sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299753

31 Juuli 2011
Töökaaslasel oli sünnipäev. Õigel päeval ma teda õnnitleda ei saanud ja siis tekkis idee teha teistsugused lilled kui need, mis kohe ära närtsivad.
Hakkasin siis õmblema voltimistehnikas pajalappe. Algus sujus hästi, kuid viimaseid kolmnurki õmmeldes hakkas rappa kiskuma, sest vaatamata passitamisele ja klapitamisele nihkusid tükid lihtsalt paigast. Riie oli libe, ajan kõik selle kraesse. Siis tegin avastuse, et ma ei olnud keskmisi tükke (tumekollane) piisavalt suuri ikkagi lõiganud, nende alumised nurgad oleks punaste kolmnurkade vahelt välja lupsama hakanud. Kes on teinud, see saab aru. Pettunult jätsin töö sinnapaika. Mõtlesin, et sellised peletised tulevad, et hea küll, jätan omale kööki, ära ikka kuluvad. Kui viitsin edasi kunagi õmmelda.

Järgmisel päeval tuli hea mõte- võtsin sobivas toonis pitsi ja õmblesin selle ringiratast tähetippude ligidalt kinni, keskele valge paelakese. Nüüd oli asjal hoopis teine jume- endalegi hakkasid need meeldima. Otsustasin, et õmblen need ikkagi lõpuni.

Peopesapoolses osas kasutasin jälle vanade tööpükste materjali, sest see on lihtsalt nii tänuväärne materjal. Teppisin riide vatiini külge vabakäetikandis, sain jälle pisut harjutada ja kui oleks nässu läinud, siis poleks kahju olnud ära visata. Kantisin ka sama materjaliga. Sinine pole just (enam) mu lemmikvärvide killast, kuid neil lappidel jäi see minu arvates ilus paistma ja vastuvõetav isegi minule.Kõige lõpuks otsustasin ikkagi tähekese- lillekese südamikesse ka nööbid õmmelda, need hoiavad pealmist- alumist kihti koos, sest läbi pole need omavahel tepitud.Natukene nad ju kipakad- lopergused said, kuid minu arvates päris armsakesed, kui arvestada seda, et esialgu tekitasid nad minus masendust ja tahtmist nende valmistamine pooleli jätta.

Kuna arvan, et kingisaajale meeldib veidikenegi kokata, sest et sünnipäevadel on ta alati omatehtud sööke pakkunud, siis loodan, et need õied rõõmustavad teda. Homme annan kingituse üle, eks näis.


Väga kenad korvid!
Kas kinnitad ka vahepeal liimiga neid ja kuidas ühendus kohad jäävad, mul kohe üldse ei taha see välja tulla :/
31 Juul 2011 - 19:11
Kommenteerib külaline Külasta teda Blog


Kuna avastasin just selle kommentaari oma korvi-postituse alt, siis mõtlesin, et kirjutan mõne sõnaga, kuidas mina neid teen.
"Pulgakese" või "torukese" tegemise alguses panen ka ajaleriba nurgale veidi liimi, siis ei kruti see pulk ennast hiljem otsast lahti ja jääb ilusa kujuga. Grilltiku eemaldan pärast kruttimist.
Neid "pulki", millede vahele punuma hakatakse, peab olema paaritu arv, siis "jookseb" punutis hästi ja ei jää ühe nurga peal kordama.

Esimene punumise-ring tuleb teha, nagu pildilt näha, ilma punumata. Pintseldan PVA-ga ja kinnitan mõnest kohast nööpnõeltega. See hoiab "pulga" kuni kuivamiseni õiges kohas, ilma et see kohalt nihkuks. "Pulkasid" jakkan nii, et ühe pulga otsa litsun lapikuks ja murran omakorda pooleks (umbes 5 cm. ulatuses) ja pistan eelmise torukese otsast sisse, lükkan, kuni enam edasi ei lähe. Et vältida ühe pulga teise seest väljatõmbamist, pistan jakukohast jälle läbi nööpnõela, ikka läbi pappkasti ka. Fikseerib ilusti.
Punuda tuleb piisavalt kõvasti, kuid mitte üleliia. Vaadata tuleks ka seda, et ei vajutaks kesket lohku sisse ehk siis riba peab jooksma igalt poolt ühtlaselt, muidu on nii, et üles otsa välja jõudes avastate, et nurgad on punutud, kuid keskkoht längus. Kuigi- riie katab ülemise osa niikuinii ära. Kuid ilusam jääb, kui korralikult teha.
Kui tekkis kellelgi veel küsimusi, või midagi jäi arusaamatuks (ma pole just hea seletaja), siis küsige. Kui oskan, vastan ikka.
sillulullu postitas @ 18:00 - Link - kommentaarid (10)

