkivalt.

Ja tegelikult läksin järgmisel päeval ja ostsin ka selle teise tapeedi ära. Süda ei andnud rahu. See sai teise koridori.

Algselt oli seal masendav tumepruun tapeet. (Kes tuleb üldse selle peale, et panna pisikesse pimedasse koridori nii tume tapeet?)Isegi ilma tapeedita nägi koridor helgem välja.Ja lõpuks sai päris ilus hele-helge.Ka soodne Ukraina tapeet võib ilus olla, ei peagi alati neid kõiksekallimaid ostma.
sillulullu postitas @ 19:03 - Link - kommentaarid (13)

05 November 2011
Mul oleks väike abipalve- minu vana hea, väga hea õmblusmasin läks katki - poolipesal murdus mingi hoovake. Masinal nimeks Singer 290 Electronic. Leidsin netist vajaliku jubina, kuid hind on selline, et kuku pikali! Ja veel soodushind! Ma küll täpselt ei mäleta, kuid ma arvan, et umbes-täpselt sellise hinna eest ostis mu mees mulle selle masina kunagi)


PILT


See ülemine parempoolne hoovakene murdus.
Teab keegi mingit mõistlikku kohta, kust saaks vajaliku jubina mõistliku hinnaga? Masin 1970-ndatest, kuid siiani parim masin olnud mul! Olin temaga väga rahul ja pole ka raha, et uut ja uhket osta. Teine masin on ka- mingi kaasaegne Eva, kuid tollega pole ma üldse rahul. Plastmassjubin. Hädapärast annab õmmelda. Nutan siin oma Singerit taga. Oleksin igasuguse info eest väga tänulik!


sillulullu postitas @ 21:08 - Link - kommentaarid (5)

Täna tahan rääkida uue köögilaua saamisloost. Tegelikult juba rohkem kui kuu aega tagasi juhtus see kõik.
Mees sai imeodavalt laua, just sellise, nagu ma oma vaimusilmas ühte köögilauda ette kujutasin- ümarate vormidega, pikendatavat ja mis peaasi- vanaaegset . Ta tegi mulle üllatuse, tuues mulle selle laua, ilma, et ta oleks sellest eelnevalt sõnakesti iitsatanud.
Alguses ma ei osanud sellest lauast väga eriliselt vaimustuda, kuigi kuju oli just selline, nagu ma olin kujutlenud. Kuid see ei olnud just kõige paremas seisukorras ja natuke madal oli ka, nii 6-7 cm madalam, kui vaja olnuks.
Jalakuju on ju super! Kuid kriibitud-täksitud.Laud kokkupanduna.


Kahjustused.


Spoon lahti, tükid väljas. Tegelikult kahelt poolt isegi.

Kaalusin erinevaid variante. Lõpuks otsustasin skandinaavia eeskujul selle valgeks värvida. Sohva ka ju plaanis niikuinii valgeks värvida, siis sobiks hästi.
Liimisin lahtise spooni uuesti kinni, panin pitskruvidega terveks ööks pressi alla. (Siinkohal tegin suure vea- pealmisele lauaplaadipoolele ei pannud ma kruvide alla klotsi- hommikuks olid ilusad rõngad lauaplaadi peal. Kuid selle vea saime nippidaga parandatud.)


Lihvisin, pahteldasin ja siis värvima!
Müüja soovitusel ei ostnud ma seekord vesibaasil värvi, nagu esialgu plaanisin, vaid akrülaatvärvi, mis pidi kulumiskindlam olema. Ikkagi laud ju! Ja pidi ka kiirelt kuivama. Ostsin Sadolin Master Lux 40. Värvisin ühe korra , läksin lapsele lasteaeda järele, oli veel paaris kohas käimist, mitu tundi kulus ära, lootsin tagasi koju tulles teise kihi peale panna- täitsa märg veel. Ja pidi veel kiirestikuivav olema! (okei, vanasti kuivasid jah värvid mitu päeva). 6 tunni pärast- ikka märg. 8 tundi- enam-vähem kuiv. Keskööl sain alles teise kihi peale panna. Teine kiht ei katnud veel lõplikult. Kolmas kiht tegi asja ilusamaks. Aga oi, ma olin enda peale tige, et sellise värvi ostsin. Kevadel tütre voodi värvimiseks kasutatud Eskaro Norden oli nii hea värv, et kui voodi värvimisega ühest otsast lõpetasime, võisime teisest otsast taaskord värvima hakata. Ja püsib siiani laitmatult. Kuid selle Sadolini värviga ma pole kohe üldse rahul- värvimisest on rohkem kui kuu juba möödas, kuid ikka veel kogemata tugevamalt vastu koksates tuleb värv maha nagu plastiliin.

Värvimise vaheetapp.


