sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

298933

30 Juuni 2010
Kahjuks pean tunnistama, et ei jõua postitada pilte Teeme koos köögitarvikuid projekti tarvis valminud töödest. Asjad on küll valmis, kuid kahjuks fotokas koos piltidega kodust ära. Ja karta on, et enne paari päeva ma seda kätte ei saa. Vihjeks võin öelda, et on kollast, vaarikaid, ploome, sidruneid ja õunu. Loodetavasti ei satu ma seoses sellega mõnda halba nimekirja.
sillulullu postitas @ 20:28 - Link - kommentaarid

22 Juuni 2010
Kasutatud riiete poest ostsin ühe ilusa 100% linase seeliku nr 36 eesmärgiga teha sellest väiksemale tütrele kleit. Õmblesingi. Ülemise osa lõike sain Ottobrest, seelikuluku kasutasin ka ära, see sai kleidikese seljale. Ülemine osa kahekordne, sisemine pool roosaruudulisest riidest. Seeliku alumise, volangiga osa krookisin lihtsalt passele külge ja valmiski mõnus suvine kleidike. Kuna pilte me kleidist spetsiaalselt ei teinud, vaid pildistasin last sünnipäeval, siis on näha, et kleidike mängu käigus juba kortsunud. Aga laps ootas väga kleidi valmimist, küsides pidevalt:kas nüüd on juba valmis? kas nõelu pole enam sees?
Mõned pildid ka.
Maksma läks see kleidike 13.50, kuna oli 50% allahindlus. Kallis kleit
sillulullu postitas @ 20:08 - Link - kommentaarid (10)

16 Juuni 2010
Lõpuks sain valmis ühe suvekottidest, millised lubasin suveks teha. Teine peaks saama heegeldatud kott, kuid ei edene sugugi tolle tegemine, õmblemine on hakanud rohkem meeldima. Tea, kas sellepärast, et saan nüüd paremini õmblusmasinaga läbi või on see hoopis vastupidi- saan õmblusmasinaga paremini sellepärast läbi, et õmblemine meeldib rohkem ja tuleb paremini välja. Võta nüüd kinni.

Igaljuhul- kui ma õmblesin emale emadepäevaks seda kotti, hakkas see mulle sedavõrd meeldima, et otsustasin omale sarnase teha. Ajaks, mil ma lõpuks sain aega seda kotti õmblema hakata, olin aga palju ilusaid lapikangaid juurde saanud ja otsustasin paljusid neist kasutada. Ja kuna ma meie Kaubanduskeskusest sain imearmsat kangast, millesse ma kohe armusin, otsustasin ka seda kindlasti kasutada. Küll sinisel taustal, kuid ilusa mustri ja selgeta, puhaste värvidega. Sisaldab ka roosat, seega võtsin nõuks, et sobib küll. Panin mõlemile kotipoolele 2 seda kangalappi, et see üks sinine seal väga võõrkehana ei mõjuks. Kui jõudsin kotisangadeni, panin ka sinna selle sinise kanga, ikka sobimise mõttes. Põhjakandiks panin siiski teistsuguse, kuid ka mulle väga meeldiva kanga- selle, millest on Isabella kleit tehtud. Mõni kangas pärineb kasutatud riiete poest ostetud esemest. Kui ikka kangas on nunnu ja hind sobilik, olen ära ostnud. Näiteks see heleroosaruuduline oli üks triiksärk, naiste oma, isegi minu suurusest paar numbrit suurem, seega kangast jagus.
Ühelt poolt.


Rippuvana.


Teiselt poolt.


Koti sangad


Kotisuu- nööridega kroogitav.


Põhjakant


Voodriks sai beež, südametega kangas. Algul plaanisin punast voodrit panna, kuid hakkasin kahtlema, et äkki ikkagi annab värvi, mis siis, et tegin värvikindluse testi ja ei andnud grammigi värvi.

Ühel pool 2 suuremat taskut, teisel pool 3 väiksemat. See roosa lilleline riie seal üleval on kotisuu sisemine osa. plaanisin sellegi teha ruudulise, nagu välimine pool, kuid tegin arvutuses mingi möödalaskmise ja nii saigi teine pool teist värvi.

