Trio ja sõbrad
Trio ja sõbrad
kuldsed teod
25 Juuli 2009
Lastetoolide uus elu

Kaks rohkem kui 35 aasta vanust kulunud värviga lastetooli (minu lapsepõlves nimetati neid sipsikuteks) said uue elu. Käisin toolid terasharjaga üle, värvisin akrüülvärviga ning lõppviimistlus sai tehtud salvrätitehnikas.

Ja vahepeal tehtud, kuid siiamaani presenteerimata ehteid. Laiskvorst, nagu ma olen, pidasin nõnda paljude piltide ükshaaval ülespanemist liiga tüütuks ning sobitasin nad eelnevalt kokku.

Kõigepealt klaaspärlimäng: 3 komplekti - rohelistest, hallidest ja kreemikatest klaashelmestest, ja ühe varemvalminud kee juurde käekett ja kõrvarõngad.Soojad pruunikad ja meevärvi toonid. Komplekt keest ja kõrvarõngastest ja kahed kõrvarõngad.Ja ülejäänud kribu-krabu. Kaks paari villaseid sokke ning kolm paari kõrvarõngaid.Nüüd tagasi / edasi puhkama.

Frieda
trio posted @ 15:59 - Link - kommentaarid (3)
20 Juuli 2009
Sulnis suvi

Mitte midagi muud ei tahagi öelda, kui et – puhkus. Kui te mind tunnete (ja teate, kui rappa läks mu eelmise aasta puhkus), siis saate aru, millist õndsat rahu see sõna iseenesest mu jaoks tähendab. Ma üritan nautida mittemidagitegemist. Hommikuid, mil ma ei pea mitte kuhugi minema. Ja võimalust teha ainult seda, mida ma tahan, mitte seda, mida ma pean, mis muidu täidab 80% mu ajast.

Päike ja print

Millalgi mu kolmandal või neljandal puhkusepäeval, mil ma alles muud maailma tajumata maal sirakil olin, meenus mulle, et kuskil on mul varuks eelmisel suvel soetatud päikeseprindi värvid ja paar kotitoorikut. Et päike oli kah parajasti täiesti olemas, haaras mind enneolematu inspiratsioon ja et mitte ühtegi üleliigset sammu teha (ärgem liigutame seltsimehed, see on asjata energiakulu!) haarasin lähema kümne meetri raadiusest kättesaadavaid puu- ja taimelehti ning kotitoorikutest valmisid sellised mu enda meelest täitsa kenakesed poekotid:Kunagi ostis mu ema valge pluusi. Leidis siis, et see on ikka ilmselgelt liiga valge. Seadis sammud poodi, soetas sinise riidevärvi ja suunas mõlemad komponendid potti. Tulemus oli muidu igati kobe, aga kahjuks polnud värv ühtlaselt lahustunud ja jättis mõned ebakorrapärased ja ebavajalikud larakad nii nähtavasse kohta, et eriti ei olnud võimalik nägu teha, et nii ongi ette nähtud. Et efekt, mitte defekt. Nähes nüüd mu poekotte, leidis ema, et just selline tehnika sobiks neid ebasoosingus värviplekke varjama. Mina muudkui uhasin värvi ja lupiinilehed peale ja tulemus polnud teps mitte paha.Ja hädasti vajas värvi ka üks valge polosärk (millele ma ka, veel enne, kui seda üldse kanda jõudsin, kuskilt vaarikamoosi vms pleki peale suutsin hankida – ja kui ka mitte midagi muud, siis värvimise tulemusena sai vähemalt see plekk küll varjatud ):Päikeseprindi õpetuse leiab siit.

Frieda
trio posted @ 21:17 - Link - kommentaarid (6)
232701 läbi astujat