28 Juuli 2011
Nüüd siis mõned valmis korvid näitamiseks. Valmis on veel lisaks 3 ajalehtedest punutud korvi, kuid nondele voodrid õmblemata.
Need 2 on algusest peale mõeldud telekalaua alla. Ühel pool on telekalaual dvd- mängija, digiboks, ressiiver ja cd- boks, teine pool jäi vabaks. Mis sobiks sinna paremini, kui paar korvikest!
Roosad said nad seetõttu, et elutoa tapeedil on roosad lilled, pruun Pinotex sai otsa ja tütre toa kapi värvimisest jäi roosat värvi üle. Palju põhjuseid, eks. Kuid tegelikult meeldivad mulle ikkagi pruunid korvid rohkem, need on rohkem päris- korvi väljanägemisega. Ei raatsinud uut Pinotexi osta, maksis liialt palju. Kui on valgeid korve, küllap on siis roosasidki.
Voodri õmblesin samasugusest roosidaga kangast, millest köögi lauale linagi. Kangas kasutatud riiete poest ostetud, tekikott olnud kunagi.
Voodri ääres emalt saadud puuvillane pits, mis saigi otsa, oma 20 cm jupike jäi vast järele.
Sisse panen sinna, ma arvan, ikka käsitööstaffi. Seda ju kõik kõik kohad täis.
Mõned pildid ka.

Lähemalt.Vooder.Üldpilt. Nii näeb kogu kupatus kaugelt välja.

Karpidel sisuks Arieli kastid, milles kaup poodi transporditakse. Suur Saak oli Konsumis õigel ajal, just siis, kui mul palju ühesuguseid kaste vaja läks

Kuna huvi tuntakse, siis panen veelkord lingi, mille järgi mina kunagi neid korve tegema õppisin. Selle õpetuse järgi. Avaneb veidi aeglaselt, varu kannatust. Keri allapoole, Kvaki postitus.
sillulullu postitas @ 16:55 - Link - kommentaarid (16)

25 Juuli 2011
Viimasel ajal kummitas mind soov saada kööki diivan. Jah, diivan. Või köksoffa, nagu Rootsis öeldakse. Mitte selline nurgadiivan, nagu oli "vene ajal" ja on praegugi osadel kodudes, vaid selline lihtsalt diivan. (Boonusena mahukas asjade hoiukoht istumisosa all).
Saingi oma diivani, puidust, pealegi üliodavalt. Rootsist, Rootsi toodang, väga kvaliteetne, nagu mees diivanit kokku pannes ütles. Kasutatud loomulikult, sest olen omale võtnud pähe, et vanad asjad on need kõikse paremad, see tänapäeva laminaat ei õigusta ennast. Vähemalt kappide- kummutite- voodite materjalina mitte. (Väikesed erandid välja arvata- Narvas valmistatud laminaadist lapseriiete kummut on ainukesena vastu pidanud, ülejäänutel kukuvad uksed eest ja sahtlite kinnitused küljest. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida).
Puidust ja veidi kõva, soovisin ma seda mugavamaks muuta. Nagu näiteks nendel piltidel näha. Nii romantiline ja mõnus pesakene ju!
Alustasin patjade õmblemisega. 2 nendest valmisid eile. Väga väikeseid ei tahtnud, niisiis sai nede lõplikuks suuruseks 50x50 cm. Katted lukuga eemaldatavad, pealmine lapipind tepitud vatiinile vabakäetikandis (tepingus). See on mu esimene sellelaadne katsetus, olen kogu aeg hirmuga püüdnud hoiduda sellest, et ehk rikun mingi teki veel ära. Aga päris mõnus oli teppida. Võhmale võttis küll ja selg jäi ka kangeks. Tagatipuks murdus veel teppimistallal see kang ära, mis peaks seda talda tikkimise ajal üles tõstma. Kevadel ostsin selle talla ja ma arvan, et mul on ostutsekk- saateleht ka minema visatud, nii et igatepidi hilja pretensioone ka esitada. Teise padja teppisingi ilma selle kangita. Sain hakkama küll, lihtsalt tepitavat pinda oli tarvis rohkem vedada. Asjatundjad, kas see tald oleks asjalikum, sellel kõvem kang? Juhul muidugi, kui see minu masinale peaks sobima.

