Trio ja sõbrad
Trio ja sõbrad
kuldsed teod
20 September 2009
Kas vana varras roostetab? Ei ta roosteta!

Suve jooksul on palju mett kerre voolanud, nagu kindlasti ka vett merre. Aeg läheb lausa hirmuäratava kiirusega ja armsa harrastuse käsitöö jaoks jääb häbiväärselt vähe aega. Kuid kui tahtmist on, leiab hetke mõne rea kudumiseks/heegeldamiseks/õmblemiseks/lükkimiseks siiski ka päevatoimetuste kõrvalt. Õieti küll enne magamaminekut, nii et silm juba kustunud, aga näpud ikka veel töötavad.
Ilmad on küll tihti veel päikselised, kuid sügisene külmus on kohal. Sügishooajaks valmistumist alustasin juba kevadel, kui otsustasin sallideks erinevaid pitskudesid proovida. Just neid lihtsamaid. Ja nagu selgus, olid need tõesti väga kerged ja meeldejäävad. Esialgu oli vaid probleem ära tabamisega, et inglisekeelsetelt netilehtedelt pärit mustrites on kudujal vaja jälgida, mis pidi silmus vardale satub. Koolis õppisin ühtmoodi (inglise meetod), kuid nendes mustrites oli vaja silmus vardale hoopis teistpidi saada (kontinentaalne meetod). Muidugi saanuks üht- või teistpidi kududes mustri ilusti jooksma panna ka siis, kui kududa endale sobivalt pidi, lihtsalt juhendit tulnuks siis veidi muudmoodi tõlgendada.

Aga hoolimata segadusest töö alustamisel, kudusin ma siiski valmis sakilise salli (Lace Ribbon Scarf Knitty 2008. aasta kevadnumbrist), mille lõnga ostsin kunagi heegeldatud rätina kaltsukast. See muster tundus niisuguse mõnusa ja pehme lõnga (ma arvan, et alpakasisalusega, igatahes üsna naturaalne) jaoks ideaalne.
Ja mohäärist lehekesesalli. Muster samuti Knittyst, kevad 2005 (Branching Out).Õppisin ka pöidlakiiluga sõrmikute tegemise ära ja selgus, et see polnudki oluliselt raskem kui nö tavaline viis. Sõrmikuseljal on pähklimuster Eleanor Van Zandti "Kudumise käsiraamatust".Ja et pea ikka soe püsiks , kudusin jupp aega seisnud lõngadest lihtsa mütsi - vaheldumisi parem- ja pahempidised read.Aga et arvuti on hirmus ajaröövel ja samal ajal, kui klahve klõbistad, ikka ei käsitööta, ruttan täna veel mõnd meetrit lõnga esemeiks vormima.

Liselotta

PS Trio fotosessioon toimus augustis Frieda rõdul, fotolavastuse idee autoriks Milan, modellideks Trio
trio posted @ 18:43 - Link - kommentaarid (3)
235576 läbi astujat