sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299839

29 Aprill 2011
Sain kord kasutatud riiete poest mõnusa mustriga kardinajuppe. Soodsalt. Tulpidega.
Õmblesin neist alustuseks pajakinda- ja lapi.
Tibudega köögikardin ka jälle jupi võrra väiksem. Kokku sai selline kooslus.


Pajakinnas tibudega ühelt poolt


Teiselt poolt


Pöialt proovisin seekord õmmelda veidi teisiti. Tundus käes mugavam ja oli lihtsam õmmelda ka minu arust. Sai ühe jutiga õmblus tehtud. Veidi vajab lõige veel täiustamist.

Peopesas kahekordne vatiin, samuti pajalapi sisu kahekordne.

Komplekt sai juba ka pühadeks ära kingitud.

Koju köögilauale sai samast tulbikangast õmmeldud lauamatid. See mõnusroheline kandikangas ka kasutatud riiete poest pärit. Voodilinamõõtu. Värvi pärast ostsingi.
Ei hakanud seekord väga lapitama, tegin sellised lihtsad. Niikuinii vaja neid kogu aeg pesta, ma arvan.Kantimine nii, nagu ette nähtud, ei tule mul ikka nii välja, et ma sellega rahul oleksin. Kandin endiselt nii, et pealmine pool masinaga, alumine kinnitatud peitepistetega. Jääb korrektne ja mina olen rahul. Aega nõuab küll rohkem.
Nurgad hakkavad ka juba ilusad välja tulema.Nalja pärast pilt ka pahupooltest- kõlbaks ju kasutada ka teistpidiLauale asetatuna.Lisaks veel, et mattidel sisuks kurnariie- vilditaoline materjal. Suuruseks 30x40 cm.

See alumine beež lina on ka iseõmmeldud. Mingist vanast kardinast, ma arvan.
Ja Petsukese kingitud padjapüüri sisse õmblesin ka padja ära, sellestsamast beežist kangast, kuid ilusaid pilte ma ei oskagi teha. Tuleb Petsu blogis piilumas käia.
sillulullu postitas @ 16:23 - Link - kommentaarid (9)

23 Aprill 2011
Saime kunagi vana kasutatud voodi tükid ja tegime sellest pere pisemale voodi. Kuna ta magab ikka meie toas, pidime voodit lühemaks lõikama, et mahuks voodist mööda minema, et rõdule pääseda.
Tütar selles voodis eriti magada ei tahtnud, ikka puges meie juurde suurde voodisse. Pakkusin talle siis välja, et kui me teeme sinu voodi ilusaks, värvime roosaks, kas sa siis magad oma voodis? Ta oli nõus.
Kõigepealt lihvisime vanal voodil maha kulunud lakikihi.


Seejärel pesin voodi soodaveega puhtaks, nagu värvipurgil oleval õpetuses kirjas.

Siis värvisime voodi roosaks. 2 värvikihti. Aga voodi otstes olid koledad augud.


Abikaasal tuli mõte need lippidega katta. Minul tuli mõte need teist värvi värvida. Valida oli lilla või rohelise vahel. Roheline sümpatiseeris rohkem. Tegelikult me teadsime algusest peale, et lipid hakkavad auguridasid katma, see avastus ei tulnud värvimise käigus. Seega ostsimegi kohe 2 värvi ja ka lipid. Värv Eskaro Norden, poolmatt, pesemiskindel akrülaatemailvärv. Lõhnatu, kattis pindu väga hästi ja ka vahendeid oli hea puhastada.

Kodus olid ka kaks vana öökappi. Muidu head ja praktilised, kuid samuti kulunud. Oli ammu plaan ka nendega värskenduskuur läbi viia. Otsustasin, et üks sobiks hästi kaaslaseks voodi kõrvale. Sinna on lapsel hea oma raamatuid toetada ja sahtlis pliiatseid hoida. Teine öökapike sai suure õe voodi kõrvale.

Viimasel minutil meenus ka pilt teha kappidest enne (sahtlid juba eemaldatud ja ühe värvikihi saanud), veidi aimu ikka saab.


Kogu komplekt hakkas välja nägema nii.Laps armastab seal nüüd ka päeval olla ja oma Lottet magama panna.


Öökapp näeb nüüd välja selline.


Kapiuksel haldjas-baleriin. Salvrätitehnikas. Salvrätid ostetud kunagi Tiimarist.

Voodipäitsis ka seesama baleriin.


Jalutsis ka haldjate pildid.

Ise jäime tulemusega väga rahule. Laps samuti.
Nüüd nõuab voodi uut ilusat päevatekki. Laps tellis, et olgu selline, nagu olid need titatekid, mis iseenesest polegi paha mõte, sest värvid sobiksid ju imehästi.

Voodi sai valmis mitu päeva tagasi ja sellest ajast alates (3 ööd) on laps maganud ilusasti oma voodis. Ka õhtul nõuab, et emme, ma olen väsinud, lähme juba tuttu!