Olin millalgi ostnud sellise sinise inglitega kanga, just nende naljakas- armsate inglite pärast. Kangajupid õigemini. (Räpinast- kes on käinud, see teab).Soov oli neid inglipilte ammu kusagil kasutada, nüüd leidsingi sobiva koha. Kuna pilt on suht suur, ei saanud ma seda sokutada mõne lapikoolis õpetatava ploki keskmesse. No ei mõista veel suuruseid ümber arvutada, seda enam, kui pole seda plokki varem õpetuse ja antud mõõtude järgi õmmelnud.
Siis olid veel kodus emalt saadud kangaruudud- beežil põhjal sinised romantilised roosid. Neid juppe tahtsin ka ära kasutada. Ülejäänud kangad sobitasin lihtsalt teistega kokku. Algselt seda tumedat kanti ei pidanud ümber tulema, kuid tegin arvutuses vea (mõlemil küljel on ju vajalik õmblusvaru, mitte ühel) ja plokk sai väiksem plaanitust. Aga ongi hea, see tume kant lisabki konkreetsust ja seob omakorda seda ingliga sinist seal keskel.
Sohval.
Esimene.Teine.Õhtuhämaruses- ainult et kogu see hämaruse salapära haihtus pildistamisel.


Plaanis on veel vähemalt 2 patja teha (kõik padjad soovin teha erinevad, kuid ikkagi sellised, et omavahel sobiksid). Ja samuti teha istumise alla pehmendus. Ehk tahab siis keegi ka köögis istuma hakata? Kogu aeg ronivad tuppa, taldrik süles.


Ja plaanis on see sohva millalgi veel ka valgeks värvida
Ja veel suurem plaan on köögi sein ka uuesti üle värvida (kuid see nõuab ka omakorda lae värvimist), sest selline karjuv kollane ei meeldi mulle üldse. Eelmisest elanikust jäänud veel. Mulle meeldiks midagi pastelsemat.

sillulullu postitas @ 07:29 - Link - kommentaarid (10)

22 Juuli 2011
Emal oli sünnipäev. Otsustasin, et õmben talle pajakindad. Kui seda mehele ütlesin, siis ta vaatas mulle otsa ja muigas. Kui seda tütrele ütlesin, siis tütar muigas. Nojah- kingin ma ju kõigile pajakindaid. Aga emale veel mitte. Seega täiesti sobilik kingitus.
Linased. Täpiks lepatriinud õie keskel. Kasutatud enamjaolt vanu kangaid, ehk siis kasutatud riideid. Lepatriinud ongi vaid uuest kangast. Sai igasuguseid väikeseid kangajupikesi ära kasutada.Emale igaljuhul meeldisid. Mulle ka, tee või sarnased omalesillulullu postitas @ 07:19 - Link - kommentaarid (13)

21 Juuli 2011
Ammu- ammu juba, üle kuu aja tagasi, telliti minult kingituseks lapitekk beebile.
Teki õmblesin valmis, kuid nime ma tekile ei tikkinud veel, kuna käisin tekki ette näitamas, et kas üldse tellijale meeldib ja sobib. Sobis küll, kuid nimi läks koguaeg meelest, polnud aega või viitsimist tikkida ja nii see tekike seisiski kokkuvoldituna kilekotis minu käsitööriiulis oma 3 nädalat , kuni ühel päeval paluti tekike homseks valmis teha. Õhtul pärast väsitavat tööpäeva läks aega, et ma ennast suudaks kokku võtta ja selle pisikese nimekese ära tikkida. Õhtul hilja pildistada ei saanud, hommikul läks jube kiireks, tegin nagu ikka kiiruga paar klõpsu.
Pildil paistab see tekk ikka väga- väga kortsus, tegelikult päris nii hull asi ka polnud, kuid polnud aega ka uuesti üle viimistleda. Järelikult ei tohiks valmis asja lihtsalt kokku voltida, peaks ehk kuidagimoodi rulli keerama?Nimi lähemalt.

