sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299749

27 Mai 2012
Tänase päeva tegemine.
Juba ammu nägin Youtubes seda õpetust niidirullide hoidja meisterdamiseks. Tundus lihtne ja asjalik, mõtlesin järgi teha. Mees küll lubas ägedama teha, kuid niikaua, kuni ta toda ägedamat meisterdab, lepin mina sellega
Algul polnud nagu väga otsest vajadust selle hoidiku järele, kuid pidevalt karbist niidirulle otsides ei leidnud kohe seda õiget ja siis olid niidiotsad sassis ja sada muud häda. Ei mahtunud hästi karpi ära ka.
Õnneks kasutatud asjade poest sain 1 euro eest pildiraami. Täitsa parajalt suure (46x46 cm), muidu oleks ehk tegemata jäänudki.
Algul plaanisin raami üle võõbata, kuid see on nii vahva raam, et jätsin selliseks, nagu ta oli.
Lõikasin paksust papist taguse, liimisin kanga PVA liimiga papi külge ja tegin aukuda tarvis nö. šablooni ehk siis joonisin ruudustiku ette. Naaskliga torkasin augud.Grillitikud värvisin mustaks. Ühest pikast tikust sain 4 tokikest.
Tikud auku, taha igaks juhuks kuuma liimi (kuigi tikud olid isegi suhteliselt tihedalt kinni), papi liimisin raami külge PVA-ga, kinnitasin veel igaks juhuks kuuma liimiga. Seinale riputamise tarvis kruvisin pildiraami ülemise osa külge samast poest ostetud sepiselaadse riputi. (Nende küljes on tavaliselt tikitud pildikesed. Pildike polnud ilus,sepis aga küll)Minu arvates sai päris armas ja omapärane.Muidugimõista- niidirulle oma kohale asetades selgus,et polegi nagu teisi õigupoolest.
Enamus niite mul ju suurtes rullides ja noid on 2 kummutisahtlitäit. Pole tarvidust kusagile riputada.
Aga suurtes rullides pole mul näiteks halli, helesinist, rohelist, valget jne. Nii et väikeseid rulle ka ikka vaja. Pealegi- Põlvas ei müüdagi niiti suurte rullidega. Nii et kui mõnda erilist värvi kohe tarvis, ikka vaja väikese rulliga osta. Nüüd ongi parem ülevaade, mida juurde oleks tarvis.

Kuna seinal ka muid sarnaseid esemeid,peaks sobituma. Niidirullide hoidik asub nüüd seinal minu töölaua- ja riiulite kõrval.Kangas, liimid, värv ja grillitikud olid kodus olemas, hetkel pidin vaid 1 euro välja käima, et saada selline vajalik asjake.
sillulullu postitas @ 14:56 - Link - kommentaarid (10)

24 Mai 2012
Kotid, kotid...
Nädalavahetusel õmblesin poeskäimiseks uue suure koti. Sain kingituseks hunniku kangajuppe, mööblikangajuppe. Sättisin neid nii- ja naapidi ja õmblesin valmis sellise koti. Beežidest-pruunidest ja hallikatest kangastest. Kott 50x50, sees kolme taskuga vooder. Seekord taskutel ka krõpsupael,et taskute sisu laiali ei vajuks.

Ühelt poolt.


Teine pool selline.


Vooder sai sellisest riidest, ma arvan, et see pärit nõukaajast


Üleval, sangade juures oleks võinud veel üks kangariba olla. Järgmine kord olen targem. Hästi mõnus mahukas kott.Sirtsuki õpetuse järgi valmis suveks suur, mahukas kott. Tegelikult ostsin algul musta kanga ja tegin originaalõpetuses antud mõõtude järgi, kuid tuli minu jaoks liiga väike ja suveks liiga sünge.

Pealiskangas 100% linane. Läksin poodi koti tarvis linast kangast ostma ja algul võtsingi riiulist linase halli kanga, kuid peale pikka kaalumist ja sobitamist leidsin hoopiski riiulist sellise lillelise kanga ja kangaga sobiva fuksiaroosa puuvillase kanga. Mõtlesin,et nöörkandid teengi sellest. Ja hiljem vaatasin,et nii ilus kangas ikka, teen voodri ka sellest.Ei saanud ma ka käekoti puhul üle ripatsitest. Mummud vana patsikummi küljest. Sobivad ju hästi! Keedrid fuksiaroosad.
Vooder koos sissetöödeldud taskuga.


Mahuka taskuga.


