sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299751

18 November 2008
Täna oli nett nii tubli, et lasi mul ka ülejäänud pildid arvutist ilusti, ilma viperusteta, foto24 albumisse laadida.
Kolisime hiljuti ja meie magamistoa tapeet, mis olevat 16-18 aastat vana, ehk siis maja valmimisest saati seinal, vajas hädasti väljavahetamist (peaks mainima, et silmas pidades vanust, oli see tapeet küll hästi säilinud, eksole).
Enne väljavahetamist nägi see tapeet välja selline.
Tapeedivalik käis kiirelt. Kuna kõik tapeedid, mis mulle väga meeldisid, olid ka kallid, otsustasime millegi taskukohasema, kuid samas mitte mingi imeliku tapeedi kasuks. Voodipeatsipoolset seina katab värviline tapeet ja näeb välja selline. Pilt tehtud vahetult peale tapeedi seinapanekut. Tapeedi panin muuseas seina täiesti üksi mina ise.Siin näha tuba valmiskujul. Mulle meeldivad hirmsasti igasugused "mõttetud vidinad", ehk siis hunnikute viisi nipsasjakesi, küünlaid, lampe, baldahiin jne. Ühesõnaga asjad, mis minu arvates toast selle mõnusa ja hubase teevad. Laelamp eelmiste elanike oma. Punutud asjad mulle muidu väga meeldivad, kuid lambikupli puhul on punutis täiesti ebapraktiline. Laelamp plaanis sobiva leidmisel koheselt välja vahetada.Teistesse seintesse sai pandud oranzikas-beezikas tapeet. Seda värvi triipe leidus ka värvilise tapeedi mustris.Vaja veel välja vahetada seinakontaktid, kuid pole sobivaid leidnud. Valged ei sobiks, sobilikud oleks kas punast, beezi, roosat või äärmisel juhul musta värvi.

Panime seinale ka eelmisel aastal Simonele Linnavalitsuse poolt linna vastsündinuile tehtud kingituse, mis sobib oma värvigamma poolest meie tuppa ideaalselt.

TäispikkusesJa lähemalt ülevalt ja altpoolt. See ka kellegi isetegemine, kuid tema nime ma kahjuks ei tea (või siis ei mäleta enam). Väga lihtne ilus töö igaljuhul. Alla meil veel muidugi kirjutamata lapse kaal ja pikkus sündides. Pole nii ilusat kirjutusvahendit leidnud ja mingi jamaga ei taha rikkuma hakata.

Eelmised elanikud jätsid meile magamistuppa ka vana kapi, mis algul ei meeldinud mulle üldse, kuid tutvunud selle kapiga lähemalt, otsustasin, et las jääb, on teine hea, tugev ja mahukas, kuigi kulunud väljanägemisega. Ehk mõtlen kunagi välja, kuidas seda kaunimaks muuta. Kõik ideed on muuseas teretulnud.

Voodil, nagu mõni vast tähele pani, lebab aga kilpkonn, mille ma tegin oma mehele isadepäevaks.Talle meeldivad kilpkonnad ja ka padjad, millel mõnus lebotada. Ühendasin kaks asja- meeldiva ja kasuliku.
Kulus umbes 4 paari vanu teksaseid. Silmad talle veel pähe panemata, kuna algul mõtlesin kasutada tavalisi nööpe, kuid hiljem otsustasin, et peab ikka korralikud silmad panema. Kuid pood, kus neid silmi müüakse, asub Tartus ja sinna pole veel sattunud.

Kõhu alla panin luku, et saaks mugavalt kilpkonna täita ja kui kilps peaks ära määrduma, saab teda mugavamalt pesta, eemaldades sisu. Sest, olgem ausad, nii suurt pesumasinat mul küll pole, kuhu kilps vabalt sisse mahuks.
Sireti blogis nägin kilpsil ka vallatut keelt, mis hakkas mulle koheselt meeldima ja nii sai ka meie kilps omale sarnase viguri.
Täidiseks kasutasin vatiini, mida ostsin meetriga ja kulus 6 meetrit, kuid ma arvan, et ta tahaks omale kõhtu veel täidist, sest kui keegi kilpsi peal istub, kipub ta ikkagi kilbi pealt lössi vajuma. Nii kahju, et meil siis ei müüda vatiinijääke, mis oleks mõistlikum ost, kuna korralikku vatiini on ikka jube nadi juppideks tirida. Üks poeke, kus neid va juppe muidu müüdi, oli nüüd nagu kiuste suletud ja avatakse alles detsembris. No nii kaua mul aega oodata ei olnud. Tuli poest meetriga osta.
Tänaseks kõik, teinekord uued tegemised.

sillulullu postitas @ 20:12 - Link - kommentaarid (7)

17 November 2008
Tahtsin täna kõik oma vahepeal valminud tööd korraga üles riputada, kuid ma ei tea, kas viga on internetis, foto24 keskkonnas või hoopiski minu arvutis (ega laadijas ju ometi viga pole!), kuid ei õnnestunud peale paari pildi arvutist internetti laadida. Esitlen siis neidki.
Kudusin pojale Mannu ja Katjusha õpetuste järgi nokatsi. Kuna värviks nõuti musta, ostsin musta lõnga, kuid kudumise käigus "seebitasin" poega niikaua, kuni ta oli nõus ka paari värvikama laiguga. Punaste triipudega oli nõus küll. Punasega koos kudusin mütsi sisse ka helkurniidi, ikka tänu Petsukesele, ei väsi tänamast teda.
Esimesel katsel sai väike, niisiis harutasin kõik üles ja ei mäletagi enam, mitu silma varrastele lõin. Poeg koos mütsiga õues, ei saa lugeda ka. Varrasteks oli vist 3,5 ja lõngaks novita helen, triibud red heart atlanta. Musta läks veidi üle ühe toki.