Värvid valisin ise. Sinine oli algusest peale plaanis, kuid üleni sinine oleks ehk liiga igavaks kiskunud, seega mesimummudega kangast lähtudes ka kollane.

Mõõtudeks sai 100x100 cm. Sooviti sellist veidi suuremat, kui 80x80 cm. Seni minu suurim õmmeldud tekk. Palkmajatehnika on lihtsalt nii südamelähedane, mis teha. Värvid küll tegelikkuses selgemad ja erksamad, kollane ilus särav, kuid minu olematute pildistamisoskuste juures on palju enamat tahta. Ajapuudus ka. Ja laiskus, mis seal salata. Oleks ju olnud tervelt 3 nädalat aega proovida, katsetada, pildistada.
sillulullu postitas @ 11:42 - Link - kommentaarid (3)

19 Juuli 2011
Väikesele sugulasele kinkisime sünnipäevaks padja. Autopadja. Õigemini on eemaldatav kate autodega, padi sees tavaline valge.
Lappidest kokku õmmeldud. Hästi rõõmsate säravate värvidega, kuigi pildilt ei ole aru saada. Pildistamine läks esiotsa meelest, teel külla tegime põõsa all paar klõpsu.Päike paistis silma. Siin näha suurus lapse kõrval. Suuruseks sai 50 x 50 cm.Niikaua, kui mina õmblesin ja triikisin, tegeles laps minu matkimisega. Küsis muuseas, et miks temal õmblusmasinat pole? Tuleb muretseda, kuid ei tea, kust. Poes müüdavad väga kallid ja ka kuidagi kahtlase kvaliteediga. See triikraud muuseas on päris, kuigi lapse triikimisprotsessi ajaks ma seda pistikusse ei pistnud.
sillulullu postitas @ 20:25 - Link - kommentaarid (8)

18 Juuli 2011
Veel ühed igavana paistavad, kuid vajalikud kindad.
Töö juurde said tehtud millalgi ühed, kuid kuna need määrduvad ju kiirelt ja vaja pesta, siis vajalikud ka tagavarakindaid, kuniks üks paar pesus käib. Leidsin kapist vanad tööpüksid, mis sellisest huvitavast materjalist 65 % PE ja 35% CO. Co on puuvill, mis see pe on, seda ma ei tea, kuid materjal on selline kiirestikuivav, vähekortsuv, vähemärguv. Ühesõnaga, kasutasin seda materjali, väljapoole pöörasin küll sisemise kangapoole, kuna välimine oli tuhmunud suurest kandmisest.
Pikema "varrega" töö juurde.

Ja tegin ühe soojaga koju ka uued igavad kasutamise- kindad. Võtsin kätte ja viskasin kõik vanad kulunud kindad-pajalapid julmalt minema, et ei tekiks kiusatust neid jälle je jälle pesta ja kasutada.
Koju lühema "varrega".

Kaks paari kõrvuti.

Vooder mõlemil ühesugune- vana korvtooli padjakate, millel lukk katki läks. Jälle taaskasutus.

Värvus neil kinnastel tegelikult must, pildil paistavad hallidena. Mees küsis küll, et miks sa koju mustad kindad tegid? Oli valida kas sinised või mustad, valisin musta, sobib paremini.

Käisin sugulasel külas ja püüdsin pildile ka talle jõuludeks kingitud kindad, millest tol korral ununes pilt tegemata. Kõvasti kasutatud, kuid kõlbas pildistada küll veel.

Peopesapool punane.


Köögilauale õmblesin veel ühe lina. Kasutatud riiete poest ostetud tekikotist. Muster meeldis. Vastu valgust paistab pisut mustrit. Sellised roosid.

Laual.

Linasid peab veel õmblema, meil millegipärast maksimaalselt 2 päeva püsib lina lauakõlbulikuna, siis rändab taaskord pessu.

Ja väike ülevaade käsilolevast tööst.sillulullu postitas @ 06:21 - Link - kommentaarid (4)