Trio ja sõbrad
Trio ja sõbrad
kuldsed teod
23 Mai 2010
Tehtud!

Kõikide reeglite kohane Haapsalu sall – teoorias. Praktikas tuli välja nii nagu tuli – et vaatamata salliraamatu umbes viiekordsele läbilugemisele õnnestus üks asi ikka kahe silma vahele jätta – nimelt see, et äärepits peaks olema kootud ripsilisena. Mis raamatus muidugi selges eesti keeles kirjas oli – aga nähtavasti toimin ma veel ka seitse aastat peale ülikooli lõpetamist tudengina – Jaan Undi kinnitusel pidavat neile nimelt iga asja 14 korda kordama, enne kui see nende teadvusse jõuab.
Traditsiooniliselt valge pole mu sall muidugi ka, on hoopis õrnalt vanaroosa. Kirjaks valisin pööratud piibelehekirja, minu meelest kõige haapsalusallilikuma kirja - igatahes tuleb just see mu silme ette kohe, kui kuskil haapsalu sallidest juttu on.Lõng: Titan Wool merinos extra, 100 g
Muster: pööratud piibelehekiri ja äärepits nr. 1 raamatust "Haapsalu sall"
Vardad: sallil nr 4 ja 3, äärepitsil nr 5 ja 4
Suurus: 190 cm x 80 cm

Nii et ei jää siis midagi muud üle, kui veel üks sall kududa, et oleks ikka kõik reeglid täidetud. Salli enda kudumine oli lust ja lillepidu, aga iga järgmise etapiga läks hullemaks. Äärepitsi kudumist alustasin ringvarrastega ja pidin selle juurde praktiliselt hulluks minema ja olin juba kindel, et kõik ülejäänud Haapsalu sallid jäävad minust küll tegemata. No ei ole mu jaoks ebamugavat riista kui ringvardad, isegi kui tegemist on Symfonie puitvarrastega. Alustasin uuesti ja kolisin ümber pikkadele bambusvarrastele. Kohe teine tera. Äärepits käis minuga isegi lähetuses kaasas, sai kah pikapeale valmis ja tuli asuda külge õmblemisele. See oli veelgi ebamugavam töö (no võib-olla ei oleks seda muidugi pidanud tegema kell üksteist õhtul, sünnipäevalt tulnuna, pärast 13 järjestikust tööpäeva ja tulipalavas toas, kus akent sääskede invasiooni tõttu lahti teha ei saa). Ent tehtud sai seegi. Lõpp hea, kõik hea.

Frieda
trio posted @ 15:19 - Link - kommentaarid (9)
232701 läbi astujat