Ja kuna ma sattusin värvimisega väga hoogu ja värvi ka jagus, siis vahepeal nägi köök välja selline.


No aga värvitud see laud sai ja igaljuhul sai see ilusam, kui enne. Ahjaa-seda kõrgemakstegemise asja kaalusime ka nii ja naa. Valida oli kas puuklotsidega kõrgemakstegemine- no nagu lauajalgadele alla jätkuks ja ühte värvi värvidavõi siis tuli mul geniaalne idee- rattad. Otsisin netist rattaid- keskmiselt 11 eur tk. Liiga kallis. Sattusime pooljuhuslikult Tartusse Prismaga ühes hoones olevasse mingisse mööblividinate poodi. Otsisime tualetti ja siis me selle poe leidsimegi. Nägime seal ka rattaid. Soodsamad, palju soodsamad kui netis. Lõpuks saidki rattad alla ja ma ei kahetse- mõnus lauda liigutada (kui vaja sohva alt kastist või seinal olevast kapist midagi võtta või lauaalust pesta), sest et see ju suht massiivne. Kuid kuna laud ise raske, ei liigu laud isetahtsi ja ei värise- vingerda ka, nagu algul kartsime. Sestap valisimegi lukustatavad rattad, kuid seda funktsiooni polegi vaja läinud.

Värvituna siis näeb välja selline.
Kahe vaheplaadiga.


Ühe vaheplaadiga.


Ilma vaheplaatideta. Kuid sellisena kööki ikka liiga tilluke. Mulle meeldib suur laud.


Ja kui juba värvimiseks läks, siis köögikandik (ostetud millalgi Võru Magaziinist) sai ka üle võõbatud. Juba ostes ei meeldinud mulle see kujundus ja plaanisin muuta. Nüüd sai see teoks.
Enne.


Ja nüüd.


Enamus ajast on sellel muidugi asjad peal, kuid kandik võib ikka ilus olla.


Ja aastaid tagasi kaltsukast ostetud tassialused said ka ühte karva võõbatud. Olidki juba vanad, väsinud ja lastel ära soditud. Pildilt ei saa arugi, kuid need olid ikka väga kulunud, määrdunud ja soditud.
Enne.


Ja nüüd.

Selle korvikese, mis oli algselt tumepruun, värvisin ka valgeks, et oleks, kus neid aluseid sees hoida.

Leidsin ka üles vana küünlaaluse. Kuju meeldis, kuid värv kohe üldse mitte. Oranž. Polnud sobilik ka. Värvisin valgeks. Enne-pilti pole.


Küünal küll varjutab pildi, kuid ilusam ikka ja ilus ka ilma küünlata- paku sellelt kasvõi pähkleid.


Lauaga olen väga- väga rahul. Jalale on mõnus istudes oma jalgu toetada ja olen tähele pannud, et ka külalised on selle nipi ära tabanud.
Ja tegelikult olen oma mehega ka väga- väga rahul! Ta teab, mis mulle meeldib, suures enamuses on meie maitsed samad ja tal on hea nina nende asjade äratundmises ja mulle toomises! Ja mis põhiline -imeodavalt! Kuid teistsugused asjad, kui teistel.

Enamuse ajast katab lauda muidugi lina- ei saa ju lasta kohe kauavärvitud (3 päeva läks aega) lauda kohe ära rikkuda. Sestap otsisingi välja kevadisest kardinategemiset üle jäänud linase- puuvillasesegu kangajupi, mis oligi laualina jaoks jäetud ja õmblesin sellest täna lauale uue lina (2 palistust- ja alles nüüd sain valmis). Aga ongi hea, et kevadel ei õmmelnud- praegusele lauale oleks siis lina ju liiga tilluke (eelmine laud ju väiksem), hetkel aga sain olemasolevast tükist täpselt sobivas suuruses lina.

Selline beežikas-hallikas. (Amanda teab- tal samast riidest magamistoa kardinad ).

Plaanin valgeks värvida millalgi lisaks sohvale ka selle ingli taga oleva kapi.


Roositeema jätkub, kuid siinkohal on paslik ära näidata ka minu kolmas valminud padi köögisohvale, on ta siin taustal juba niikuinii figureerinud.Teeme koos lapiteki teemast karukäpp. Küünised oleks võinud tumedamast kangast olla, muidu olen rahul.Rohelise kandi tegin põhjusel, et padi liiga läägeks ei läheks ja et kattel olevatel rohelistel ruudukestel oleks ka mingi seos selle peal olevate patjadega. Sobib küll.

Päris põnev-leidsin nüüd ühest Norra sisustusblogist sarnase laua- keri allapoole.
LAUD
sillulullu postitas @ 19:27 - Link - kommentaarid (8)