Koti küljele õmblesin ka paela, millel otsas karabiinhaak. See mõeldud võtmete hõlpsamaks kotist ülesleidmiseks. Väga mugav.Sobib ka hästi minu lemmiksalliga.Tegelikult kasutasin keedrite õmblemisel tööl asuvat spetsiaalset keedri(tallaga) masinat. Katsetasin kodumasinaga ka, kuid ei liikunud kogu see õmmeldav asjandus sugugi masina all edasi.Ise olen kotiga rahul, ainukeseks puuduseks pean taskute vähesust, kuid selle vastu aitab kotiorganiseerija õmblemine. See ammu plaanis.

Sangade sisse panin tugevduseks ühe vana koti sangade seest sellise plasttoru moodi asjandused. Sangad sobisid just sellisel moel ja sellisesse kohta õmmelduna.

Koti õmblesin just nii suure, kui kangas välja andis. Voodrikangas sai ka praktiliselt otsa. Väikeseid jupikesi veel jäi. Loodan,et Sirtsuk ei pahanda, et ma tema kotti nii kardinaalselt muutsin. Originaalõpetuse järgi koti teen ka millalgi valmis. Aitäh hea õpetuse eest! Polnudki nii keeruline, kui alguses tundus
sillulullu postitas @ 19:35 - Link - kommentaarid (14)

13 Mai 2012
Lõppesid ettevalmistused perepäeva loosiks. Täna tegin viimased asjad valmis ja homme hommikul viiakse need lasteaeda.
6 paari ühe lõikega pajakindaid. Ühed olid juba varem valmis, 5 paarile panin kandid eile külge.

Ühest vanast suveseelikust sai paar pajakindaid. Kahju oli seda niisama ära visata. Natu erinevad said, kuid päris omapärased. Tumesinise peopesaga.Kangakastist avastatud päris armas kangas. Rohelised kindad. Rohelise peopesaga.


Kangana ebameeldiv, hargnev. Kuid kindad said oodatust ilusamad. Peaaegu nagu need nostalgilised punase- valgemummulised.
Punased, punase peopesaga.Oranžide mummudega, oranži peopesaga.Oranžide mummudega, punase peopesaga, pikema randmeosaga.Selline hunnik sai. Kasvataja arvas, et võiks tegija nime ka juurde kirjutada, ma siis kinnitasin sellised sildikesed külge.


Kaks pinalit olid ka juba 2 nädalat välja lõigatud ja ühele lukkgi külge õmmeldud. Nüüd tegin lõpuni valmis.

Esimene.

Kuna ripatsid hakkasid niivõrd meeldima, topin neid nüüd kõikjale.


Teine.Maasika-võtmehoidjad said korralikud pakendid, et oleks viisakam pihku pista.


Kõik asjad viimast korda kodus koos ühe pildi peal.


Teisipäeval toimub see perepäev siis lõpuks, eks siis näis, kas asjad olid vastuvõetavad. Rohkem ei jõudnud kahjuks teha, plaanid olid küll ja ideid oli ka lõpuks palju, kuid aega jäi väheks.


Eile käis ka minu sõbranna mul külas. Õpetasin talle voodriga poekoti õmblemist. Emale emadepäevakingituseks.
Tema õmbles ühe masinaga kotte, mina teise masinaga pajakinnastele kante külge. Õmblustuba

Esimene sai suurem. 50x50. Sangad pikad, et saaks üle õla kanda.

Sees tumesinine vooder. Ühel küljel pikk tasku, mis jagatud kolmeks lahtriks.

Sangadki tegime kahevärvilised.


Esimene kott sai valmis ja hoog oli sees. Otsustasime, et õmbleb ühe koti veel, ämmale ka.
See sai veidi väiksem.

Sees vooder veidi väiksema taskuga, mis omakorda kaheks jagatud.

Sangad lühikesed, käeskandmiseks.

Pakkisime need lihtsalt aga elegantselt

Sõbranna loal panin pildid ka siia üles ja ta palus mainida, et ta pole varem eriti üldse õmmelnud. Tal pole omal masinatki.
Minu arvates sai tulemus väga hea- tubli õpilane!
Tema kiitis, et tubli õpetaja


sillulullu postitas @ 17:06 - Link - kommentaarid (11)

11 Mai 2012
Vahepeal täitsin pisikese tellimuse. Õmblesin 4 paari pajakindaid.

Esimesed. Sinist värvi ja lapitehnikas. Ma ei tea, kas selle tehnika nimi on risti-rästi, meenutab seda küll vist.
Teised ka sinised.
Kolmandad punased, õuntega. Särtsu lisamiseks heleroheline kant.
Neljandad punased, oranžide hiigelmummudega.
Siin kõik ühes kuhjas.Ühed kindad jälle Ossu õpetuse järgi, seekord jällegi erineva pöidlakujuga. See meeldib mulle siiani enim. Jäängi vist selle variandi juurde.

