MANNU asjatab


MANNU asjatab
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Kes olen, kust olen ja mida teen

Vanus: noor
Asun: jõgeva mk
Tähtkuju: lõvi

teen kõike, mis pähe tuleb ;)

Mis mulle meeldib ja mis ei meeldi

Meeldib
lapsed, käsitöö, lilled, jalutamine-
no tegelt on neid asju palju mis meeldib
Ei meeldi
negatiivsed inimesed,
tuul, torm,
väsimus ja paha tuju;)

Arhiiv

Viimased postitused
August 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
Oktoober 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
August 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006


Lingid


Free Blog Content......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
31 Oktoober 2006
MIDAGI SINIST

Endiselt heide lainel. Valmis sai üks sinine kott sellisest HEIDEST . Enne masinasse minekut nägi see välja SELLINE. Panin algul lillekesed KÜLGEDELE ka. Aga pärast vanutamist tundusid need seal liiast ja võtsin ära.
Valmis kott:

Lillemotiividele tikkisin PÄRLID.
Praegu käsil samades toonides salomoni kolmnurk sall.

30 Oktoober 2006


KÜBAR JA SALLI TEGU

SIBULAPLIX-i sallid meeldisid mulle nii väga et proovisin ise ka.


Masinasse läks SELLISEL kujul. Mees küsis selle peale ,et no mis pommi see nüüd tehakse
Ja valmiskujul näeb sall selline välja:


No ja proovisin minagi selle kübara ära. Aga kuna mulle kudumine ei istu eriti , siis heegeldasin. ALGUSES oli küll selline tunne et sellest miskit head ei tule .Muideks ka roosi heegeldasin ja täitsa ok jäi. Nüüd ma ei tea ainult kuidas parem on kas roosiga või ilma- mida arvate Teie?

Kübar ja sall on komplektis selle KOTIGA

29 Oktoober 2006
EHIN OMA BLOGI VÕÕRASTE SULGEDEGA

Eile käisime külas ja seal tundsin ühes kaunis pontsos ära nii öelda "isetegija pontso". Ja siis mõtlesin et tegelt isetegijas on palju blogisid, aga oi kui palju naisi on veel kellel pole blogimajandust ja teevad ilusat käsitööd! Siin siis sugulase käsitöö. Endale tegi pontso ja lapsele imekena vesti:

Ja lapse vest ka ligemalt:

27 Oktoober 2006
Quote:
Sa varud heiet, kas hakkab midagi eriti huvitavat kooruma su tegemistest?


Jah tegelikult küll! Ma sain villavabrikust väikse tellimuse ja pean nüüd kiiremini näppe liigutama

Aga eilne kott sai siis selline:

Sangad:

Ise küll kujutasin miskit muud ette, aga see tulemus ka vast ok.
Tänud Trikale , kes andis hea idee!

26 Oktoober 2006
SÜGIS

No kui aus olla siis juba nagu sügise lõpp ja minul on hinge pugenud väsimus . Mulle pole kunagi sügis meeldinud ja just sellepärast, et peale seda tuleb ju talv. Sooja tahaks. Täna hommikul oli nii külm ja kui last aeda läksin viima siis avastasin , et autogi on jääs. Aias riisusin kõik lehed kokku ja mõtlesin endamisi, et huvitav kust ma leiaks küll ühe käsitöölise , kes mulle mütsi teeks. Teistele on saanud teha, äkki tuleks leida aega ka iseenda jaoks? Ahhh selline virisemise tuju täna .
Eile käisin JÄLLE!!! villavabrikus oma varusid täiendamas. Sain ühe suuurema tellimuse ja nüüd peab näpud kiiremini tööle panema. Praegugi keerleb masinas üks kott. Ootan juba huviga mis sellest küll tuleb .
Minu eilne saak ka:

25 Oktoober 2006
LASTEAED, LAPSED JA MINA ISE

Enne kui oma töid näitan näitaks teiste vanemate töid, mis PORGANDIPÄEVAL lasteaeda toodi:

