sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299843

19 Aprill 2014
Kosmeetikakotid.

Juba ammu olin avastanud ühe vahva kosmeetikakoti õpetuse, mida plaanisin ise ka järele proovida. Ühel päeval leidsingi niipalju tahtmist ja aega ja õmmeldud see saigi.

Originaalõpetuses on hästi ilusad kangad, minul nii kauneid ja omavahel harmoneeruvaid ei leidunud.Lisaks õmblesin ühe veel.

Õpetuses paraja suurusega sobilik lukk. Kuna mina kasutan olemasolevaid lukkusid (kõikidelt esemetelt , mis kuuluvad äraviskamisele, harutan enne lukud küljest), siis pidin need parajasse mõõtu lõikama ja otsi niiviisi peitu panna ei saanud, nagu õpetuses. Seda lukuõmblemise värki pean veel veidi harjutama ja katsetama, et ilusam saaks. Puuvillase pitsi varud on ka kodus otsakorral, hetkel kasutasin olemasolevaid jupikesi.

Aga minu arvates muidu väga armsad ja veidi teistsugused kotid. Oleks vaid rohkem kangaid, mis omavahel hästi kokku klapiksid.

Mõlemad kotid koos eelmise postituse kotiga ühel pildil- siin saab suurusevahedest veidi aimu.

sillulullu postitas @ 10:31 - Link - kommentaarid (9)

18 Aprill 2014
Koolis oli lisaks kaltsuvaibale tarvis kududa kangastelgedel ka peene lõnga ja peene lõimega proovitükk, mille pidi hiljem vormistama mingiks (tarbe)esemeks.
Minu proovitükk nägi välja selline.Esemeks valmis sellest selline kotike.Kuna pealismaterjal pole voodri külge tepitud, siis jäi pealisriie veidi lokkima ja kotitama mõnest kohast.
Proovitükk kootud villasest, kott õmmeldud linasest kangast. Nädal peale koti valmimist sain kaltsukast uue linase kangatüki, mis on täpselt samasugune vesihall, nagu proovitükis olevad (alt teine näiteks) triibud. Oleks hästi kokku klappinud. Aga mine tea, ehk polekski siis kootud osa nii silma paistnud. Igaljuhul, kandi mõtlesin algul teha ka linase kanga karva, aga viimasel minutil mõtlesin ümber ja tegin roosa, nii nagu plaanisin teha algusest peale voodri. Lukk sai hall. Lukutila otsa oleks veel vaja mingit ripatsit, et lukku mugavam avada oleks. Kott sai mahukas.
sillulullu postitas @ 20:02 - Link - kommentaarid

17 Aprill 2014
Kevadiselt kollased köögikäterätid.

Õmblesin taaskord vajadusest tingituna köögirätikuid.

Esimesed kuus on õmmeldud linasest laudlinast.Muster kangal selline.Need 8 ruudulist on õmmeldud kahest köögikardinast.

Viimased 4 on hoopis punased. Kasutatud riiete kaupluses oli kunagi just selline kangatükk müügil, millest sai 4 rätikut.

Kui esimesed kollased lähevad ärakinkimisele, siis punased jätan koju jõule ootama. Kui ma oleks suutnud need enne jõule ära palistada, siis oleks need juba kingitud

Vaatan kaltsukates linasid-kardinaid alati sellise pilguga, millest annaks hüvad köögirätid õmmelda. Poe omad on enamjaolt kallid ja imepisikesed, lisaks migist imelikust õhukesest marlitaolisest kangast.
Rätid õmblen täpselt nii suured, nagu kangas välja annab. Mitte väga pisikesed.

Tundub, nagu polekski neid rätikuid palju, aga käes on päris raske pakk, kui neid korraga tõsta.
Millalgi õmblesin oma köögisohva patjadele ka uued katted. Ühe padja tegin ka juurde, kuna neid oli siiani vaid kolm.Kui olin neljale padjakattele roosilisest kangast tükid välja lõiganud, tekkis plaan osad padjad hoopis täpilised teha. Seega said roosilised padjad ühest küljest roositriibulised, teisest lihtsalt roosilised.

Ansambli mõttes riputasin veel pliidiuksele ka ühe täpilise köögirätiku. See pole ise õmmeldud, Selveris müüdi neid nunnusid soodushinnaga (korralik paks puuvillane kangas). Mina õmblesin vaid rätikule külgedele velcro (takjapaela), mis takistab rätiku mahalibisemist.Nüüd oleks täpilisi (või roosilisi) pajakindaid ka veel vaja, aga pole tuttavat õmblejat
sillulullu postitas @ 20:16 - Link - kommentaarid (6)

06 Aprill 2014
Sugulase beebi sai 3-kuuseks ja selle puhul õmblesin talle väikeseks kingituseks kolm erinevat põlle. Lõiked otsisin netist, kokku sain neid kuue ringis umbes (ei mäletagi enam täpselt) ja katsetasin neist kolme.

Esimene, kõige väiksem, sai selline.Teine sai veidi suurem.Kolmas sai nii suur, et on paras minu 6-aastaselegiPõlled õmmeldud flanellist, esimene uuest materjalist, teised kaks minu tütrele väikeseksjäänud tekikotist. Taaskasutus.

