sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299749

29 Juuni 2012


Tegin veel ühe "järeltöö".

Võimlemisriiete/sussikoti, mida mina kavatsen küll kasutada lihtsalt mõningate vajalike asjade kaasavõtmiseks, kui lapsega õueminek (mobiil, toavõtmed, taskurätik jne.)

Laialilaotatuna.Paelaotsi ei õmmelnud ma kotiõmbluste vahele. Kuna sain kunstnaha tükke, kasutasin tugevduseks nurkades just kunstnahka (PVC-d) ja kuna ostsin ka öösid, pean ju ometi katsetama nende löömist. Veidi lopergused tulid välja, ei oska veel hästi neid nippe.Kokkukroogituna ka.Muidu ääretult lihtne tegemine ja kott valmis kiirelt. Lastel sellisega randa hea rannaasjugi näiteks kaasa võtta. Hea kerge selga visata.


VANAST UUS.

Värskendasin oma patju. Padjad muutuvad ju ikka aastatega pealt koledaks. Mõned padjad olid mul ka vanast ajast pärit ja need polnud päris standardmõõdus, mõnedele oli mitu kihti uusi katteid peale õmmeldud. Mina nii ei tahtnud. Kui uus, siis uus.
Kindlasti päris nii ei tehta, nagu mina tegin, kuid nii tundus parim lahendus.
Sulgi niisama(mustalt) uude värskesse kesta tõsta ei tahtnud. Seega pesin suled kõige kuumemal režiimil puhtaks, olles enne padjasisu vana tekikoti sisse valanud. Kuivatasin suled rõdul rippkiige taolises moodustises tuule ja päikese käes, neid aeg-ajalt segades. Sisud kuivasid 4 päeva! Pesin korraga 2 patja- lödima ja liiga kõva padja.
Õmblesin padjakatted ja kinnituseks luku. Jagasin kuivanud suled võrdselt kahe katte sisse ja sain kaks parajalt pehmet patja. Ei liiga kõva ega ka liiga pehmet. Lukk sups kinni ja hiljem õmblesin luku pealt kinni (igaks juhuks, äkki tuleb mõnel mõte lukk lahti teha. Suled muidu luku vahelt välja pressima ei hakanud). See moodus tundus mulle parim mitmel põhjusel- mugav oli koheselt padi peale sulgedega täitmist sulgeda, mitte mässata kokkuõmblemisega, samal ajal patja kramplikult käes hoides, et suled välja ei lendaks ja kui mul peaks kunagi tahtmine padjakatet pesta, saan luku avada ja suled kergesti välja valada, et katet pesta.
Lukud mind häirima ei jäänud, neid pole magades üldse tunda.
Kinniõmmeldud otsad.4 patja valmis, vähemalt 2 veel teha. Ise olen rahul ja hügieenilisemad ja esteetilisemad said need padjad kohe kindlasti!
sillulullu postitas @ 09:57 - Link - kommentaarid (5)

28 Juuni 2012
REISIKOTT

Juba ammu olen netist vaadanud selliseid kotte. Olles piisavalt vaadanud, hakkasin ka lõpuks omale taolist õmblema. Muidugi soovisin omale suuremat ja nii ma lõike suurema tegingi.

Kangavalikuga ma lõppkokkuvõttes väga rahul polegi, on küll suht paks aga siiski osutus liiga hõredakoeliseks. Kott tepitud vatiinile, mis on igast küljest 1- 1,5 cm põhikangast väiksem. Külgedel punased keedrid. Ka kõigi välistaskute ülemistesse äärtesse õmblesin nöörkandid.
Mulle meeldib selle kanga veidi retrolik väljanägemine.