Ja tegelikult tahtsin rääkida sellest, et minu laps käib samas lasteaias , kus minagi väiksena. Lihtsalt lasteaed kolis vahepeal teise kohta, aga nimi jäi samaks. Kasvatajagi on sama, kes minulgi oli, mitte et kasvataja nüüd vana oleks vaid mina olen noor . Tegelikult olin mina tema esimeses RÜHMAS.
Foorumis on selline TEEMA ja siit siis minu mõte ka postitada sel teemal. Tegelikult on see lasteaedadele meisterdamine läbi aegade käinud. Lappasin vanu albumeid ja ledsin et ka meil olid huvitavad kostüümid tehtud pidudeks.Milline tüdruk pole olnud väiksena lasteaias LUMEHELBEKE? Või näiteks meil olid veel miskid huvitavad RIIDED, ega ma nüüd hästi mäletagi kes me nendega olime .
Ja olen minagi nüüd lasteaiale asju meisterdanud.Nüüd hiljuti tegin igale lapsele võimlemisriiete kotid:

erinevate aplikatsioonidega, et lapsed ikka oma ära tunneksid
1 2 3
4 jne
Kahjuks on meie lasteaia ruumid nii väiksed, et lapsed käivad võimlemas koolimaja saalis ja käeotsas jube paha ju väikestel lastel asju vedada.
Veel tegin eelmine aasta lasteaia nukkudele uued riided selga. Nukud küll vist minu ajast, aga see eest riided uued .Need pildid olid mul kunagi vist üleval ka siin juba,aga kui kadus pilt.ee siis koos minu piltidega. :
1 2 3 4
Paljud jäid veel pildistamata, sest polnud fotoaparaati.
Siis eelmine aasta oli lastel näidendiks "Memme musi "vaja jänesekostüüme. Pusisin siis miskit valmis. Vabandan et pildid nii kehvad on, ka siis polnud fotokat ja need pildid pildistatud vanade fotode pealt:

Siin siis veidike parem PILT mis lasteaias tegime-otse kotist selga, sellepärast ka nii kortsus
Nukunurka tegin uued laudlinad ja nuku tekk sai uue koti . Nii et tehtud on nii mõndagi ja ausalt, lapsevanem on tore olla

24 Oktoober 2006
MÜTS

Proovisin siis selle mütsi vanutamise ka ära.
ENNE:

PÄRAST:

Ja müts omaniku peas:

Ja veel sai tehtud üks salomoni sall, SAMASUGUSE nagu paar postitust tagasi, ainult natuke laiema:

Ja nüüd õhtul igavusest katsetasin lillekest :

23 Oktoober 2006
KINDAD

Käisin minagi eile Tallinnas HARJUMAA isetegijate kokkutulekul, ei kuulu küll Harjumaa alla , aga kasutasin ära seda, et sellel aastal teist korda Tallinnas ja abikaasa just sellel õigel päeval pealinnas tööl .
Teel Tallinnasse kudusin lapse kindaid. Tegin siis kahekorsest heidest nr 4 varrastega. Tegin täpselt oma käe järgi (suurus). Koju jõudsin siis meisterdasin nii öelda päikese ka kinnastele, et oleks veidike lõbusamad kindad. No natuke erinevad tulid küll aga heie juures see hea et peale vanutamist kaovad pisivead ära .
Kindad ENNE vanutamist ja lõpptulemus siis SELLINE
Õueski juba käidud nendega:

20 Oktoober 2006
MIS KEHVASTI SEE UUESTI

Ei jäta mina jonni, vaid tegin uue rätiku heidest. Ja seekord ma seda enam masinasse ei pane. Rätt samuti tehtud kahekordsest heidest, aga seekord siis salomoni sõlm. EELMISEGA läks natuke kehvasti,aga seekord olin targem ja tegin ennem ikka proovilapi ära:

Sellise katse tegi ka PIIKSUPIRXU
Miks just heidest? Sest see läheb tädile, kes pidevalt hädas kurguvaluga ja kael kange. Tööl pidi nii jube külm olema. Ehk teeb see rätt veidike päeva soojemaks. Nii siis rätt:


Ihhh ja täna tõdesin kui raske on iseennast pildistada. Mõned näited ka:
KATSE NR1
KATSE NR2 juba parem eks
KATSE NR3
No neid katseid oli veel

19 Oktoober 2006
SALLID

Sall nr1:
Tegelikult tegin selle juba siis kui kotivahetus vol2 kotti tegin. Tegin salli ka juurde ja vot see lilla ei meeldinud mulle. Liiga tume jäi võrreldes KOTI motiivi värviga. Nii tegingi LaanteLapsele uue salli ja see sall jääb esialgu omaniku ootama:


Sall nr2:
Salomon, mis tehtud SELLEST keskmisest lõngast. Väga kena jäi mu meelest :


Sall nr3:
On tehtud Florida lõngast. Ja tegelikult see sall endiselt pooleli. Lõnga jäi jälle puudu. Vat ei osanud arvata et seda kulub nii palju. Ja mis kõige hullem, poes pole ka enam seda lõnga .Ehk Tartu Liannis on seda:

18 Oktoober 2006
VALMISTUME TALVEKS!


Poeg sai endale uued kindad ja sallkrae. Et see must värv nii igav poleks , kudusin kinnastele sisse naeratuse . Laps kutsubki neid nüüd hellitavalt naeratavateks kinnasteks . Täna läks oma uue kmpl juba lasteaeda,ihh natuke soe ilm nende jaoks veel. Nüüd pean väiksemale lapsele ka tegema, ta oli eile nii õnnetu ja muudkui kordas Reiko ka Reiko kaaaaaa

17 Oktoober 2006
Täiendasin eile oma lõngavarusid. Tegelikult läksin ostma ainult seda esimest musta floridat ja ei suutnud lihtsalt ühe tokiga poest ära tulla.
Parandamatu lõngahoolik

16 Oktoober 2006
KOTIVAHETUS VOL2


Mina tegin koti LAANTELAPSele. Ja sinna juured ka salli:


Koti ja salli mottiv on sama mis sellel PONTSOL.Sallile aretasin serva ka veel sambaid juurde et ta keerdu ei läheks.
Kuna LaanteLapse värvieelistuseks on lilla ja must, siis sai ka neid kasutatud. Tegelikult oleks tahtnud õmmelda, aga sobivat riiet ei leidnud . Ja et ajaga jänni ei jääks siis ei jäänud seda õiget riiet kuskilt otsima ja ootama. Varsti ju hakkan päkapikuks ja selleks vaja ka aega varuda.

KALENDER

Minu töö, millega osalesin kalendri konkursil:

14 Oktoober 2006
No ega minagi teistest maha saa jääda ja seda enam kui õpetus veel koju kätte toodi

Aga kuna mul lillat värvi riideid pole, peale ühe pintsaku,ja seegi suureks jäänud (see muidugi väga positiivne), siis see SALL läheb kingituseks
Vat nii, inimene õpib kogu elu ...

13 Oktoober 2006
Unustasin panna eelmisesse postitusse pildi meie köögist kui
kott-tooli tegin. Ja ma luban et see jääb mul viimaseks, sest kui nii jätkan siis nendest graanulitest saab ainult pisikese nõelapadja teha . Aga no lapsel oli vähemalt põnev
:

Oehh ma ei teagi kust alustada. Alustan siis algusest.
Käisime täna Jõgeva villavabrikus ekskursioonil. Suured tänud vabriku rahvale et nad nõustusid meid üldse vastu võtma! . Kingituseks sai viidud neile väike kotike kus sees oli ka heidest tehtud isetegija värvides sall. Millega kaasnas väike nali, Kriuks2 palus teha just isetegija värvidega üleminekuga lõnga
:

Eks saagist ja elamustest vabrikus räägivad ehk naised ise . Sest uskuge või mitte minu tänane saak oli suuur null. No milleks eks, ma saan ju igapäev poodi külastada.
Peale vabrikut sõitsime minu juurde kohvile. Ja teate ma pole eluski nii hea auraga inimestega koos olnud. Te olete super lahedad. Polnud hetkeksi vaikuse hetke. Mis siis et nii öelda võõrad inimesed, juttu jätkus kauemaks. No ja ega me siis ilma käsitööta hakkama saanud. Trika õpetas saalomoni sõlme
Hmm ahh jaaaa ma ju tegin selleks puhuks ju padja ka. Nimelt ei jõudnud mu diivanid kohale ja ma olin sellepärast nii pabinas. Külalised tulevad ja no istuda pole kuskil. Abikaasa lahendas selle asja ruttu: aga patju on meil ju küll
nii me siis istusimegi põrandal patjadel
Nii ja nüüd padi või siis õigemini kotttool:

Ja selle nii öelda kolmnurgast sündinud padjale tegin ka lilled peale. Tänud p6rgukizile!

Sai vist parem küll!
No ja kokkuvõttes-kes ütles et 13 ja reede on halb päev. Minul oli täna ütlemata tore päev!