Lisaks õmblesin magamistuppa uued kardinad. 50% linasest ja 50% puuvillasegu kangast. Kanga sain imeodavalt sellelt oksjonilt.Õigemini sama inimese varasemalt oksjonilt. Lihtsalt tundub, et seda kangast on seal suurem kogus.

Magamistuppa paistab pärastlõunal lauspäike. Võimatu on lapsel lõunauinakut teha või multikaid vaadata.
Kaalusime mitmeid variante. Talvised punased kardinad ette tõmmatuna tegid toa väga pimedaks.
Ruloo jälle poleks nii pikk, et kataks ka maaniulatuva rõduukseklaasi. Tellides on rulood väga kallid, eriti need, mis ukse külge paigaldatavad. Plaan oli, et teen rooma stiilis kardinad, kuid küll ei leidnud sobivat materjali, küll polnud piisavalt raha ilusa kanga jaoks, siis hakkasin mõtlema, et kas rõduuks ikka käib korralikult takistusteta kinni-lahti, kui voldikkkardin üleval jne.
Ühesõnaga-hetkel läksin kergema vastupanu teed ja õmblesin lihtsalt kardinad. Piisavalt paksud, et päikese eest kaitsta, kuid piisavalt õhukesed, et valgust siiski sisse lasta. Nö. filtreerib päikesevalguse, teeb selle talutavaks. Õmblesin 3 kardinat, kuna kaks poleks akent ära katnud.
Aga- rahule ma ei jäänud.
Riie muidu ilus, aga pärast pesemist (oi, missugune vesi välja nägi- nagu soovesi) hakkasid ääred lokkima. Kõvasti lokkima. Ma ei tea, oleksin sinna vahele mingi puuvillase paela pidanud õmblema? Mida üldse niisuguses olukorras tehakse? Olin õnnetu, kuid jätsin kardinad siiski esialgu ette, vähemalt täidavad nad oma otstarvet. Kui välja uurin, mida asja parandamiseks teha, võtan kardinad maha ja teen ümber. Kui üldse annab enam midagi teha. Kurb olen.

Pilt ka tõestuseks.

Lokkivad ääred keeratud tahapoole peitu.


Kangastruktuur läbi valguse.

Muidu kangas mõnus.


sillulullu postitas @ 07:11 - Link - kommentaarid (12)

21 Aprill 2011
Sain Petsukeselt kingituse. Selle kauni padjapüüri.
Meil nüüd postkontor toidukauplusega ühes hoones ja toidukaupa ostmast tulles viipas tuttav postitöötaja mind näpuga enda poole ja ütles, et mulle on pakk. Imestasin- mulle? Pole nagu küll kusagilt midagi tellinud, et mis pakk siis? Kui pakk käes ja saatja nime nägin, muigasin, et aa, Petsuke. Pakki avades vaataski vastu seesama imekena padjakate ja karbitäis minu lemmikkomme. Suured-suured tänud Sulle, kulla Pets! See oli tunduvalt enam, kui ma oleks oodanud ja ausaltöeldes ka lootnud saada. Minupoolne teene oli ju imepisike. Aga see pakk tekitas sees nii hea tunde! Nüüd vaja veel aeg leida ja sellele sobiv padi sisse õmmelda. Minu lemmikvärv ja minu lemmikšokolaad- mis sa hing veel oskad tahta! Pildi teen ehk siis, kui padi püüril sees, Petsukesel on nii ilusad pildid tehtud.
Aega vähe, kogu aeg on nii kiire- tööl, aina tööl ja vabal ajal olen nii väsinud, et tahaks aiva magada.

Midagi olen ikka vahepeal teinud ka.
Õmblesin valmis teise sarnase tulbikoti. Voodri taga asi vaid seisiski. Õmblesin esimesel korral veidi valesti kokku ja isu läks üle.


Kahed sangad jälle. Seekord lühikesed ikka lühemad, nii nagu peab.Sees samasugune vooder, nagu eelmisel kotil ja kaks taskut ka pudipadi tarvis.

Otsustasin, et jäädvustan ka kevadel Käsitööpäeval tehtud setu pitsiga helkuri. Ongi juba pisut karvaseks kantud.


Elutuppa õmblesin uued kardinad. Punased on linased- Kreenholmi lõpumüügilt soodsalt hangitud kangast õmmeldud. Enne õmblemist leotasin kangast kuumas vees, et kokku tõmbaks ja näha värvikindlust. Kokku tõmbas 6 meetri kohta ca. 0,5 meetrit ja värvi andis ka, kuigi mitte kõige hullemini. Jupike kangast jäi alles, nii poolemetrine tükike.
Valge kardin vuaalkangast õmmeldud. Ma tahan, et aknad oleks vabad, mitte üleni kardinaga kaetud, niisiis sellina variant mulle sobivaim.
Häid pilte ma veel teha ei jõudnudki. Siin välguga ja välguta variandid.
Mulle kohutavalt meeldib linase kanga struktuur.