Kõik koos laual.Köögi lauale õmblesin uue lina. Seekord vahariidest. See pole vakstu, vaid kangas, mis on nagu kergelt kummeeritud, ei määrdu kergesti, ei ima vedelikku sisse. Ma loodan, et seda on lihtsam hooldada. Kodused määrivad lina nii kiiresti kogu aeg ära, ei jaksa enam pidevalt pesta ja triikida. Ostsin vakstu, see on nii jäik ja kange, ei meeldinud.
Kahjuks ühte ilusat valget roosade roosikimbukestega kangast ei olnud nii palju enam (2 meetrit), valisin punase hiigelsuurte südametega. Natuke jõulune ehk tundub, kuid las ta olla. Ülejäänud kangad olid väga tumedad ja sünged minu arvates.
Natuke on veel voltimisjälgi näha, ei julgenud väga kuumalt triikida, ehk sirgub laual ära.


Nii palju oleks veel vaja ära teha, aga ei viitsi. Laiskus, mis muud.
sillulullu postitas @ 19:54 - Link - kommentaarid (8)

06 Mai 2012
Mul on omast arust piisavalt (peenikesi) käsiõmblusnõelu, kuid kui mul mõnda tarvis läheb, on nõelapadi millegipärast tühi. (Jämedaid-pikki alati jagub ja nood pole kunagi kadunud!) Avastasin ka, miks ta tühi tundub. Minu vana nõelapadi on piisavalt suur ja paks. Nii paks, et väiksem tütar lükkab nõelad pidevalt salaja nõelapadja sisse peitu. Eile siis lükkasin nõelapadja sees peidus olevatest nõeltest tühjaks ja tõepoolest- neid oli päris palju. Et ära hoida sama olukorra tekkimist, õmblesin nõeltele uue, peenema ja väiksema padja. Ikka lillekujulise, sest et neid patju on nii lihtne teha. Minu lemmikkangast. See on nii ilus kangas minu arvates, et ma ei raatsi seda isegi eriti kasutada Nööbiks kasutasin mingilt vanalt pidžaamapluusilt ära lõigatud nööpi. Nendele patjadele on üleüldse maru hea ära kasutada üksikuid nööpe.Siis tekkis soov proovida õmmelda võtmehoidjateks maasikaid. Kodus polnud lehtedeks vajalikku rohelist vilti, mõtlesin, et voldin maasikale lehed kangast, asi see siis teha ei ole! No õmblemise käigus sain aru, miks seda varem keegi praktiseerinud ei ole. Kogu see kroogitav osa sai nii kange ja raskesti kokkutõmmatav, et oli väga keeruline narmendavaid kangaservi kusagile peita. Kangaservade peitmiseks õmblesin lepatriinunööbi. Tegelt tuli päris armas välja. Seemneteks seemnehelmed.

Siis katsetasin lehte veidi teisiti teha. Õmblesin kaks kangast kokku ja lõikasin ääred siksak-kääridega.
Leht sai veidi suur. Tegin siiski maasika valmis.Järgmised neli veidi väiksemate lehtedega, kuid teistsugusest kangast.Ja siis täna sain ma vilti. Küll mitte tumerohelist, nagu oleksin soovinud, sest tumeroheline oli müügil vaid suure rullina ja maksis peaaegu 15 EUR! No sellist raha ma küll ei raatsinud välja käia, pealegi oleks asjal vaid siis mõtet, kui ma hakkaks maasikate masstootmist viljelema. Seda mul plaanis pole.

Kaks viimast siin näha.Lepatriinuga maasikas välja arvatud, on kõik koos näha selles korvikeses.Kuna mul rohkem võtmerõngaid kodus polnud, siis maasikad hetkel rõngastamata. Need maasikad või vähemalt osad neist leiavad tee jällegi loosirattasse. Osad sellepärast, et mõned on juba võtmete külge tee leidnud. Kuigi lepatriinuga võtmehoidja sai minu võtmete külge ja meeldib mulle kõigist teistest enim.


sillulullu postitas @ 17:17 - Link - kommentaarid (13)

05 Mai 2012
(NÕELA)PADJAKLUBI

Eile õhtul sai padjaklubi kokku. Nõelapadjaklubi. Ehk siis lasteaia perepäeva loosirattasse tarvis viia isetehtud asju. Kuna sõbranna (kes on ühtlasi ka sugulane ja lapse rühmakaaslase ema ) ei oska eriti käsitööd ja ta oli üsna meeleheitel, et mida ometi teha? Aega tal ka vähevõitu- tööd palju. Mõtlesin mis ma mõtlesin ja tuli idee, et teeks nõelapatju. Neid ju ikka kodus tarvis läheb. Mõnus lihtne tegemine ka. Tema võttis omakorda sõbranna kaasa ja nii me siis mõne padjakese valmis pusisime. Ma lõikasin neile kangast kettad ja õmblesin kokku, ülejäänu tegid nad ise.