Kolm põlle kõrvuti- saab suurusevahedest aimu.Tõuke andis ka eelmise-kevadine Sokikese (Tokikese) postitus, milles ta neid õmbles hulgim.

Lisaks nägin siin kellelgi beebi suupühkimise lapikest (nn. ilalappi, aga see sõna ei kõla üldse ilusasti) ja sellest tekkis idee ka neid õmmelda. Saingi ülejäänud tekikotist lahti, lisaks mõned lapid uuest materjalist, kokku 30 tk. Mõneks ajaks peaks jaguma, aga kui tekib vajadus lisa järele, siis materjali jagub.

Suuruseks sai neil 30x30 cm, mõni ka ehk sentimeetrike- paar väiksem, nii nagu materjali jagus.

Väikesed, aga vajalikud igapäevased abivahendid. Tegelikult tegemist pisikese beebitüdrukuga, aga mul ei leidunud kodus roosasid või muid tüdrule sobilikku värvi flanellkangaid, seega üldpilt sinine.

Veel oli tarvis nutitelefonile ümbrist- kotti. Alati võib ju ka osta, aga...selle õmblesin.

Kangas ammu ostetud, aga kasutada raatsin harva, kuna kangas väga ilus minu arvates ja teda sai vaid pool meetrit omal ajal ostetud (oli kallis ju ka) ning juurde pole enam võimalik osta.

Mõõdud enne kokkuõmblemist 10x16, aga oleks võinud olla isegi 11x16.Seekordne mudel sai esiküljele tasku, kuhu võib pista hädapärast kõrvaklapid või ka pangakaardi või mõne rahatähe, kui ei soovi välja minnes rahakotti kaasa võtta.Ülemisse äärde õmblesin ka riputusrõnga tarvis aasa. Mulle meeldib käepael, millest on ka mugav kinni võtta, et telefoni kotist välja sikutada.Käepael on karabiinhaagiga eemaldatav.Vooder sai fuksiaroosa.

Tagumisel küljel ilus lill.Telliti ka ühele teisele telefonile kott, samuti esitaskuga, kuhu hea kaarte panna. Kuna tegemist meessoost isikuga, siis igasugused lilled ja muud vähegi naiselikud kangad olid välistatud. Materjaliks sai must sisalikega ja hall mustade neerudega.

Mõõdud enne kokkuõmblemist 10x15 cm.Kaks telefonikotti kõrvuti- must 1 cm lillelisest lühem.

sillulullu postitas @ 19:09 - Link - kommentaarid (4)

02 Aprill 2014
Koolis sai õpitud telgedel vaiba kudumist. Kudusin siis koolivaiba ja mõned veel...

Olen mitu kuud hoogu võtnud, et valminud vaibad üles pildistada. Küll on olnud liiga pime, vihmane, lörtsine, aega vähe või muud segavad tegurid.

Võtsin siin ükspäev ennast käsile ja läksin õue vaipu pildistama. Valisin kõige tuulisema ilma, isegi ilmaennustus ennustas tormi. Aga kuna ma olin selle hunniku juba välja tarinud, salvestasin need ikka ära. Rasked ka ju lihtsalt niisama tuppa tagasitarimiseks.

Minu kõige esimene kõverik. 3,4 meetrit pikk. Värvid punane, valge, must ja hall. Laius oli plaanitud 80, aga esimesed tulid ca 76 cm laiused.

Nagu triibuseelikTeine sai tumesinise-türkiissinise-punase-halliroosakirju -ja valgetriibuline.(Kootud uutest trikotaažiribadest. See vaip on ka juba 2x pesus käinud ja peale pesu jäi laiuseks vaid 70)

Edasised segatriibulised- kasutatud nn. läbipistmise-tehnikat. Iga kangariba algusesse ja lõppu lõigata pilu ja kaks värvi kokku põimida. Hea, lihtne ja saab kasutada ka kõige pisemaid jupikesigi .Need vaibad tulid juba 80 cm. laiused, nagu plaanitud.

Sinisetriibuline. See läks koridoripõrandale.Roosa-rohelisekirju lapse tuppa. Kanga lõikamisel kasutasin ketaslõikurit ja kangas on lõigatud vaid risti. Nii pikad jupid , nagu tulid, nii tulid. Mõni vaid 10 cm. pikkune. Kõik läksid kasutusse. Kõik sõlmekesed, mis tulid, jätsin alles. Sai selline tupsuline.

Tumesinise- kollase-oranžitriibuline.

Tumesinist oli ja kollast oli ka liiga palju, üritasin seda maksimaalselt vaiba sisse kasutada, oranži lisasin, et oleks lõbusam.Halli-valge(ka beežika)-punasekirju. See läks köögipõrandale.

Siis oli mul kodus ka mööblikanga ultusääri. Lõikasin mõne riba pooleks, mõne ka kolmeks ja katsetasin nendest vaibakudumist. Need vaibad meetrilaiused.

Teine, veidi lühem. See on tehtud lõimelõpust ja tuli nii pikk, nagu parajasti lõim välja andis. Peaaegu venitas 2 meetrit väljaSiin kõik pildilepüütud vaibad laste turnimispuur rippumas.Mulle väga meeldib vaibakudumine. Kui vaid see materjali ettevalmistamine nii palju tolmu ei ajaks!

sillulullu postitas @ 20:11 - Link - kommentaarid (17)