Koti väliskülgedel taskud, kokku seega 4 tk. Üks kinnitub magnettrukiga, teine tavalise õmmeldava trukiga, mille lisasin hiljem, küljetaskud püsisid ka trukita ilusasti koos.
Kui käeskandmise-sangad taskutesse peitu panna, näeb kott välja selline.Originaalkotil käib küll üks kelk ühest koti otsast teiseni, kuid reisikottide puhul meeldib mulle, kui kotil on kaks kelku, siis saab keskelt külgede poole avada.
Kaubamajas isegi on nüüd müügil kahe kelguga lukud, kuid kuna need on mõeldud jopedele, käivad need ühes suunas. Seega üks kelk tuli teise suunda ümber tõsta, et lukk käiks lahti keskelt väljapoole. Aga see on lihtne.
Nüüd saab koti maksimaalselt täis panna, ilma et külgedelt midagi välja vajuma hakkaks.Kuna käes on suurt ja rasket kotti kogu aeg ebamugav kanda, oli valida, et kas teha sangad pikemad või õmmelda lisasang, et saaks koti mugavalt õlale võtta. Valisin viimase. Õmblesin luku otstesse aasakesed, milledele kinnituvad sanga otstes olevad karabiinhaagid.Kui pikk sang eemaldada, saab metallaasad tasku varju peitu lükata.Kott on põhjast 10 cm pikem, kui ülevalt.Voodriks kasutasin tumerohelist kangast (mis tundub pildil küll pigem hallipoolne) ja kotikanga praakosa. Ehk siis kanga ühes otsas oli u. poolemeetrine osa, mis oli halvasti värvitud. (Tänu praagile oli see kangas väga soodsa hinnaga müügil). Taskuteks sai selle praakosa siiski kenasti ära kasutada.

Taskuid tegin ka sisse palju- kummalegi küljele 2 lahtist taskut , mis kinnituvad velcroga, kummaski otsas 1 ja lisaks mõlemal pikemal küljel 1 lukuga tasku. Kokku seega 8 taskut. Reisil olen alati puudust tundnud kotist, millele on palju taskuid.Ühe otsatasku sisse õmblesin ka karabiinhaagiga paela võtmete tarvis, sest mul on alati hirm, et võtmed võivad kotist välja kukkuda.Ülevalt kott 40 pikkune, põhjast 50 cm pikkune. Põhja laius 23 cm. Kõrgust ka kotil 40 cm.

Reisikottidel on all tavaliselt sellised "jalakesed" või nupsukesed, mis kaitsevad põhja kiire määrdumise eest. Minul selliseid kusagilt võtta polnud (uurisin küll netist, et ehk müüakse), seega tekitasin need ise nööpidest. Õmblesin 2 suurt sobilikku värvi nööpi üksteise külge. Abiks ikka.

Kummaski otsas 2, keskel 1, kokku 5 tk.
Koduse masinaga on ikka suht keeruline nii paksu materjali õmmelda, viskasin pooliku töö mitu korda käest ja kokku õmblesin seda kotti üle nädala, omaette kirudes. Aga ei loobunud, tegin lõpuni.

Märgistamiseks kasutatud kriit ei eemaldunud ka peale põhjalikku harjamist ja niiske lapiga nühkimist, kuid küll ta pikapeale maha kulub, ma loodan.
Mahutab see kott väga palju. Tahtsin esialgu suuremat teha, küll on hea, et tegin ikka väiksema, suuremat poleks ju liigutadagi jõudnud!

Kui rikkamaks saan, ostan ratastega reisikohvri. Seniks aga pean leppima selle kotiga. Koduse masinaga sellise koti õmblemist enam ette ei võtaks. Ma ei saa aru, kuidas mõni on neid õmmelnud 5 või 6 või rohkemgi!


sillulullu postitas @ 16:17 - Link - kommentaarid (28)

26 Juuni 2012


Lõpetasin kokkuvolditava poekoti õmblemise täna ära.
Tasku oli juba ammu kokku õmmeldud, kanditudki, lihtsalt tarvis kotikangale õmmelda, kott kokku õmmelda ja sangad valmis õmmelda, kinnitada. Sangad õmblesin pikemad, et saaks kotti õlal kanda. Mulle meeldib nii.Kuna põhikangast polnud nii palju järgi jäänud, et kogu kott saaks ühesugune, sai koti tagumine külg teisest kangast. Sellest kangast on tegelikult õmmeldud ka tasku teine, varjujääv külg. (No tõele au andes on üks samasugusest punalillelisest kangast kott veel pooleli, vajab vaid sangasid).Tasku lahtiselt.Kokkuvoldituna.Küljelt piilutuna.Taskul olin kahe kangakihi vahel kasutanud ka tugevdusmaterjali, kuid tegelikkuses ei kasuta seda vist keegi? (Algses õpetuses oli see kirjas). Kes on õmmelnud, ehk viitsite kommenteerida. Mulle tundub, et niiviisi on kotitaskutele parem vormi anda ja ilma tugevduseta pole proovinudki. Kuid ehk on see asjatu vaev?

