MANNU asjatab


MANNU asjatab
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Kes olen, kust olen ja mida teen

Vanus: noor
Asun: jõgeva mk
Tähtkuju: lõvi

teen kõike, mis pähe tuleb ;)

Mis mulle meeldib ja mis ei meeldi

Meeldib
lapsed, käsitöö, lilled, jalutamine-
no tegelt on neid asju palju mis meeldib
Ei meeldi
negatiivsed inimesed,
tuul, torm,
väsimus ja paha tuju;)

Arhiiv

Viimased postitused
August 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Detsember 2010
Oktoober 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
August 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007
September 2007
August 2007
Juuli 2007
Juuni 2007
Mai 2007
Aprill 2007
Märts 2007
Veebruar 2007
Jaanuar 2007
Detsember 2006
November 2006
Oktoober 2006
September 2006
August 2006
Juuli 2006
Juuni 2006
Mai 2006
Aprill 2006
Märts 2006
Veebruar 2006
Jaanuar 2006


Lingid


Free Blog Content......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
30 Jaanuar 2007
VILLANE PÄEV


Täna võtsin ette lõnga värvimise. Aga enne värvimist tuli teha veidike eeltööd. Selleks sõitsin maale memme juurde, kellel on igast huvitavaid ja kasulike riistapuid selle tarvis. Alustasime kerilauast:Peale lõnga kerimist, ronisime memme maja lakka , kus on KÄÄRPUUD. Ajasime lõnga sinna peale ja ringi pikkuseks sai umbes 5 meetrit.
Kodus hakkasin värvima. Kasutasin villa värve, mis üks isetegija lahkelt saatis, sest meie kandis neid pole.Paki hinnaks oli vist 11 krooni, võin ka eksida.
Ja memm avastas et temal vanast ajast veel hunnik igasuguseid värve alles. Kasutasin nelja 2l purki. Pakil on küll kirjas et tuleb värvida emailitud potis, aga ma olen näinud et välismaa blogides värvivad just purkides, et saavutada selline triibu lõng. Tegelt huvitab nüüd ennastki et miks siis just email nõu? Äkki mõni vanem tegija oskab seletada. Lisaks pulbrile lisasin keedusoola ja äädikat. Värv jäi nii ilusti peale. Kuigi jah, tulemus polnud päris see mis paki värvi nimetuses kirjas. Värvid jäid tumedamad!. Äkki panin värvi liialt palju, vat ei teagi. Poti põhja panin nii igaks juhuks ühe vanema käteräti, et kuumus purke katki ei lööks. Kuna see lõnga ring oli nii pikk, siis tegin värvipurkidele kaks ringi peale ja et need vahed mis värvist välja jäid valged ei jääks, siis neid kastsin järjest ka purki. Keetsin nii umbes tunnikese ja siis jätsin seisma. Tegelt on öeldud et vedelik ja lõng peab ära jahtuma, aga ma kannatamatu võtsin veidike varem välja, sest lõng kippus liiga tumedaks minema. Pärast värvimist tuleb lõnga nii kaua loputada, kui enam värvi ei tule:Tulemus sai selline:No ja ega siis saanud enam pidama ju , värvisin veel:Kui see kerimine homme ka veel toimiks, siis võib öelda et oli üks õnnestunud tegemine Ja see kindel, et homne päev tuleb sportlik . Lõng toolide ümber ja 5meetrine ring, poeg lubas aega võtta .

Mida on ühele isetegijale õnneks vaja
Andke talle värvipakid ja lõng kätte

29 Jaanuar 2007
BLOGI SÜNNIPÄEV

Aasta tagasi hakkasin ma blogiga pusima ja nagu ikka algasid ka minu tegemised lausega, ei oska pilte panna jne . Tänaseks on minu lehekest külastatud 71745 ja ma mõtlesin et paneks kirja mis siis aastaga tehtud on:

kindad- 5
sokid- 10
sallid- 21
kott-tool- 4
padjad- 8
lapitekk- 1
heegeldatud vaibad- 2
vest- 4
pontso- 14
õmmeldud kardinad- 4
heegeldatud linikud- 2
mänguasjad- 6
õmmeldud lastetekid- 3
pajalapid- 2
kampsun- 1
õlarätid- 5
sallkrae- 4
randmesoojendajad- 5
mütsid- 27
kotid- 36

Kindlasti on asju veel, aga lugesin ära need, mis on blogisse kirja pandud ja mis meelde tulid.