Lapikeste suurus 10x10 cm, kõik triigitud aluskangale, et tugevam oleks. Tugevduseks kasutatud jälle kurnariiet ja suuruseks sai sellel kotil 38,5 (kõrgus)x39(laius). Peaaegu ruut. Tegin natukene lühema (madalama), kui ema kott sai, sest ema kurtis, et temasuguse jaoks on kott liiga pikk(kõrge) ja ma teen tema koti ka lühemaks. Minu kott sai nii kõrge, et sangadest hoides ulatub maani, aga järele ei lohise. Ema natu lühem minust, tal lohiseb hetkel.

Ja paljude soovil panen üles ka oma linased püksid, mis pole küll minu õmmeldud, küll aga "tuunitud". Jääb väike märk maha. Kuna olen keskmisest suurem, oli mul omale raskusi sobilike pükste hankimisega, kuid linaseid pükse ma tahtsin suveks. Väga- väga. Meetrihind on kangal päris krõbe,(ja pealegi riideid ma eriti õmmelda ei oska ja ei julge ka- äkki rikun kanga ära) ja poest uuena ostes pükste hind veelgi krõbedam. Otsisin siis kasutatud riiete poest- pole nii suurtele. Kõik 2-4 numbrit väiksemad. Lootusetuse tunne tekkis. Aga üks Isetegija andis hüva nõu- õmble puuvillane pits vahele. Nojah, selle peale ostsin kohe 3 paari pükse ja paar seelikut, eesmärgiks need tuunida. Sobiliku pitsi sain Võrust Hõbõnöpsist, meil nii laiu ei müüdud. Need konkreetsed püksid olid mulle 4 numbrit väiksemad. Esimene paar sai valmis ja pean ütlema, et kuigi need mind arvatavasti veelgi suuremana näitavad, on need ühed äraütlemata mõnusad- lahedad püksid. Ise olen rahul. ( Ja pealegi pidi linane kangas ja laiad riided moes olema. )
Seljas pilti pole ikka veel saanud, pildistajad puuduvad.
sillulullu postitas @ 15:26 - Link - kommentaarid (13)

08 Juuni 2010
Tänase päeva töö- Isabella sai uued saapakesed. Sest üks suss oli kadunud mitu päeva. Ja just enne teise saapakese lõplikku valmimist leidsime ka kadunud sussi üles.

Materjal nagu sussidelgi- vana nahktagi kaltsukotist.
sillulullu postitas @ 17:40 - Link - kommentaarid (8)

06 Juuni 2010
Mõne päeva pärast on meil küllaminek ühele väga toredale inimesele, kellel on muuseas väga tore kodu. Selline üdini soe ja väga-väga hubane. Mõtlesin omalt poolt kinkida midagi, mis sellesse kodusse minu arvates suurepäraselt sobiks. Kingitusele oli vaja ka väärikas karp valmistada. Karp volditud selle õpetuse järgi. Olen neid karbikesi ka varem voltinud. Tavalisest paksemast värvilisest paberist. Kaunistuseks karbikaanele valmistasin lilleprossi. Et siis jälle kaks-ühes kingitus.

Pross kaanel.Karp kinnisena.Piilume ka sisse. Sees kohalik käsitöö ehk Põlvamaal valmistatud roheline saviseep. Võimalik osta näiteks Edu Keskuse Konsumist.Ümber seebi oleks sobinud ka siidipaberit või värvilist lambavilla mähkida, kuid neid mul kodus enam ei leidunud, kasutasin sisalit- see ka looduslik materjal.
sillulullu postitas @ 11:21 - Link - kommentaarid (10)

05 Juuni 2010
Kõigepealt tahan tänada Sutsukest ja Rekukest auhinna eest.


Ja loomulikult tänan ka kõiki neid, kes edastasid selle auhinna ilma üksikuid nimesid nimetamata. Sellise auhinna saamine oli minu jaoks üllatav ja tänan südamest.

Üleeile lõpetasin oma ajalehtedest punutud korvikese. Korvike ise oli juba mitu kuud valmis, värvisin seda mingi oranži kodusleiduva aerosoolvärviga. Isegi 5-kordne värvimine ei katnud trükiteksti, justkui lahja vesivärviga oleks värvinud (kuigi värv oli autopoest pärit). Siis ostis mees teist sorti musta värvi, mis kattis ühekordsel pihustamisel. Oranž värv jäi vahedest kumama ja otsustasingi nii jätta. Riide valisin ka sisuks sellise, et oleks natu oranži ka sees. Jamasin selle sisuga vist küll mitu tundi ja õmblesin valesti kokku jne, aga lõpptulemus sai nunnu ja nüüd täidab korvike elutoalaual puldihoidiku ülesannet.
Idee pärit siit, mis omakorda oli kellegi blogis, kuid ei mäleta enam, kelle, otsingud ei andnud tulemusi. (Keri allapoole, Kvaki postitus).

