Trio ja sõbrad
Trio ja sõbrad
kuldsed teod
02 Detsember 2010
Meenutusi möödunud suvest

Kuna Frieda lootis, et mina meie ühisest pisikesest projektist räägiksin, siis siinkohal seda teengi.
Palaval suvel (mis, ma endiselt ei usu, on juba läbi ja talvgi kohal varem, kui kardetud), mil kõik tegevused peale lõõtsutamise ja enda aeg-ajalt vette kastmise olid normaalsete inimeste jaoks välistatud, valmistusime meie Tartu Hansalaadaks. Nimelt olime terve kevade vorpinud teha kümmet sorti seepi, millest ise vaimustununa neid ka teistele tutvustada soovisime.
Kuna Hansalaat ja -päevad on suur üritus, olime juba suhteliselt varakult valmis end laadal igati ontlikult esitlema. Meil oli ka suur müügilaud olemas, aga kartsime, et sellest võiks väheks jääda, kuna varjulisemasse kohta peitudes olime pool suve ka helmeid lükkinud e kõrvarõngaid kokku keeranud (vaata eelmist postitust Friedalt). Õnneks leidus kuuri all, unustatud asjade seas, üks kena (ja isetehtud) lauake, mille pealt paarkümmend aastat tagasi kevadlilli müüdi.
Pühkisime suurema tolmukorra pealt ja nägime, et tegemist oli kena vineerlauaga, mis oli igati kasutuskõlbulik, aga igavavõitu.Õnneks oli käepärast suur potsik krakleelakki, akrüülvärvid ja salvrätid.
Kuna pind oli üsna imav, kadus krakleelakk justkui kuumale kerisele (või arvestades ilmastikutingimusi – sama kuumale ihule), kuid pärast akrüülvärviga katmist selgus, et mingil määral ilmutas ka pragunenud efekti.


Kõige lõpuks liimisime peale salvrätist lõigatud veskid.
Pärast päikeselõõsas töötamist otsustasime siiski kõrvarõngad koos seepidega suurele laadalauale mahutada. Aga ega lauakegi raisku lähe, küllap kulub edaspidi ära ja meil on nüüd omanäoline kaunistatud mööblitükk.

Pildid Friedalt ja minult.

Liselotta
trio posted @ 13:07 - Link - kommentaarid (1)
234796 läbi astujat