sillulullu pisitegemised
sillulullu pisitegemised
Viimasel ajal naudin üha enam õmblemist.
.: Minust :.
Vanus: aasta-aastalt ikka vanem
Elukoht: Põlva
Tähemärk: tiigriaasta veevalaja

.: Meeldib :.
Üle kõige meeldib olla koos perega ja meeldib, kui mu kallis mees töölt koju tuleb. Armastan geisha šokolaadi, piparmündišokolaadi, aroomilampe, punaseid roose, maikellukesi, metskannikesi ja jasmiine.
Jumaldan roosat ja punast värvi, eriti veini- ja bordoopunast ja läbi aegade meeldivad küünlad,küünlad, küünlad.
Inglid minu lemmikud.

.: Ei meeldi :.
Ei meeldi, kui on vähe aega.

.: Lemmikblogid :..: Lingid :.


.: Arhiiv :.
Viimased postitused
Juuli 2015
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Mai 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008


.: Hetkel :.

Loen:
viimasel ajal harva ja kui, siis ikka käsitööalaseid ajakirju-raamatuid

Filmid:
Monk
Mõrvad Midsomeris
Aiadetektiivid jne

Lemmikmuusika:
dagö
dido
jaan tätte
michael learns to rock
michael buble


.: Külastajaid :.

299849

29 Aprill 2010
Koti-eri.
Täna oli kottide valmistamise päev.
No tegelikult seisis mul juba sügisest saadik üks poolik kott (nii nagu mul seisab veel paaaalju poolikuid asju, kahjuks) ja ootas valmis tegemist. Tegelikult hakkasin seda õmblema oma vanemale tütrele, kuid tema teatas, et lõige meeldib, kuid riie mitte. Jäigi siis poolikuna seisma. Mõned päevad tagasi käis mul sõbranna (ja ühtlasi mu mehe vanem tütar eelmisest abielust) meil külas ja kurtis, et vaja suuremat kotti. Siis meenus mulle see poolik kott ja küsisin, kas talle selline meeldiks? Meeldiski ja õmblesin selle siis lõpuni. Idee saadud Muiks´i blogist. Tegin ikka suure, nagu mul kombeks (mulle vikesed kotid ei istu) ja korralikult voodri ka sisse. Samuti on kotil sees 2 taskut, millede peal takjapaelaga klapid, et taskute sisu mööda kotti rändama ei läheks. Koti sisust unustasin pilti teha, kuid voodrit näha veidi sellel pildil. Koti kinnitus suvele sobivalt takjapaelaga.ÕlalJa kuna katsetasin ka kosmeetikakotikese valmistamist, tegin komplekti mõttes juurde ka selle. Tugevduseks kasutasin liimiriiet, lukk taaskasutus.Esimene kosmeetikakott sai muidu selline. Täielikult taaskasutus. Riie vanade tekseda säärest, lukk mingi vana riideeseme küljest harutatud kunagi.Esimese koti valmimise järel avastasin, et lukku veidi ebamugav avada, teisele tegin juba külge sellised "kõrvakesed". Siin kaks kotti kõrvuti.Edasi tegin kaltsukast ostetud linasest kangast kotikese. Suveks plaanis sellest riidest käekott teha- näis, kas jõuan plaanist kinni pidada. Need kangad on kunagi mingisugused naljakad kardinad olnud. Mitte väga suured, kuid mõni meeter kangast tuleb siiski kokku. Lukk jälle taaskasutus. Kahjuks said peitelukud kodust otsa, kasutasin traktorlukku. Masin selle koha pealt ei õmmelnudki (kõrvakesed ju ka veel paksuseks juures), õmblesin siis käsitsi need kohad. Linasel riidel ääristasin kõik servad siksakiga, muidu oleks vist ära hargnenud, enne kui kott valmis. Liimiriiet tugevduseks vaja polnud, sest see niigi selline kange riie.Ja koos esimese kotigaSuuruse ja kuju poolest sai kõige parem roosa kott.
Kosmeetikakotikese õpetus pärit Siit lehelt, mis omakorda leitud Sutsukese antud lingilt. Kusjuures väga lihtne järele teha, proovige, kui kotikest tarvis.