sillulullu postitas @ 18:24 - Link - kommentaarid (9)

23 Juuni 2012
Ei midagi põnevat, jälle ühed pajakindad. Telliti, sellepärast tuli õmmelda.
Tegin ka huvi pärast statistikat- paar nr. 45. Kuigi tõele au andes- selle lõike järgi 34, 11 paari Ossu lõike järgi (neist 5 paari koosnevad kindast ja pajalapist). Ainult pajalappe 3 paari (kõigest!).


Peopesas paks tumesinine teksariie. Samuti paks vatiin.

Õnneks olin juba enne puhkusele minekut mõned paarid kindaid targu tööl tööstusliku masinaga kokku vuristanud, nüüd jäi üle vaid kant lisada. See kõiksetüütum töö
Seekord ei teinud diagonaalkanti, kuid tundub, et polegi väga vajalik. Sobib ka nii.

sillulullu postitas @ 08:23 - Link - kommentaarid (2)

14 Juuni 2012
Mais õmblesin sellise komplekti. Kuna see tekitas palju rõõmsat elevust, otsustasin ühe taolise veel teha. Komplekt läks kingituseks ühele väga toredale Rootsi prouale. Kaunistuseks kasutasin puuvillast pitsi, mis minu arvates sobis oivaliselt. Küll on hea, et ma aeg- ajalt ostan asju lihtsalt igaks juhuks, ehk läheb tarvis.
Tulbimotiiv siit.

Töö käigus mõned ideed (nagu minu puhul ikka) muutusid ja lõpptulemus sai selline.Seekord komplekt üleni linane.(Eelmisel komplektil lehed puuvillasest kangast, kuna mul polnud rohelist linast kusagilt võtta). Vahepeal aga õnnestus saada ka tumeroheline linane kangas lõpuks. Ja ka heleheleroheline, see on tulbirombidele taustaks õmmeldud. Peopesast pilti ei saanud, kuid seegi kord tegin selle kanepiriidest (paks kangas). Peopesa läbi tepitud.

Kuna aega kingituse üleandmiseni nappis, õmblesin ühe kinda ja ühe pajalapi (sai kiiremini valmis). Koti tegumoe valisin ka lihtsama. Kuigi tarvikutekott meeldib mulle rohkem ja seda on mugavam käsitleda ka. Lihtsalt teadsin, et muidu ma poleks kotti valmis jõudnud. Kõik need lõputud kandid ja...

Pajalapp- ja kinnas eraldi. Need osalevad kaKott eraldi. Kotile tegin igaks juhuks riputamise tarvis sanga, mis oleks küll võinud pisut kõrgemale õmmeldud olla.Koti mõõdud said tehtud täpselt sisu järgi. Siin asjad kotis.Kott mõeldud kinkepakendi eest. Koti vooder kreemikas, pajakindal sisuks heleroheline puuvillane kangas.

Hihii, tegin jupp aega hiljem avastuse, et oma viimase aja suurt lemmikut- ripatsit ei saanudki kotile külge. Nii kiireks läks kingituse kaasapakkimisega


Nii palju tellitud asju vaja valmis teha, et "oma töödega" polegi mahti tegeleda Plaanis on veel palju, kuid aeg kaob ludinal käest.

sillulullu postitas @ 08:17 - Link - kommentaarid (9)

13 Juuni 2012
Kuna tütrele õmmeldud pinal osutus koolis ootamatult populaarseks ja paljud ei uskunud, et ema ise õmbles, siis tütre tellimusel õmblesin ühe pinali tema klassiõele sünnipäevaks. Kanga valis tütar (kaua valis, ma mõtlesin juba, et ei saagi õigeks ajaks valmis õmmeldud). Tütar arvas, et must lukk oleks sobilik, mina jälle, et valge sobiks ka. Õmblesin siis mõlemad variandid, et oleks valikuvõimalus.Valituks osutus valge lukuga, kuigi mulle endale meeldis just mustaga.