Leidsin arvutist pisitütre sokkidest ka paar pilti lähemalt. Kuid meie omavaheline läbisaamine (fotoaparaadiga) on viimasel ajal väga halb. Ma olen niigi kehv fotograaf ja aparaat on otsustanud vaatamata kõikidele nippidele mitte lubada mul lähedalt pilte teha, valgustab kõik üle. Kohutav.

Lõngakohvrist lõngu otsides leidsin oma väga suureks üllatuseks eelmisel aastal poolikuks jäänud sõrmikud. Tagantjärele ei kujutagi ette, mis põhjusel need poolikuks olid jäänud. Kas sai talv otsa või kudumiseisu. Pakun välja, et mõlemad ja korraga. Kuid kuna suur töö oli ära tehtud, lõpetasin kindad ikkagi ära. Kududa oli vaid paar sõrme pluss pöidlad.
Lõngad vist mingi roosa silver baby koos mingi roosakirju mohääriseguse lõngaga. Kui etiketid üles leian, lisan siia. (edit: peenike mohäär KiddY Fantasia).Tegelikult on mul plaanis käeseljale ka pärlid tikkida. Hetkel neid lihtsalt pole ja poest läheb kogu aeg meelest osta.(edit: pärlid lisatud, sai kohe hulga ilusam)
Kindad muuseas on nii kohutavalt soojad, et ajavad lausa käed higistama. Mustriks ikka minu lemmik baudelaire.sillulullu postitas @ 18:14 - Link - kommentaarid (7)

16 November 2008
Helkurniidist proovisin teha ka omale helkuri- õigupoolest sai see helkur tehtud enne, kui pesamuna müts. Nii lihtsalt harjutamise mõttes. Pimedas helgib küll, kuid pole katsetanud, kas sama efektiivselt, kui "päris" helkur. Peaks ükskord need kaks kõrvuti panema ja autotulede valguses võrdlema, annab parima ülevaate.


Tegin omale ka Gobelääni õpetuse järgi sonimütsi. Kuna pitsi hetkel kodus ei olnud ja ka poest ei õnnestunud seda hankida (tahtsin teha punast mütsi, milleks oli vaja ka punast pitsi ja selle kohta öeldi poes vastuseks, et ei, punast ei tule enne, kui jõulude ajal. Kui hästi läheb), kasutasin pitsi asemel sama pruuni-mustatriibulist velvetit, millest olin omale kotigi teinud. Viimased koti tegemisest järele jäänud tükid leidsid seega kasutust. Pilte lootsin ikka teha peas ja paremas valguses, kuid selles lootuses möödus hea mitu kuud ja tegin pildid lihtsalt kodus, laua peal. Mütsi olen hoolega juba mitu kuud kandnud ja mulle see väga meeldib, kuigi tütar avaldas küll teistlaadi arvamust.üritasin palli peale seades paremat kuju saavutadakoos kotigategelikult on pruun ikka tunduvalt tumedam, pildilt paistab kuidagi eriti silmatorkavalt hele.

Pildialbumisse ma pilti lisada ei oska. Kuid suur tänu, Mare, kavatsen seda mütsi veel teha, kuna nüüd sain kangapoest ka punast pitsi.
sillulullu postitas @ 10:32 - Link - kommentaarid (6)

03 November 2008
Üritan siin paar pisividinat üles riputada. Blogimisega on lood kehvad, pole lihtsalt aega.
Pesamunale kudusin miskit komplektilaadset-lõng Red Heart Atlanta, kulu kokku umbes 1,5 tokki.


Sokid, mille mustriks baudelaire, mis on mulle väga meeldima hakanud. Sokkidel 11 silma vardal ja said isegi natu suured, kuid mustri järgi ei andnud enam väiksemat teha. Kinnastele kudusin käeseljale lihtsad palmikud. Randmesoonikul 9 silma vardal, kuna suurema silmade arvuga kindad kukkusid tal lihtsalt käest. Labaosa kuduma hakates kasvatasin igale vardale 1 silma juurde, seega 10 silma vardal. Kindad näevad tegelikult välja nagu soolikad, päris naljakas on neid vaadata, kui need parajasti käes ei ole, kuid käes on tipp- topp parajad. Mulle meeldib, kui randmesoonik on piisavalt pikk, nii et randmed paljaks ei läheks, kui väljas mässata. Kinnastele heegeldasin külge ühendava paela, nii nagu minul oli, kui ma laps olin. Pole ohtu, et kindad kogemata ära kaoksid.
Müts on tehtud põrgukizi õpetuse järgi, mis siinses õpitoas mütsikooli rubriigis üleval. Mulle on see müts ammu meeldinud. Kudusin õpetuses antud silmade arvuga, alläärde kudusin sisse ka ühe hea isetegija, petsukese abiga hangitud helkurniidi. Jääb helkima küll. Sisse panin mütsile voodri, et pead ei "hammustaks" ja oleks soojem ka.
Kaelussall aga suurepere empsi blogist leitud õpetuse järgi. See ka mulle juba ammu silma jäänud. Sai küll veidi suur, kuid pole hullu.

Õue minnes näeb see preili välja nagu punane päkapikk.

, pildil pole jalas saapaid, no need pannakse ka ikka õue minnes jalga, ei minda sokkis.

P.S-piltide töötlemisest pole mul halli aimugi, sellest tingituna ka olematu kvaliteet. Ärgu siis profid väga pahandagu, eks.
sillulullu postitas @ 14:02 - Link - kommentaarid (7)