ARUANDED
ARUANDED
25 Mai 2009
TÕSISELT. VALUSALT.
Las meil olla üks keha. Ei mees ega naine. Aga võib-olla mõlemad. Pigem vana.
Keha kaotab teadvuse ja kukub.
Maailm tõmbub kokku ja omandab haigetoa mõõtmed
Keha klammerdub kramplikku jõuga maailma külge ja tunneb loomalikku hirmu surma ees.
Kehal puudub nüüd häbitunne. Kõik on avalik. Kõik, mis keha sees võib toimuda.
Sisikonna on blokeerinud kasvaja: kehal on vähk.
Nõrkus ja jõuetus. Tablett, mis äratab pooleldi õgitud keharakud taas korraks elule.
Tursunud kõht.
Kaks liitrit mäda kõhus. Kirurg eemaldab seda, mida eemaldada annab. Keha saab arstide ja tehniliste võimaluste omandiks.
Ajapikendust saanud elav laip, kellele on avanenud uued ja ootamatud vaimsed arenguvõimalused – kes oleks seda võinud arvata. Hoia mind ärkvel. Veel natuke. Keha saab minuks.
Kas nüüd on lõpp? Ei veel, teda on selleks liiga hästi ravitud.
Arstide arvates on mõne nädala, võib-olla mõne kuu pikkune ajapikendus võimalik.
Ära lase mul magades surra. Las ma tean, mis minus toimub. Las ma tunnen metastaase ja vohavat sarkoomi, mis laastavad mu keha seest poolt. Ödeem paisutab mu kudesid, nii et ma enam peeglisse vaadata ei tihka.
Ma kardan viimast krambihoogu, mis rebib mu siit maailmast lahti, kus ma just ju alles jõudsin harjuda. Mis siis, et ma saan varsti juba 80.
Ma ei taha. Ma ei taha surra. Rahunege. Uimastav morfiinisüst.
Üks väike hirm, üks väike surm, üks väike kasvaja.

Piltide autoriks GIRLIN BASSOVSKAJA

(Valik pilte joonistuslikust ballettist METASTAASID, mida esitati esmakordselt
joonistustriennaalil "MANU PROPRIA" 22.mail Eesti Rahvusraamatukogu fuajees.
Osalejad: Girlin Basovskaja, Diana Yanson ja helilooja Malle Maltis, näitleja Üllar Saaremäe hääl. Näitus Rahvusraamatukogus on avatud 8.juunini.)

» kylmjalg posted @ 19:15 » - Link - kommentaarid (2)
23 Mai 2009
VIIS MINUTIT PÄRIS OMA MÕTTEID.
Tahtsin täna ühe jube tõsise postituse teha, aga lapsed ei olnud vastavas tujus.
Tahaks kasvõi ühe mõtte rahulikult lõpuni mõelda. Päev läbi tuleb rahuldada viivitamatult edasilükkamatuid tungivaid palveid, nõnda et praeguseks hetkeks (23:23, muuseas "meie õnn") on võhm nii väljas ja pähe tuleb ainult hale soigumine. Mis teha. Üks hetk on nad suured ja siis tundub möödunud aeg oh kui ilus-ilus. Ja tegelikult ongi. Oleks ainult aega sellest mõelda ja seda tunda.
Viieks minutiks võtsin ennast kokku ja mõtlesin välja: kompromissina (kompomiss enda jaoks eelkõige) võiks esitleda pluusi. Pilt on üles võetud ühel ilusal kevadpäeval, ühel ilusa hetkel.


» kylmjalg posted @ 20:31 » - Link - kommentaarid (4)
17 Mai 2009
LIHTNE MÜTS TRAMMART'i RAAMES.
„Balti Jaamast Kopli poole mõeldes olen ikka inimeste seas teatud ksenofoobiat täheldanud; inimesed justkui pelgaks kõike seda, mis Kalamajast Sitsi ja Kopli suunas jääb. Tegelikult jääb palju huvitavaid, häid ning ajalooliselt ja ka tänaselt põnevaid asju“.
(Juku-Kalle Raid).
Meie perel viimastel aastatel Kalamaja, Pelgulinna ja Kopli kandiga head suhted. Nii et meie foobiast vabanemas ei käinud, aga midagi põnevamat oleks oodanud küll. Meie trammis oli üks mikrofoniga tädi ja tüdruk, kes lasele lutsukat jagas. Naine, kellel on häälevõimendi võiks paljugi korda saata. Ma ei mõtle, et tingimata nalja ja naeru - see eeldab teatud isikuomadusi, aga ka kuivikuna annaks ühtteist ära teha. Põnevad faktid või midagi. Meie saime teada, et paremat kätt jääb Metodisti Kirik ja vasakule Viru Keskus.
Tegin siis vähemalt mõne pildi Estri mütsikesest, mis on lihtne, aga samas otstarbekas. Ja tüdrukute riiete puhul pole iialgi küllalt litritest, satsidest, pitsidest. Mõnus on südamerahuga lihtne mütsike pärlitega üle puistada.
TrammarT´ist veel nii palju: võimalik, et meile lihtsalt sattus kõige igavam tramm. Ühes möödasõitvas kunstitrammis võis näha
setokesi laulmas. Atraktiivne! Samas, mis neil Tallinnaga pistmist. Ja võib-olla oligi eesmärk üles loetleda teele jäävad muuseumid ja keskused. Hästi järgi mõeldes, polnud sel trammil häda midagi. Puhtaks kasitud ja madalapõhjaline, mida näeb Kopli trammi puhul harva. Lausa lust sõita! Eriti veel kogu perega. Mis on iseenesest haruldane.


» kylmjalg posted @ 16:53 » - Link - kommentaarid (2)
15 Mai 2009
LÜHTER.
Sorteerisin pilte ja avastasin, et olen teinud portsu pilte lühtrist, mis nüüd ripub juba mitu kuud meil köögis.
Õnneks.
Samuti õnneks, et leidsin nii tänuväärt toormaterjali: mingisuguse metallkausi moodi asjanduse ja vallatult kõvera vasktoru. Erinevas suuruses mutreid oli mul millegipärast sahtlis. Puhas õnn.
Õnneks leidus ka paar head inimest, kes mind võtsid vaevaks aidata.
On üks sellise õnneliku tekkelooga lühter.

» kylmjalg posted @ 18:15 » - Link - kommentaarid (3)