Trio ja sõbrad
Trio ja sõbrad
kuldsed teod
19 November 2009
Verstapost

Meid tabas täna meeldiv äratundmine, et armas blogi saab kaheaastaseks. Tore on see, et meid paelub endiselt (ja iga päevaga üha enam) käsitöö ning avastame aina rohkem huvitavaid tehnikaid, meetodeid ja käsitööliike, mida tahaks proovida. Kahju muidugi, et enamasti aega oma meelistegevuseks napib.

Trio ja sõbrad

Kahe aasta eest seda käsitööpäevikut alustades, tundus meile, et nüüd alles hakkame tihedalt näputööd tegema! Oleme üritanud oma lippu kõrgel hoida (eriti muidugi Frieda eestvedamisel ja nobedate näppude abil), kuid vahepeal on blogi ometi päris unarusse jäänud ning tundus, et postitusväärilisi tükke me korda ei saatnudki. Pärast teatavat mõttetegevust ja silmaringi avardamist, leidsime et kui me ei jõua palgatöö kõrval piisavalt tihedalt käsitöötada, peaksime paluma abi sealt, kus see on kõige lähem - sõpradelt. On ju meie heade tuttavate, kolleegide ja sõprade seas palju neid, kelle käte alt tuleb lausa imelisi esemeid, kes aga blogi ei pea. Tore oleks ju mõnusaid asju ka laiemale ringile näidata - kes teab, ehk inspireeriks see neid, kes ühe või teise asja teostamiseks alles mõtet otsivad. Loodetavasti täieneb niiviisi ka meie blogi erinevate käsitöötehnikate poolest.

Silt
Seoses värskete mõtete ja uute tuultega, on meie käsitööpäevikul nüüd ka oma sildike - Trio ja sõbrad (link sellele on vasakul veerus).

Trio


Iiri pits*
Esimene "uue laine" postitus on nii heast sõbrast kui ka imeilusast käsitööst, kuigi selle valmistamisega ei saanud hakkama esitletav sõber ise. Kuid lugege ise.
Tänane külalisesineja on eluaegne suur käsitööline Evea, kes peamiselt koob ja õmbleb, kuid ei põlga ära ei heegelnõela ega pirukavormi. Viimasel ajal on aga temalgi jäänud aega hirmus väheseks ja mahukamad "teosed" aastate taha. Loodetavasti saame siiski peagi näha uusi ja uhkeid saavutusi näputöö vallas.
Seniks aga kaunist pitsist, mille autor kahjuks teadmata. Tegu on iiri ehk gipüürpitsi* tükiga, mille Evea mõne aja eest kaltsukast leidis.Mis sellest tükist tulevikus saab, on esialgu veel teadmata - võimalik, et padjapüüri- või kotikaunistus, võibolla aga osa laudlinast. Loodetavasti hoitakse meid kõigi arengutega kursis.

Liselotta

*Parandus: tänusõnad tähelepanelikule käsitöölisele, kes osutas, et tegemist on hoopis süstikpitsiga. Kuna ei Evea ega mina selle käsitööliigiga kokku puutunud ei ole, pidasime seda seni just iiri pitsiks.
trio posted @ 20:52 - Link - kommentaarid (3)
228580 läbi astujat