Selline torn valmis siis eile õhtul. Pildilt üks padi puudu- see läks tegija oma koju- sealgi ju patja tarvisPildil 3 tk. minu tehtud- keskmine õrnlilla, sinine ja selle kõrval lillakasroosa kollase nööbiga.

Ühe lillenõelapadja tegin täna. Habemeajamisgeeli pudel oli tühjaks saanud, selle korgile siis tegingi.


Kui ma netis surfasin ja nõelapatjade õpetusi otsisin, sattusin selliste armsate linnukeste õpetusele. Võtsin kohe nõela ja katsetasin ühe õmblemist.Linnuke sai väga armas, kuid ma arvan siiski, et niiviisi pesunäpil on ta väga ebamugav kusagile kaunistuseks sättida. Linnuke on lihtsalt liiga kummalises asendis. Võib- olla hoopiski paelakene riputamiseks külge ja kusagile rippuma panna? Või teha mobiil, nagu õpetuses oli soovitatud.

Neid linnukesi ma siiski vist loosi tarbeks teha ei tohi, sest õpetuses on kirjas- mitte müügiks teha! Ma ei tee küll omakasu saamise eesmärgil, kuid mine tea, ehk tuleb pahandus. Kuigi mina teeksin need ju kingituseks.
sillulullu postitas @ 09:10 - Link - kommentaarid (10)

01 Mai 2012
Eile õmblesin kindad. Kingituseks ühele soliidsele ja ülitoredale prouale. Ikka Ossu õpetuse järgi, idee Mummukad blogist, tulbimotiiv Tiggr ise teeb blogist. Juba aasta aega võtan hoogu, nii raske tundus esmapilgul see motiiv Tegelikkuses ülilihtne ja kiirelt valmiv!

Kindad eest. Kõik kangad linased või linase-puuvillasesegused, v.a. roheline, mis on puuvillane, linast rohelist lihtsalt polnud.Peopesas paks vatiin. Kangas hästi paks ja kore. Algul arvasin, et ka linane, kuid millalgi nägin kanganäidiseid, kus väga sarnane riie kandis nime kanepiriie. Ehk ongi?Kinnaste juurde õmblesin ka sarnase motiiviga koti, õpetus kotiteemas ilusasti kirjas. Seekordne kott sai kõigist eelnevaist suurem. Pikkus 32 cm, laius põhast 9 cm, kõrgus 18 cm. Suurus sai tehtud kinnaste järgi, et kindad kotti lahedalt sisse mahuks. Põhja laius oleks võinud veelgi laiem olla, tühi kott kipub vahel külili vajuma, täis kott seevastu seisab kenasti püsti. (Nojah, tühi kott ei pidavatki püsti seisma, tuleb välja, et see ütlus peab paika )

Materjal linane, v.a. roheline ja pits on ka sünteetiline. Linast pitsi kodus polnud, puuvillast ka nii palju mitte. Vooder selline kergelt siidjas, kreemikat värvi.

Kindad kotis.

Ripats sobilikes värvides pärlitest.Võrdluseks Kõrvuti eelmise kotiga

No tegelikult ma selle kotiga väga rahule ei jäänud. Linane riie oli suht õhuke ja lörts, seega oleksin pidanud rohkem pealiskangast tugevduse ja voodriga kokku teppima, poleks nii lokkima ja kotitama hakanud. Küljekantide alumised nurgad ei tulnud ka nii välja, nagu oleks tahtnud. Tegelikult kant tuli välja, kuid jällegi kangas kippus volte tekitama, tea, kas venis liialt välja või mis.

Motiiv lähemalt ka. Üks tükike õnnestus valesti külge õmmelda, kuid harutama ei hakanud.Koti ja kinnaste juurde kuulub ka see nõelapadi. Idee saadud Sutsukese ja Sunray blogidest, kus oli ka omakorda viide originaalõpetusele.Päris pisike teine, mahlapudeli (jäätee) pudeli korgile tehtud.

.

Loodan, et saajale kingitus siiski meeldib. Pole aega, muidu üritaks ehk uut kotti teha. Kuigi- võhikule puudused vähenähtavad õnneks

Avastaja, võtsin sinu antud kindalõiked ka välja, vaatasin, ohkasin ja panin tagasi ümbrikusse. Kui aega vähe, ei ole mahti katsetada. Pealiskaudsel vaatlusel ikka nagu hiina keel . Aga ükspäev ma võtan selle keerulise asja käsile, ma luban!
sillulullu postitas @ 19:03 - Link - kommentaarid (11)