Mõni pilt siis minu korvikesest.Täna oli kiirelt kingitust vaja ja mida sa ikka teed, kui mitte kiireltvalmivaid pajakindaid. Nii ma nad siis õmblesingi. Enda kööki ikka õmblemata veel- teistele muudkui kingin.
Ühelt poolt.Ja teiselt poolt.Kingituse saajal oli igaljuhul väga hea meel.
sillulullu postitas @ 18:37 - Link - kommentaarid (7)

03 Juuni 2010
Kuna pole ammu bloginud, ei teagi kohe, kust alustada. Alustame siis kõige kaugemast otsast.
Ammutoimunud lillekeste valmistamisest on juttu olnud teiste põlvakate blogides juba ammu. Mul said küll pildid tehtud, kuid aparaat koos piltidega polnud kodus.
Nüüd sain pildid kätte ja ka mõne sõna kirja panna.
Meie töölaud nägi mingil hetkel välja sellineÕpetajad(vasakpoolsed esiplaanil)Kõikide lilled koos, minu oma vasakpoolne ülemine roosa.Seda tehnikat sai kohe ära kasutada. Mehe õel ja õemehel oli 15-s pulmaastapäev ja selleks puhuks valmistasin kaardi Silpsolpsu blogis nähtud kaartide järgi. Väga kaval idee! Lille saab hiljem kaardilt eemaldada ja prossina kanda. Naine muidugi. Materjali avastasin oma kodust- kaltsukast ostetud pidžaamapluus, 5.- eest. Sobis ideaalselt, st. sulas nii, nagu vaja.Ja siis tegin ühe soojaga teise lille veel ja pildistasin kõiki kolme lille koos.Oranž kott sai nööbid ja lilled ka külge. Tegelikult tahtsin ilma kannata nööpe, kuid leida ilusat, suurt, intensiivset oranži ja kannata ka veel ei õnnestunudki. Leppisin siis sellise variandiga.Lilled said ka tehtud ja nööbid südamikeks.Mees läks reisile ja soovis selleks puhuks kaamerale kotti. Tegemine jäi sõna otseses mõttes viimasele minutile. 20 minutit enne väljasõitu õmblesin kiiresti koti. Ega mulle nii kiiresti ei meeldi midagi teha, kuid lubasin uue ja parema teha, kui ta tagasi tuleb ja kui ma aega saan. Materjal taaskasutus- mingid vanad tumerohelised teksapüksid.Ja siis- mõned nädalad enne lapse sünnipäeva tuli mulle täiesti "lambist" mõte teha oma peagi kolmeseks saavale piigale oma nukk. Waldorfnukk. Suuremale tütrele tegin ka oma 13 aastat tagasi taolise, kuid see on nii näruks mängitud ja pealegi- öeldakse, et igal lapsel peab olema oma nukk. Mitte see poe oma, plastmassist. Ikka see isetehtud, emme tehtud.

