MANNU asjatab


MANNU asjatab
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Kes olen, kust olen ja mida teen

Vanus: noor
Asun: jõgeva mk
Tähtkuju: lõvi

teen kõike, mis pähe tuleb ;)

Mis mulle meeldib ja mis ei meeldi

Meeldib
lapsed, käsitöö, lilled, jalutamine-
no tegelt on neid asju palju mis meeldib
Ei meeldi
negatiivsed inimesed,
tuul, torm,
väsimus ja paha tuju;)

Arhiiv

Viimased postitused
Oktoober 2008


Lingid


Free Blog Content......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
27 Oktoober 2008
NOKAGA MÜTS

Rahva tungival soovil püüan kirja panna mütsi õpetuse.
Töövahendid :Kasutan ka kumminiiti, siis ei veni mütsid nii ruttu ära :Mütsi nokaks kasutan mõne vana nokamütsi noka ära, millel tuleb lõigata ära tervad nurgad :

Mütsi kudumist alustan samamoodi nagu pibo. Vastavalt soovile siis , kas kaks parempidi ja kaks pahempidi soonik. Antud mütsil on 3 parempidi ja kaks pahempidi soonik.
Kudusin nii kaua kui nokk ulatus ilusti ümber. Keerasin serva tagasi ja kudusin töö käigus allääre külge kinni (3varrast, 4 jätsin tegemata ja toppisin noka sinna sisse ja sättisin noka õigesse kohta, nii et töö algus jääks kuklasse ja siis kudusin kinni ka selle neljanda varda ) .
Kuna serv on tagasi keeratud jääb kõrvade osa kahekordneKoon nii kaua edasi kui aeg on mütsi kokku võtma hakata :Lõpuks tuleb kinni õmmelda mütsi noka nurgad, et nokk ei hakkaks soonikus ringi liikuma ja tegelikult hoiab ta ka siis palju paremini oma kuju :

Ja selline ta seekord sai :

Quote:
Saan ma õigesti aru, et üles tuleb luua nii palju silmi, et nokk sisse mahuks, aga pärast, kui nokk on sisse topitud, midagi kahandada ei tule? Mõtlen just seda kohta, kus müts tavaliselt algaks, mitte pealage. Kas alustamise ümbermõõt tuleks arvestada siis pisut suurem kui peaümbermõõt või mahub see nokk sinna niisama ka ära?


Mina olen ümbemõõdu arvestanud täpselt pea järgi . Põhimõtteliselt tuleb kududa üks tavaline pibo, ainult noka võrra pikem, et saaks noka ümber keerata. Ja pärast võib ju serva kinni õmmelda. Mulle endale meeldib see töökäigus kudumise variant rohkem.
Kui nokk on sisse topitud, siis ei tule midagi kahandada, lased samas vaimus edasi. Muidugi 4-5 rida on seda suht keeruline teha, aga siiski mitte võimatu
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Projektid milles osalenMinu blogi nupp


Külastused minu blogis

3883404 Külastust...


free counters