12 Oktoober 2006
ETTEARVAMATU HEIE

Tegin heidest suure ja pehme kolmnurkräti ja mõtlesin et lasen ta masinast villase õrna pesuga läbi et need sambad veidike ühtlasemaks läheksid. Ja no välja tuli pisikene rätikene ja nii kõva nagu kotidki . See rätik oligi mõeldud kingituseks selle KOTI juurde. Ja imelik ongi just see et mõnikord ei vanu kotid ära-siis lasen kuuma pesuga vahest kaks tiiru ja ikka ei tõmba kokku ja nüüd siis villasepesuga tõmbas kokku.
ENNE ja PÄRAST
Vat nii siis. Kokku tõmbas umbes poole võrra . Ja kuna kulus 4 tokki heiet siis nagu lihtsalt minema visata ka ei raatsinud. Lõikasin siis nurgad maha ja sain padja .Ühelpool siis heie ja teisel must voodririie.

11 Oktoober 2006
VÄRVID!

Mina ei suutnud eile otsustada kumb värv on ilusam, kas fuksiaroosa või türkiis.Lahendasin siis asja nii:


Kotti saab siis kanda kahtepidi, vastavalt tujule!LILLEKESED on mõlemal pool. Ma muidugi ei kujuta ette kas sees pool jäävad nad häirima Eks näis

05 Oktoober 2006
Täna olin pärlite lainel. Ühendasin pärlitöö ja heegeldamise ja valmis sai selline ILUVIDIN
Käe peal ka:

Ja sokid said ka valmis:

Täna käisin lastega jalutamas ja tundsin esimest korda sellel aastal tõelist sügise tunnet. Sabistasime lehtedes-nii vahva!

04 Oktoober 2006
LISAKS EELMISELE POSTITUSELE


Eelmise POSTITUSE pontso motiivi võtsin ühest 1992 a välja tulnud raamatust .HEEGELDATUD ÄÄREPITSID Erna Aljasmets.Muutsin natuke mustrit ka. Neljanda rea ühekordsete sammaste asemel tegin kahekordsed ja viimases reas muutsin selle ka ära, et ei teinud sammaste vahele 2ketti.Tegin neli ühekordset sammast nii et iga samba viimase võtte jätsin tegemata-silmad jäid heegelnõelale.viimase samba tegemisel tõmbasin kõik sambad kokku.Ühendasin siis teise motiiviga. ja heegeldasin 3 ketti ja tegin kinnissilmuse.Uhh kui segane jutt.

Kasutasin siis punast ja musta lõnga (margarita) ja kulus seda siis 1 punane tokk ja peaaegu kolm musta. Kasutasin nr2 heegelnõela, sest lõng on suht penike. Kõige esimeses reas ehk kaeluses on 12 motiivi.Kuna ma seletada ei oska siis proovin piltidega asja selgeks teha Siin pildil ilusti näha kuidas motiivid töö käigus ühendatud on, et tekiks kolmnurk:

Kokku on pontsol 6 motiivirida.Ja see pontso on suurusele umbes 36-38.

03 Oktoober 2006
VEIDIKE KALENDRIST!


Mina tunnen end süüdi selles , et dragonfly võttis oma töö konkursilt ära. Ja kõik selle pärast et julgesin oma suud paotada ja küsida selle kohta . Üks on kindel, hoia oma suu kinni, siis probleeme ei teki. Minul jäi üks töö sellepärast konkusrsilt välja et just nimelt ei julgend sellega osaleda. Sellist musta punasega pontsot oleme ennemgi näinud, mis siis et mitte selle motiiviga. Aga ka motiivi oleme juba näinud ja minu enda blogis.
Ja miks on nii vähe töid??? Eks paljudel jäi tõesti asi õpetuse taha. Mina ise näiteks tunnen, et ei oska õpetada. Veel hullem on mustri kirja panek.
Ja Susa, mina olen ammu aru saanud et need ühised tegemised isetegijas ei kipu sugugi õnnestuma. Sina ei pea küll süüdi tundma ennast!
Tuhanded vabandused kõigi ees , kes end puudutanuna tundsid, mina küll halba ei soovinud, ja katsun nüüd oma suu kinni hoida teemades!
Aga siis pontso ka:
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Projektid milles osalenMinu blogi nupp


Külastused minu blogis

3883094 Külastust...


free counters