Ega mul enne selle mõtte tekkimist tegelikult polnudki plaanis nukku teha. Kuid siis nägin poes(tööl olles) Waldorfkooli juhatajat, kes on ühtlasi ka käsitööõpetaja ja -plaks! tuli mul see idee. Aitäh, Kairi, sulle selle hea idee eest. Siis ma küsisin, et kas ma tohiks tulla kooli juurde (lamba)villa kraasima, kui ma selle kusagilt hangin. Kooli juures on selline vahva trummelkraas. Ta andis lahkesti loa. Nii, nüüd ma mõtlesin, et kust villa saada. Meenus tuttav lambakasvataja. Ta tõi mulle lahkesti villa, pestud pealegi. Ja täitsa tasuta. Aitäh, Aili!
Kooli juures on selline vahva vändaga trummelkraas (taolise kraasi pilti keegi kunagi siin blogis ka näitas). Unustasin fotoaparaadi koju, tegin siis telefoniga kraasimisprotsessist pilte, kuid ei oska neid sealt kätte saada. Kraasimine võttis aega 3tundi.
Ja tegelikult olin juba talvel saanud ka ühe tuttava käest nukuvalmistamiseks vajalikku trikooriiet, mida tuuakse Saksamaalt või Rootsist ja mis on spetsiaalne trikoo, mis ei hakka hargnema ja meetrihind on ka päris kobe. Näeb välja nagu sukk, st küljed on kinni. Selle riide sain ka tasuta. Aitäh, Taimi! Niisiis kõik eeldused nukuvalmistamiseks olid olemas. Vaja vaid lõiked saada. Villa kraasima minnes tutvusin ühe toreda naisega Waldorflasteaiast, kes, kuuldes, et soovin lapsele nuku teha, kutsus mind lahkesti oma juhitavasse nukuklubisse ja andis lõiked ka. Oi, mul oli nii hea meel. Aitäh, Laivi! Sest et selle nuku õmblemisel on oma nipid, mida ise ei tea ja mis meeldegi ei jää. Seekord olin targem, tegin omatarbeks märkmeid.
Nii- pärast kõikide vajalike ettevalmistuste tegemist oli mul aega nuku valmistamiseks 2 nädalat, millest vabad olid vaid 5 päeva. Aga oli palju asju, mida ise teha ilma juhendamiseta oli võimatu.
Nukuvalmistamise juures oli mulle veel suureks abiks Gitlin. Aitäh sulle ka! Ilma sinuta poleks ma seda nukku ehk teinudki, sina süstisid minusse selle miski, mis hakkas urgitsema ja arendas mõtet edasi.
Paralleelselt nuku valmistamisega tegelesin ka nukuvoodi tuunimisega. Tegelikult ma lootsin esialgu, et abikaasa ja lapse issi teeb ise nukuvoodi. Läksimegi Ahto Puiduärisse matejali ostma, kui nägin täiesti sobilikku nukuvoodit täiesti sobiliku hinnaga. Pealegi on voodi 2-ühes. Ühtepidi voodi, teisipidi keerates häll. Kuna voodi oli natu igav, otsustasin salvrätitehnikas pildid sinna peale panna. Sobilikke salvrätte otsisime kaua, leidsime need lõpuks Võrust Viola lillepoest. Kuna tütar käib Lepatriinu lasteaias ja fännab täielikult lepatriinusid, siis tundusid need pildid just kõige sobilikumad. Pildid kleepisin nii, et need oleks vaadeldavad igatepidi- ehk siis nii voodi kui ka hällina.
Esmakordselt katsetasin seda tehnikat ja ilma õpetuseta. tuli välja küll. Väga nunnu minu arvates.

Madratsi tegin ka voodisse ise.Ja voodipesu- teki, padja ja padjapüüri, lina ja tekikoti. Ja nagu kogematakombel õnnestus meil Räpinast linda poest saada ka sobilik kangas voodipesuks- lepatriinudega. Nii armas. Pildid on tehtud juba kõvasti mängimist kannatanud asjadest ja seetõttu on need ka juba kortsunud. Ma ikka esialgu triikisin kõik korralikult ära.Nukuvalmistamise etappidest ka mõned pildid. Osad on keegi kahjuks ära kustutanud.
Täistopitud jäsemedKere sai ka sisu.Pea valmistamine.
Juuksed meriinovillasest lõngast. Väga mõnus oli neid panna. Panek võttis ca 6 tundi aega. Sõrmeotsad olid jupp aega hellad. Nuku valmistamisel üheks tähtsaks abivahendiks olid näpitsad, ilma nendeta ei oleks olnud võimalik nii mõnigi kord nõela nuku seest välja tõmmata.

Valmis nukk.Nimeks sai Isabella- suur õde pani nime.

Nukriiete tegemine jäi ka viimasele minutile. Papud õmblesin sünnipäeva eelõhtul(ööl oleks õigem sõna), kuid sellele vaatamata kannab nukk viisakalt aluspesu ja ka põlvikuid.
Sussid.


Põlvikud- suure õe vanadest pitspõlvikutest.


Ja õnnelik sünnipäevalaps lasteaias oma kingitusega.
sillulullu postitas @ 17:04 - Link - kommentaarid (16)