Kui keegi oskab soovitada Flickris asuvate piltide siia keskkonda lisamise kohta infot, oleksin väga tänulik. Katsetasin täna ja näe, ei saanudki hakkama nii, nagu mulle oleks meeldinud. Alguse asi.
sillulullu postitas @ 15:47 - Link - kommentaarid (9)

28 Aprill 2010
Pühapäeval said põlvakad taaskord kokku ja seekord õpetas keson meile arhailist tikandit. Ta oskas rääkida nii palju ja nii huvitavalt. Sain lõpuks ometi üle hirmust, et mina seda küll ei oska, sest teen niikuinii valesti.
Mõned pildid kokkusaamiseltMinu proovilapikene sai sellineKuna saime omale osta ka pihuloomade raamatu, siis koju minnes pakkusin väikesele piigale, et emme õmbleb siit ühe loomakese sulle, vali välja. Ja siis ta võttiski raamatu ja hakkas lappama- tee mulle see, tee mulle see, tee mulle see ja nii kogu raamat. Nojah, niipalju ma muidugimõista ei jaksanud, tegin mõmmi. Materjalina kasutasin kaltsukast pärit villase väljanägemisega, kuid suht hõredat kangast- mingid vanad püksid (ainuke pruun, mis valida oli, linast riiet ei raatsinud esimese töö jaoks kasutada, ehk läheb nihu). Tugevduseks triikisin alla liimiriide. Tuli välja selline suht krellide värvidega mõmmik. Mõtlesin, et lapsel hea värve õppida. Pildil paistab hõredam, kui tegelikult on. Silmad tikkisin ümber, esialgne variant oli mustaga. Mustal polnud tumepruuni kanga taustal mingit efekti, niisiis piirasin silmad vesihalliga. Hoopis parem sai. Viimati tikkisin küll vist põhikoolis, sellest tingituna ka ebaühtlased pistad. Ütleme nii, et arenguruumi on veel kõvasti. Eriti keeruline oli minu jaoks pindade täitmine (et tuleks ühtlane). Ja üks kõver kirurginõel lihtsustaks küll tunduvalt asja, sest lõpuks oli nimetissõrm ikka päris hell, eriti keeruline oli jalgu tikkida.
Kõhu pealtJa tagantSelja peale tikkisin põhjusel, et kõhule tikkimisel jäi kogu aeg jupike lõnga üle, oli kahju nagu ära ka lõigata. Siis ma tikkisingi riste ja tärne.

Ja sain ka lõpuks valmis oma versiooni kaltsuvaibast. Kuna mulle väga meeldivad kaltsuvaibad, aga pole ressursse, et neid osta ja kangastelgi ka pole (ja pole ka kangastelgedel iial kudunud), siis heegeldasin Rohelise eeskujul t-särkidest vaiba. Värve ei sättinud kuidagi, heegeldasin nii, nagu miski kätte sattus. Mulle sellised väga sätitud triibud ei meeldigi. Kusjuures mul õnnestus üks heegelnõel pooleks heegeldada. Õnneks oli üks heegelnõel veel müügil. Ostsin kärmelt ära- äkki tahab keegi veel . Heegelnõela nr. muuseas 8. Edasi heegeldasin hästi tasakesi, et jälle sellist asja ei juhtuks. Sellest tingituna muutus ka vaiba äär jõnksuliseks. Aga pole viga, esimese katsetuse kohta peris kobe. Pikkust on sellel vaibal 215 cm, laiust 94 cm. Suht raske sai. Algul mõtlesin, et panen rõdule suveks, aga sai liiga hea, läks hoopis köögipõrandale. Väike tibu käib näpuga triipe näitamas- see on minu pluus, see on emme pluus, see issi pluus jne. Päris lahe. 56 riideeset kulus selle vaiba peale.Loomulikult pilt koos kohustusliku modelliga.
sillulullu postitas @ 17:58 - Link - kommentaarid (12)

22 Aprill 2010
Kuna ma olen nüüd lapitehnikaks vajalike tööriistade võrra rikkam, katsetasin nende häid omadusi.
Käsitöökotike. Poolelioleva käsitöö kaasaskandmiseks. Olen tegelikult sellist omale ammu tahtnud. Ikka olen haaranud käsitöö kaasaskandmiseks mõne kilekoti. Tehtud selle õpetuse järgi. Kuigi tegin lapid suuremad ja kokkuõmblemisel avastasin, et liiga väike saab, panin ühe rea ruute mõlemale küljele lisaks. Ja klapitasin mis ma klapitasin, suutsin ikka vales järjekorras kokku panna, nii et ühte värvi lapikesed sattusid liiga lähestikku. Sees oranž vooder ja paelad ise keerutatud puuvillasest lõngast. Kasutasin kõiki kodus olemasolevaid kangajuppe. No mitte päris siiski, kuid enamikku.