Tänud kõigile, kes mu lehekest vaatamas on käinud ja suured tänud heade sõnade eest

28 Jaanuar 2007
NÄDALAVAHETUS

Laupäeval käisime Tallinnas ja seal sain kokku SIBULAPLIXIGA. Mina olen harjunud teda lõvikeseks kutsuma, just sellepärast, et tal selline nimi ühes jututoas . Ja kuna mina sain kingituseks sibulaplixilt sibulavõrgu, kilekotihoidja ja TASSI mille peal olen vist ma ISE , siis Mariannelt tulid Marianne kommid , piibel ja lõvikese nõelapadi :

See siis oli projektiväline sõbrapäeva kingitus minu poolt , lihtsalt leidsin et tore on see ise üle anda, mitte postiga saata, mis siis et sõbrapäevani on veel aega.

Siis täna sain ma veel ühe kingituse, raamatud, juhuuuu:Tänud Tiina!

JÕGEVAMAA ISETEGIJAD SAID TÄNA KOKKU!

Arvasin et meid on siin Jõgevamaal vähe, aga ma eksisin, tänasel üritusel oli kohal 12 tegijat + kaks last . Tänaseks teemaks olid pärlid. Ohh ja kui palju ehteid teistel kaasas oli ja ahh kui ilusad, ohh ja ahhh. Ise ma pärlitegemistest osa ei võtnud, ma pole selle teemani veel jõudnud, aga küll tuleb ka see aeg, kui ma poes leti taga pärleid valin ja näpitsaid uudistan. Kuuldavasti pidi see "haigus" ruttu külge jääma .
Vahva üritus oli, igavesti toreda seltskonnaga ja mis kõige parem, me saame veel kokku!

25 Jaanuar 2007
NÖÖBIPESA

Eile jäi pihku kogemata lõngades sobrades villaloor. Kerisin ta riidetüki vahele, nööriga kinni , suka sisse ja panin pesumasinasse keerlema. Tulemus oli päris vahva. Mõtlesin et katsetan siis tugevust ka, oma nööbikoguga:Ja nii tekkiski idee teha nööbikott. Sinised mummud on kuidagi liiga karjuvad, aga las olla miski kiiks ka asja juures :23 Jaanuar 2007
MEELEOLU SOKID


Eile vaatasime mingit saadet, kui minu 5a. poeg ronis mulle sülle ja küsis et miks inimesed vahepeal naeravad ja vahepeal nutavad. Et miks on nii, et vahel rõõmus vahel kurb, kas korraga ei saa mõlemat olla , miksile järgnes miks.
Poja meeleheaks tegin siis sellised MEELEOLU sokid:


Hakkasin sokke siis tegema, kui lapsed magama jäid ja tegin veidike väiksed, aga õnneks meil peres üks väiksema jalaga mees ka võtta
Vanem poeg patsutas sõbralikult vennale õlale ja ütles, nüüd ei peagi sa enam tujutsema, kui on paha tuju näitad ühte sokki, kui hea tuju siis teist!

