Trio ja sõbrad
Trio ja sõbrad
kuldsed teod
25 November 2007
Taas eetris Frieda. Suurest rõõmust tänaseks välja võideldud vaba päeva üle sai eile kooki küpsetatud. Retsept pärit novembrikuu ajakirjast Oma Maitse.

Muraka-juustukookPõhi:
100 g Digestive küpsiseid
50 g võid
1 tl fariinsuhkrut

Täidis:
400 g maitsestamata toorjuustu
2 muna
1 dl suhkrut
1 tl vanillsuhkrut

Peale:
500 g paksu hapukoort
0,5 dl suhkrut
2 tl vanillsuhkrut

Kate:
2 dl murakamoosi
0,5 dl Lapponia murakalikööri
2 ˛elatiinilehte

1. Purusta küpsised peeneks puruks. Sulata või ning lisa fariinsuhkur. Sega juurde küpsisepuru. Suru segu võitatud 24 cm läbimõõduga lahtikäiva koogivormi põhja.
2. Sega omavahel toorjuust, munad, suhkur ja vanillsuhkur. Vala segu põhjale. Küpseta 200-kraadises ahjus 20 minutit, tõsta välja ja jahuta pool tundi.
4. Sega omavahel hapukoor, suhkur ja vanillsuhkur. Määri segu koogile ning küpseta 10 minutit. Jahuta.
5. Sega murakamoos ja -liköör. Pehmenda ˛elatiinilehed külmas vees, pigista kuivaks ning sulata kuumas vees. Lisa murakasegule, seda ühtlaseks ning vala koogile. Hoia kooki enne serveerimist külmkapis vähemalt 6 tundi. (Veel parem üleöö.)Maitseb sama hea, kui välja näeb. Kate on küll pisut magusavõitu, aga Eestis müüdavad murakamoosid ongi kõik liiga magusad. Õiget murakamoosi saab ainult Norrast või ise tehes.

Eile õhtul jõudsin veel ka "jälle pärleid traadi otsa ajada", nagu ütleb SS. Simon Keenlyside laulis, mina jõin veini ja nikerdasin sellise kee (muster pärit Jänksikeselt):Mõned ehted olen veel valmis saanud, aga täna lõppes kahjuks päevavalgus enne otsa, kui ma jõudsin neist pilti teha. Kuna järgmine vaba päev on... kauges tulevikus, siis ei tea ma, millal õnnestub oma saavutused jäädvustada.

Aga nüüd ma lähen ja proovin puuviljaleiba, mille Liselotta mulle Lätist tõi. :-)
trio posted @ 14:43 - Link - kommentaarid (1)
20 November 2007
Aitäh kõigile sooja vastuvõtu eest!
(See putuk on minu vapiloom.)

Sel nädalal on minu, st Frieda kord lippu kõrgel hoida, kuna ülejäänud 2/3 triost on mujal aktsioonis. Esialgu pean siiski piirduma mõne vanema töö näitamisega - sest uued on kõik pooleli . Ja see tuleb sellest, et ma olen abielus oma tööga ning kannatan permanentse ajapuuduse all.

Et ma alles üsna hiljuti olen avastanud helmed ja fimo, siis siin üks fimost ja seemnehelmestest kee.Ja ripatsiga kee metall- ning seemnehelmestest:Ripats natuke lähemalt ka:Pilt on udusevõitu, sest ma olen relikt, kes üldiselt filmile pildistab, aga see pilt on digiseebiga tehtud. Ei ole me just sinasõbrad.

Praegu on aga kõige olulisem küsimus, kuidas saada postkontorist kätte Helmehaldja pakk. Sest meie eelnimetet postiasutus on lahti ainult kella 16-ni, no tere tulemast. Ja sel ajal, kui mul on lõuna, on loomulikult ka nendel lõuna. Nõndaviisi on tekitatud napakas olukord, kus postkontorisse minekuks peaks pool päeva töölt ära käima. Oeh.
trio posted @ 18:32 - Link - kommentaarid (3)
19 November 2007


Selle tagasihoidliku aas-käokingakimbuga tervitame kõiki isetegijaid.
Liselotta, Frieda ja Milan e kuldne trio.
trio posted @ 13:05 - Link - kommentaarid (12)
233025 läbi astujat