Ühelt pooltTeiselt pooltSeestpooltKoti sees paistab minu järgmine pooleliolev töö. Kuigi ma kahtlen, kas see roheline sinna sobib...

Siis oli veel vaja kotikest, kuhu panna kaasaskantava töö heegelnõel, käärid ja nõel. Õmblesin sellise kotikese, mis meenutab pinalit mingis mõttes.

Kokkupanduna. No värvilisi ribasid õmblesin suvalises järjekorras, mõtlemata, kuidas kokkupanduna jääb. Seega sattusid kokkupanduna ühesugused värvid kõrvuti. No las ta olla. Kanditud jälle pool-käsitsi e. seestpoolt salapistega.
Lahtivõetuna väljastpoolt.Lahtivõetuna seestpoolt.Klapp ülestõstetuna.Klapi külge saab panna nõelad.Siin kaks asja koos.

sillulullu postitas @ 12:56 - Link - kommentaarid (7)

21 Aprill 2010
Mõned päevad tagasi sai valmis ka viimane ese eelmises postituses olevate köögitarvikute juurde. Kõige lihtsam asi kogu komplekti juures, kuid harutamist oli palju. Sirged õmblused ei taha minul sugugi sirged tulla. Ja üleüldse- tundus, et õmblusmasin oli minu peale algul ikka väga pahane, et ma nii kaua õmmelnud ei olnud. Pusserdas mul niite ja tegi asju, mida üks korralik masin tegema ei peaks.
Taskuteks õmblesin kasutatud ja hetkeks juba väga ribadeks lõigatud teksadest üle jäänud taskuid. No et poekotil on ju ka, ansambli mõttes seega. See triibuline riie on ostetud uuena Abakhanist ja enne õmblema hakkamist pesin selle palaka läbi, lisasin isegi äädikat, et värv laiali ei läheks. Aga mõningates kohtades on ikka näha, et must on värvi andnud. Näiteks põlle rinnaesisel. Aga ega ma osanud sellise koha peale midagi varjamiseks ka panna. Põlle lõige võetud ühe kodus olemasoleva (TeaSponi) põlle pealt. Väga mugavalt istub seljas, seega ei hakanud uut lõiget otsimagi.

Põll modellita.ja kärmelt pildile roninud modelligaJa veidi lähemalt taskuid- kuigi, mis neist vanadest taskutest ikka vahtida, eks.Pakendiks kinnitasin printeripaberi karbile ja kaanele tapeedi. Oli küll plaanis kleepida, aga aeg oli hiline ja ei jaksanud enam liimiga mässata- kasutasin teipi ja klambreid. Pakituna ja valmis üleandmiseks.Iga eseme külge kirjutasin veel niidiga kinnitatud lipikud õpetlik- naljaka tekstiga. (No näiteks mina poleks küll teadnud, milleks see seest tühi paela otsas rippuv toru peaks olema, kui mul omal kodus taolist poleks.)

Loodan, et kingitus meeldis, sest et tegin seda tõesti südamega. Liiatigi oli see mu päris-päris esimene lapitöö. Nojah, kui nõelapatju mitte arvestada...

Aga seda ma pean mainima küll, et see tekitas minus huvi ka muid lapitehnilisi asju valmistada. Pireparmul on ka selles suur süü...
sillulullu postitas @ 07:29 - Link - kommentaarid (5)

08 Aprill 2010
Mul oli paar vaba päeva, mille jooksul sai igal vabal hetkel õmmeldud. Selline tuhin tuli kohe peale, et kui poleks vahepeal muid vajalikke (kuid tüütuna tundunud )kohustusi,( nagu näiteks söögivalmistamine), oleks ehk veelgi enam jõudnud.
Pesamunal kahel kasvatajal kahel järjestikusel päeval sünnipäevad. Kingime siis omalt poolt minu puhul juba traditsiooniliseks saanud lilleõied. Päevavalguse jokutasin maha ja pidin ikka pimedas pilti tegema.Homseks ei saa ka pildistamist jätta, sest homme need juba kingitud. Piltide kvaliteet on väga-väga halb, tegelikkuses asjad ikka rõõmsavärvilised. Üritan siiski mõlemilt poolt näidata. Ühelt poolt.Ja teiselt pooltLisaks kummalegi karbitäis süüteroose, sest mõlemad ka ahjuomanikud. Nendest ei hakka eraldi pilti tegema, need siis paar postitust tagasi näidatud.