Jõgeva villavabrikusse on müügile tulnud kitseheiet ja et sokid soojad oleks, kudusingi seda sisse . Ükspäev hakkan katsetama, kas see kitseheie vanub ka, aga pehme on ta küll

22 Jaanuar 2007
NÄDALAVAHETUS


Tavaliselt on meil iga nädalavahetus miskid üritused, aga see kord oli erand. Ohh kui hea on kodus olla. Suureks üllatuseks tuli veel lumi ka maha, mille üle lastel oli ikka väga hea meel. Kuidagi ei saanud neid enam õuest tuppa:Mul oli ammu juba valmis ostetud lõng, et teen omale vesti. Uhh kui masendav see oli- suurele inimesele suur asi. Aga minu üllatuseks sai see ikka väga ruttu valmis. Laupäeva õhtul alustasin ja pühapäeva õhtuks valmis. No ja ausõna ei heegeldanud hommikust õhtuni . Heegeldamise vahele mahtusid veel kodused tegemised, lapsed, lumi jne . Vest tuli ilus, just selline nagu soovisin, aga miskipärast on alati tunne et endale ei sobi miskit ja teiste seljas on alati asjad palju ilusamad. Aga keegi kuskil blogis kirjutas, et ka suured inimesed peavad riideid kandma vms .


19 Jaanuar 2007
TEATRI KOTIKE

Kott heegeldatud kahekordsest heidest ja Austermanni Metropolisest. See oli selline hästi mõnus karvane lõng.Heiet kulus veidike alla toki ja karvast lõnga kaks pool tokki. Kott ei vanunud hästi, sellepärast käis ta kaks korda masinas. Valged lehed peal Tiimari vildist ja et veidike sära anda kotile, tikkisin pärleid ka.
Miks mu kotid kõik nii ühte nägu on, mõte ja idee on algul miskit muud, aga lõpuks tulevad ikka kõik sarnased

Quote:
rosin: väga kena kott. tahaks lähemalt näppida, et kuidas see teine lõng seal sees on lähedalt.


KOTT LÄHEMALT

17 Jaanuar 2007
SARVIKMÜTS JA SALLKRAE VÕRUKAELALE
Vot selline ta saigi . Müts tehtud Steinbach Wolle Jumbost. Kootud, murtudsoonik koekirjade piiblist. Mütsile panin VOODRI ka sisse, et tuul läbi ei puhuks. PAELAD panin nii igaks juhuks, et müts ikka korralikult peas püsiks, laps kisub muidu peast . Mulle kuidagi ei meeldi tavalised sallid lastel, nii tüütu on neid mässida kaela. Sallkrae ei kao vähemalt kaelast ja kukal on ilusti kaetud.
NIISAMA LOBA KAH:
Ma näen igakord vaeva lapse pildistamisega. Talle ei meeldi kohe üldse pildistamine, paneb plehku või hakkab streikima. Aga no selle postiga vedas ja sain ühe korralikuma pildi, aga selleks kulus muidugi kokku 50 võtet vähemalt, küll salaja, küll paludes, et palun seisa . Ma saan aru et suured inimesed pipardavad ja ei taha pildile jääda (nagu ma ise), laps on vist emasse. Vat selline pildistamisvastane laps mul ongi

15 Jaanuar 2007
PUNASED TEGEMISED


Oi kui ammu ma pole heidest miskit teinud ja vaadates SUSA võrratuid tegemisi, tuli endal ka vanutamise isu peale. Ja kuna emal on sünnipäev tulemas siis tegin temale koti.
Heegeldasin kahekordsest heidest nr4 heegelnõelaga. Peale kudusin KREYSY kuulsa lille. Koti kinniseks on heegeldatud aasake ja NÖÖP heidega üle õmmeldud. Sangad heegeldatud. Tegin 4pikka riba (reas 4ühekordset sammast) ja kerisin kaks riba üksteiseümber. Sangade otsad pistsin läbi kotisuu kolmandast sambast ja tegin koti sisse poole sõlmed. Nii ilusti vanus kinni.
Kott enne masinasse minekut nägi välja SELLINE.
Ja pärast:Koti juurde sai veel tehtud müts ja sall. Kuna tavaline soonik tundus kuidagi igav siis otsisin koekirjade piiblist miskit veidike huvitavamat. Valisin välja KÕRGE SOONIKU.
Ja siin siis terve kingitus emale:


13 Jaanuar 2007
TERVITUSED !


No lõpuks tuli see kaua oodatud LUMI maha. Mina isegi ei oodanud ega tahtnud enam. Panin end kursustele kirja, foto ja lilleseadesse ja pean kaks korda nädalas Tartu vahet sõitma. Lumised ja libedad teed on nii vastikud .
Käsitööst:
Ma sain pildi sallist/õlarätist , mille tegin tädile, SELLE koti juurde. Pilt on küll tehtud ainult eest aga ehk saab veidikenegi aru. See siis salomon, mille kinniseks ees on kuldne lilleke ja salli ääres on rida kuldset salomoniValmis sain ka ema sünnipäeva kingituse, aga kuivab veel teine ja vajab pildistamist
Toredat õhtu jätku!

11 Jaanuar 2007
KINGITUS


Eile jõudis kohale minu kingitus Trikale, nimelt tal sünnipäev tulemas. Veidike vara jõudis pakk kohale, aga usun et ta ei pahanda


10 Jaanuar 2007
JAANUARI PÄKAPIKUD

Ei no ma olen küll hea laps olnud, täna sain veel ühe paki
Kui me lastega pakki avasime siis poiss hõikas, emme näe MÜTS (ups pildile on jäänud ka poisi seinamaaling ). Iccc ja kui palusin lapsel naeratada, siis tehti NII .
Aga tegelikult sain paki SIBULAPLIXILT, kes saatis mulle sibulavõrgu ja kilekoti hoidja:Pakis olid veel lõngad ja vardad, mida ma üldse pildistada unustasin

SUURED TÄNUD, JAANUARI PÄKAPIKK

Vat kui lahe, blogi võib nii ka pidada , kui ise midagi ei tee, näitan aga pakke, mis mulle saadetakse .
Tegelikult ootan ma et üks minu tehtud kingitus omanikuni jõuab .

09 Jaanuar 2007
LASTETALTSUTAJA

Kindlasti olete näinud seda saadet eks . Ma katsetan ka sealt ühte nippi. Selleks tellisin PISIHALDJALT tema super ilusad kastid:Nii lahedad eks ! Ühesõnaga meie lastele meeldivad hernekommid, hakkame neid sinna koguma ja ka ära võtma

Kallis pisihaldjas!
Sa oled ikka poiste kastidega nii täppi pannud , kõik kes kaste näinud, on öelnud et poiste pildid ongi kastidele joonistatud ,
Ja ma olen nii rahul, nii et lõpeta närveerimine ja püüa nüüd rahulikult magada

Suur, suur aitähh Sulle!

REIKO JA ROMET:


08 Jaanuar 2007
Ma ikka tegutsen vaikselt, teinud olen selliseid asju, mida siin veel näidata ei saa, varsti, varsti
Näiteks valmistun ma juba sõbrapäevaks ja üks väike idee teilegi, nõelapadi:Ja täna tegin veel ühe padja, millega ma üldse rahul pole ??: . Tegin kaminatuppa põrandapadja, aga panin liiga palju vist graanuleid, padi jäi nagu põrsas ja kisub heegeldused laiali. Nüüd ei teagi kas harutan lahti ja võtan vähemaks graanuleid või jään ootama seda aega kui padi veidike kokku vajub:Nüüd asun emale sünnipäeva kingitust tegema, sooviks oli müts ja sall. Tahtis hästi pehmet salli, soovitate äkki mõnd pehmet lõnga???
Endale tegin ka salli, ikka ja jälle salomon:


06 Jaanuar 2007
ROOSID


Ka jaanuaris võib vahtraroose kinkida

02 Jaanuar 2007
HEAD UUT AASTAT!

Tikkisin tädi kotile pärlid peale ja tundub et sai parem:
Selline oli siis ennem:


Ja nüüd pärlitega:Veel näitaks naabrinaise kätetööd- Lotte :......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Projektid milles osalenMinu blogi nupp


Külastused minu blogis

3883137 Külastust...


free counters