Trio ja sõbrad
Trio ja sõbrad
kuldsed teod
27 Jaanuar 2008
Pole tükk aega mahti kirjutada olnud, aga see ei tähenda, et peale töötegemise mitte midagi muud toimunud poleks. Minu panus värvispektri valgesse:Ja et juba valge lainel sai oldud, siis ka üks käterätipits. Heegeldamise isu oli ka, aga mingit suuremat tööd ei söanda eelmises postituses mainutud põhjustel esialgu ette võtta.Kolleeg sai sünnipäevakingiks punase pusakeeToidujututa ei saa ka mitte läbi, seekord soolase poole pealt.

TuunikalatortRetsept Angeelika Kangi "Tordiraamatust".

2 pakki röstleiba

Täidis
2 karpi tuunikala vees
1 porru (omal initsiatiivil lisasin ka 2 paprikat)
3 keedetud muna
2 dl hapukoort (panin maitsestamata jogurtit)
2 dl majoneesi
sidrunipipart
aroomisoola

Kaunistamiseks
3 dl majoneesi
1 pikk kurk
1 karp kirsstomateid
peterselli

Pese porru, lõika väikesteks tükkideks ning sega nõrutatud tuunikala ja hakitud munadega. Lisa koor ja majonees ning maitsesta sidrunipipra ja aroomisoolaga. Lao kandikule 8 röstleivaviilu (lõika viiludel ääred ära) ja kata poole täidisega. Tee samamoodi ka teine kiht. Kolmandaks kihiks pane leivaviilud ja kata tort pealt õhukeselt majoneesiga (pool kattemajoneesist lisa vahetult enne serveerimist). Pane tort ööseks külma. Kata järelejäänud majoneesiga ning kaunista kurgiviilude, pooleks lõigatud kirsstomatite ja peterselliga.

Et täna oli ka üle pika aja haruldane kombinatsioon ilusast ilmast ja vabast päevast, siis uitasin natuke aega fotoaparaadiga ringi. Suurem osa ajast kulus ühe tõrksa orava peale, kes vähimatki koostöövalmidust ilmutamata oksarägastikus istus ja käbi purustas, justkui tahtes öelda: ega ma ei tule alla, sa võid seal oma objektiiviga sihtida nii palju kui kulub. Lõpuks hakkas mul kohutavalt külm ja tuli sääred teha. Olgu-olgu, sinu võit! Mõned pildid siiski sain, aga mis neist välja tuleb, saab näha peale filmi ilmutamist.

Frieda

trio posted @ 12:29 - Link - kommentaarid (5)
234601 läbi astujat