Ja veel said õmmeldud mõned asjad kingituseks. Mehe vennal sünnipäev tulemas. Mees küll, kuid valmistab ka süüa. Sellest lähtuvalt (no kitsad ajad ka, ei jaksa midagi poest osta) mõtlesin algul, et teeks talle pajakindad selle uue ja mõnusa õpetuse järgi, mida Pireparm meile jagas. Sealt hakkas mõte edasi jooksma.

Esimese asjana õmblesin hoopiski koti. Aga võtaks siis inimene riide ja lihtsalt õmbleks koti. Ei, vaja asjad keeruliseks ajada. Tegin Kelly26 blogist leitud puust-ette-punaseks õpetuse järgi lapimotiivi. Küll mitte vatiinile, vaid tavalisele sitsikangale ja sealt edasi sündis juba kõik töö käigus. Õmblesin poeskäimiseks suure, mahuka koti.
Suure sellepärast, et venna pere käib poes kaugel. Lähim (küla)pood 10 km. kaugusel, nn. linnapood veelgi kaugemal. Niisiis- kui poodi minnakse, siis ostetakse korrga palju vajalikku kraami.

Koti esikülg. Nn. põhikangaks valisin selle triibulise, lisaks sinised, sinakashallid kangad ja teksatükid, mis üle jäänud eelmisel aastal kilpsi õmblemisest.Kotil kahed sangad- vajadusel võimalik kanda käe otsasVõi siis õlal. Õlasangad veidi paksemad kui käesangad.Kinnituseks üks takjapaelaga klapike ka, et kotisuu liiga laiali ei vajuks.

Pahemalt poolt selline rõõmsatriibuline.Taskud asjade hoiustamiseks, üldmulje parandamiseks ja pisut ehk ka mehelikkuse lisamiseks. Ühesõnaga- väga vajalikud.

Sees ka helesinine vooder ja voodri küljeski üks tasku.Kuna taskul olid minevikus olnud mingid kleebisembleemid, aga need koledasti maha koorunud, õmblesin tüki triibukangast selle varjutamiseks.

Siis tulid pajakindad. Tegelikult on seed suht suured, et mahuks vabalt sisse ka mehine käsi. Et suurus saaks ikka hea, tegin eelnevalt nö. proovikinda, mis veel kantimata ja ootab omale ka paarilist. Proovikindast lähtuski, et vaja veidi suuremat. Siis võis päris-kinda õmblemise kallale asuda. Keskel jälle need lapitükid, äärtes triibukangas. Sellised nad said. Kahju, et pilt ei suuda edasi anda õiget muljet.

Peopesa lihtsalt sinisest kangast.Ja kantimisega jäin ma seekord eriti rahule. Sest olin omast arust kaval- õmblesin kandi esialgu välimisele küljele, seejärel keerasin kandi sissepoole ja kinnitasin salapistetega. Sest ma arvan, et kui ma oleks hakanud masinaga õmblema, oleks ma pidanud mitmeid kordi harutama ja ajakulu oleks vaata et suuremgi olnud ja nii jäi ilusam ka. (Kantimist ma muidu tegelikult pelgan ja natuke nagu vihkangi, sest ei kuku iial kena välja).Sisuks seesama helesinine kangas, mis kotilgi. Pildil paistab küll valgena.

Ja siis kilekotihoidja. Ok, sai poeskäimiseks küll kott tehtud, kuid kilekotte koguneb majapidamisse siiski paratamatult. Üritasin midagi sisse ka toppida, et oleks vormikam. Jäi pisut mumpsuline, sest sisu nappis.


Allääres ja kotisuus pesukumm, lisaks kotisuus tunnelisse aetud isekeerutatud pael.Veidi sisutut pilti ka.

Komplektile tulemas ühe lihtsa asja näol täiendus. Välja lõigatud, kuid ääristamata. Jään järgmist vaba päeva ootama.
sillulullu postitas @ 19:57 - Link - kommentaarid (15)