Ja lihtsalt statistika mõttes- õmblesin ühe tuunika suurusele 145 ümber suurusele 100. Käised otsast ja lühemaks, kaelaauk väiksemaks, rindkereosa kitsamaks. Alumine äär ja käiseotsad jäid puutumata.
Pilt pole kõige parem, sest lapsel vaja kogu aeg eputada.

Kaelus oleks tegelikult võinud vähe suurem jääda siiski. Aga nüüd on lapsel ilus kleit-tuunika.

Niipalju siis tänaseks. Üks väike tegemine tahab veel näitamist. Kuid sellest mõni teine kord, täna vaja ära magama minna, homme pikk tööpäev.
sillulullu postitas @ 21:44 - Link - kommentaarid (4)

14 Aprill 2011
Pesupäev ehk beebitekid.
Et neid tekke koos pildistada, olin sunnitud tuppa kahe ukse vahele üles vedama nööri. Sest plaanitud fotosessioon õues jäi ära.
Pildistamiseks sain aega ca. 5 minutit. Katsu siis selle ajaga midagi mõistlikku korda saata. Külalised helistasid, et on kohe kohal.
Nad said mahti vaid korra möödaminnes läbi hüpata. Koju kaasa said nad sellise tekikese. Selle parempoolse. Mitte et neil eriliselt suur vahe oleks.


Väike erinevus siiski on. Nimed on erinevad.


Tagumised pooled on erinevad.


Vanessa tekiga läksid kaasa ka need nähtud papud.


Veel mõlemad tekid koos.


Viviani tekk.
Vanessa tekk.


Väike tekiomanik Vanessa õndsas unes.


Vaatamata oma sarnasusele ei ole tekid mõeldud kaksikutele. Hoopis kahe venna tütardele.
Esialgne plaan ei olnudki nii üks-ühele tekke teha, kuid esimest tekki kokku panema hakates selgus, et tekk tuleks liiga suur. On see ju mõeldud vankris kasutamiseks. Niisiis oli vaja vaid 2 plokki juurde õmmelda ja oligi teise teki jagu plokke ka valmis! Kokkuõmblemine ja teppimine venis. Vanessa teki sees on õhem vatiin ja tekike on ka tänu sellele pehmem.
Värvid on pastelsed ja säravamad, kui pildil. Tekkide lõppsuurus 80x80 cm.

Nüüd jääb vaid üle teist beebit ka külastada, et kingitus üle anda. Teine beebi sai omale tegelikult juba ühed papud, millest pilti tehtud ei saanudki. Tuleb teha uued ja uhkemad
sillulullu postitas @ 11:44 - Link - kommentaarid (11)

10 Aprill 2011
Kudusin beebipapud. Nunnud roosad. Esmakordselt katsetasin ka rokokootikandit. Lõpuks hakkasin juba süsteemile pihta saama.
Õpetus õpitoast Kelly26 poolt kirja panduna ja ikka minu lemmik veel.
Rooside tikkimisel piilusin raamatut Tikkimine (Liia Laanpere, Heli Raidla, 1989 a.) ja samuti KatjaII õpetust(25 veebr. 2011)

Lõng kodustest varudest. Papud lähevad kingituseks.
sillulullu postitas @ 07:20 - Link - kommentaarid (16)

05 Aprill 2011
Laupäeval sai käidud Põlvakate kokkusaamisel muhu tikandit õppimas. Mulle väga meeldis see tikkimine. Esimene katsetus kukkus välja selline.

Toorik oli küll veidi kitsas minu kokkuõmblemisoskuste jaoks. Valisin ju kõige villasemana tundunud kangakupongi. Ilmselt oli see varem teiste poolt valimata jäänud seetõttu, et paremal pool oli kunagi olnud õmblus (mingi vana mantel oli see kangas varem olnud ehk) ja seetõttu ka kangaäär kõvem, paksem ja mittevenivam, kui vasak pool. Aga vaatamata sellele see meeldis mulle. Õmblemisel jäi ka parem pool pikem ja paksem-kangemini hoidev (pildilt näha), kuid pole viga, teised seda ei tea . Kokkuõmblemisega ma rahule ei jäänudki, kuigi harutatud sai mitmeid kordi.
Voodriks kasutasin vanalt vestilt harutatud voodrit.
Paela keerutasin ka ise kodustes varudes leiduvatest puuvillastest lõngadest. Oleks võinud küll ühevärviline olla, oleks ilusam jäänud. Punane näiteks. Musta ei leidnudki üles.
Kokkutõmmatuna.


Ja üritasin ka lähemalt pildistada.


Järgmise koti teen laiema ja nuputama pean ka, kuidas paremini õmmelda. Kangamaterjal on mul juba olemas- mingi vana villane seelik, just selleks otstarbeks muretsetud. Vaja vaid lõngu hankida.

Muidu mulle väga meeldis see tikkimine- aeganõudev, kuid mõnus ajaviide.

Aitäh õpetajale ja Silpsolpsule toreda päeva korraldamise eest!
sillulullu postitas @ 20:19 - Link - kommentaarid (8)