Suurus enne kokkuõmblemist kangatükil 24x27 cm.Selline mõnus veneaegne sitsiriie.Ripatsiteks kollased mummud katkiläinud patsikummidelt, valged kodustest varudest. (Roosasid mummusid olid mõned üksikud järgi jäänud, neid kohe ei raatsinud ära kasutada- plaanis omale millalgi selle koti juurde kosmeetikakott õmmelda, siis kuluvad marjaks ära).Vooder õiene.Lisaks läks pinalisse üks veremnähtud maasikas- võtmehoidja, sest see olevat ka väga meeldinud.
Mulle meeldib, kui saab kingitusi ise teha ja keegi sellest rõõmu tunneb
sillulullu postitas @ 14:17 - Link - kommentaarid (10)

10 Juuni 2012


MAASIKAKOTT.
Õmblesin tellimuse peale koti. Punane materjal on tellija oma. See on selline paks, purjeriiet meenutav. Kuna punast oli vähevõitu, lisasin taaskasutusena linasetaolist pruuni (olnud enne paneelkardinad).

Õmmeldud Õmbleme koos 12 kotti selle õpetuse järgi. Seekord õmblesin õpetuses antud mõõtude järgi. Sai mahukas kott.

Taskuid pole kunagi liiast, seega sai ka ette õmmeldud lukuga tasku. Kott eest.Seest sai tasku pruun, ikka sellepärast, et punast nappis.Taskuluku külge õmblesin 2 maasikat, sest muidu tundus kott liiga igav olevat.

Tagantpoolt on kott selline tavaline. Väljaspool külgedel ka taskud.Kinnis pealt. Külgedele ülemisele äärele kinnitusõmblusi ei teinud, need lihtsalt ei tundunud sobivat.Nööbikarbist leidsin vahva suure pruuni nööbi.Sisse tegin palju taskuid, ühel küljel mobiili ja pastaka tarvis taskud, taskud käivad krõpsupaelaga kinni, et taskute sisu laiali ei pudeneks (oma esimesele selle õpetuse järgi õmmeldud kotile ma taskutele kinnituseks velcrot ei õmmelnud ja tunnen sellest tõsiselt puudust).
Vooder õmmeldud õunapuuõite- kangast. Põhi pruunist kangast.
Vooder tepitud vatiinile, sest arvasin, et pealiskangas on nii paks, et ehk hoiab niisama kott vormi. Ei hoidnud. Kuid pealiskangale õmmelduna jääb vatiin hoidma ikka ilusamini. No nüüd siis tean seda.

Masin ei tahtnud minuga lõpuks enam koostööd teha, seega luku otsa õmblesin lõpuks peale mitut harutamist käsitsi.
Ma ei tea, miks, kuid mulle tundub ebaloogiline, et kott käib lahti tagant ettepoole. Peale sisevõitlust iseendaga õmblesin luku ikkagi nii, et käib lahti eest tahapoole. Tee mis tehad, nii on loogilisem.

Tellija jäi kotiga rahule, lubas sellega kohe tööle ja poodi ja reisile minna
Esimesena valmis lihtne kuid vajalik ese- uus laudlina kööki. Mõni aeg tagasi õmblesin kööki sellise laualina. Vaatamata sellele, et tegemist on vahariidega (pealt justkui kergelt kummine), osutus lina pesemine ikkagi aeg- ajalt vajalikuks. Varulinaks sai samast materjalist selline helesinine lina.Muidu on see materjal väga tänuväärne ja kergesti hooldatav ka, piisab vaid lapige ülepühkimisest. Siiamaani on kõik plekid kenasti pesus eemaldunud.

Samast materjalist ka elutoa lauale linake. Sellist roosidega kangast oli poes (Linda Pood Räpinas) järele jäänud vaid 70 cm. laiused jupid. See kangas meeldis mulle muidu kõigist enim.
Ma ei tea, mulle vahel tundub, et meil elab kodus kari põrsaid, sest kõik linad ja linikud määritakse üliinimlikult kiirest ära. Pahaseks ajab kohe
Nende linadega on olukord veidi kergemini kontrolli all hoitav. Pesemisest ei pääse sellegipoolest, lihtsalt seda toimingut tuleb nüüd harvem teostada.
sillulullu postitas @ 19:49 - Link - kommentaarid (15)

09 Juuni 2012
Kontserdil käidud, muud tegemised ka tehtud, jätkan uue postitusena poolelijäänut.

Sugulase pojal peagi sünnipäev tulemas. Pisitütar, kes on temaga samavanune, pakkus mulle, et tehku ma sellele poisile ka pliiatsite tarvis pinal. Autodega. No päris Autodega kangas maksis üle 12 EUR- i meeter, autod olid seal liiga suured ja mitte eriti ilusad ka. Aga ükskord õnnestus saada Kaubamajast allahinnatud kangaste korvist kangajupp 50% allahindlusega. Maksin selle poolemeetrise jupi eest alla 2 EUR-i. Sealt saab veel nii mõnegi ralliauto välja lõigata.

Pinal sai selline. Mõlemal pool isesugune auto.
Punane kant tundus siia sobivaim olevat ja tegin sellele pinalile ka "saba", millest hea kinni võtta või rippuma panna kusagile, nagu mu pisitütrel ikka kombeks.Siia ma ripatsit ei pannud, sest ükski ei tundunud piisavalt poisilik olevat.

Eelmise postituse õunapuuõites kotiga ka ühel pildil.Ema andis mulle hunniku tuttuusi linu, lahkunud lelle pärandus. Seisid juba oma 10 aastat kasutult kapis. Kuna poes kõik asjad nii kallid, ka voodipesukomplektid,
õmblesin neist 2 komplekti topeltlaiu voodipesukomplekte. Pesuõmblusi ei teinud, kasutasin overlocki abi. Õmblused jäid õhemad. Muidugi teppisin pealt ikka läbi (või kappisin, ma ei teagi, kumb nimetus see õigem on.)

Tekk on 2x2 m, tekikoti õmblesin paarkümmend cm. külgedelt suurema.

Kuna pidin jakkama, siis jakukohtadesse õmblesin pitsi. Nüüd jääb mulje, justkui peakski nii olema. Tekikoti õmblemiseks kulus 5 lina, voodilina õmblemiseks 3 lina, padjapüürid õmblesin nii, et pitsilistel jäi jakukoht jällegi pitsi varju.

Esimene komplekt siin näha. Valget muidugi jube jama pildistada.Lina ka veidi näha. Mitte et voodilinas midagi väga erilist oleks. Lina nagu lina ikka Aga mulle meeldib, kui voodilina on piisavalt suur, nii et annab igast otsast korralikult madratsi alla toppida.Pits sai selline külge õmmeldud.Teine koplekt ei saanud nii uhke, kuid õmblesin ikka pitsi vahele. Padjapüüril oli väike plekk, mis pesus maha ei tulnud, aplitseerisin sinna südame. Teisele padjapüürile komplekti mõttes ka.Südameaplikatsioon.Pits, see vast sama vana kui need linad, millest komplektid õmmeldud.Ühest komplektist üritasin voodis ka pilte saada.

Ühe paari padjapüüre õmblesin veel, neid ei hakanud pildistama, tavalised. Ja plaanis on mõned veel õmmelda, sest meil voodis ikka rohkem kui 2 patja.

Praktiliselt tasuta (no niit ja elekter ja oma töö ja vaev muidugi välja arvata ) sain 2 paari nii vajalikke voodipesukomplekte. Mul polegi kunagi lumivalgeid olnud

sillulullu postitas @ 19:25 - Link - kommentaarid (4)

Vahepeal oli arvuti katki, teisel arvutil aga laadija katki. Seega ei saanud siin postitusi teha. Nutitelefoniga küll sain blogidel silma peal hoida ja mõnegi kommentaari kirjutada, kuid see oli väga tüütu. Nutitelefon muudab sõnu nagu heaks arvab ja kui kohe üle ei kontrolli, võib mingi kummaline jutt lõpuks kirja saada.

Kiireks kingituseks sai õmmeldud mõned maasikad. Leidsin turult kasutatud riiete müügilt täpilist kangast, tegelikult mingi pluusikese täpilisest kangast. Ostsingi maasikate tegemiseks.

Esimesed kaks said sellised.Siis kingituseks üks roosa- õunapuuõitega pinal. Roheline kant tundus kõige paremini sobivat.
Ripats sai selline.Kant.Postitus jätkub hiljem, avastasin, et vaja ruttu kontserdile kiirustada.
sillulullu postitas @ 15:39 - Link - kommentaarid (7)