ARUANDED
ARUANDED
27 Jaanuar 2008
IDEAALSETE MÕÕTUDEDGA (mida minul kaugeltki pole) SÕBRANNA.Selline "naine" tuli hiljuti minu juurde elama. Tuli ja tõi kaasa mõtted sõprusest, et mis ja kuidas ja milleks. Miks tõi, ei tea.
Võib-olla sellepärast, et korraks võrdlesin enda mõõte temaga. Noh, muidugi jäin ses osas alla, aga minu eelis on inimeseks olemine.
Võimalus muutuda, võimalus kommunikeerida. Võimalus jõuda hetkeni, mil üks või teine inimene saab nii oluliseks, et öelda tema
kohta "tuttav" jääb kuidagi lahjaks. Leida temas nüansse, mis on sarnased mulle endale ja imetleda temas mingit omadust või oskust.
Lasta tekkida võrdlus/võistlusmomendil, teatud konkurentsil (kindlasti peaks kasutama täpsemat sõna, aga praegu ei tule pähe), kui
samas on vastukaaluks siiras soov aidata-toetada, kui sõber seda vajab. Kohutavalt põnev paradoks: ma võistlen sinuga, samas olen
valmis iga hetk sind aitama. Mis see siis ikkagi on: isekalt(?) kiiremini kõrgemini, kaugemale? Innustuseks sõbra edusammud või
siis mis? Kuidas defineerida sõprust? Ja kas see on üldse vajalik. Võib-olla rahulduda usaldusega: sõbraga võib olla selline
nagu oled, pole vaja Dale Carnegie õpetusi järgida ja teeselda mingeid omadusi, et "...mõjutada inimesi ja võita sõpru".
Arusaadavalt on suhe sellise "naisega" igavalt staatiline. Huvitavamaks võiks muutuda, kui teda kaasata uutesse
õmblusprojektidesse, milleks ta ju tegelikult mõeldud ongi.

» kylmjalg posted @ 18:14 » - Link - kommentaarid (1)
20 Jaanuar 2008
ÜKS SUHTELISELT VANA LAPITEKK.
Seda võib ka tegelustekiks nimetada. No nii väga vana ta ka ei ole, ca kaks aastat, just enne esimese lapse sündi õmmeldud. Nüüd kui peagi sünnib teine laps, olen hakanud tasapisi vanu tite asju välja otsima. No ja esialgu tuli Kübaramoori tekk lagedale!


» kylmjalg posted @ 14:11 » - Link - kommentaarid (12)
17 Jaanuar 2008
KARIKEERITUD LAPITEKK. (1.osa)
Kaks aastat tagasi heegeldasin maavillasest lõngast tekki. Teatud mõttes lapitekki, teatud mõttes freeform tehnikas.
Mis tähtsust sel on, igal juhul sai ta kohutavalt kole ja pealegi trapetsi-kujuline. Ühesõnaga ei kõlba mitte kuskile
ja keegi pole seda kunagi kasutanud. Ainult tolmu kogus! Tänu üleskutse motiveerivale toimele, leidsin jõudu tekk üles
harutada: kahju ju kui väärt lõng raisku läheb! Niisiis on mul hunnik lappe ja idee, kuidas need tekiks vormistada.
Tahaks heegeldada juurde neutraalseid lappe tumehallist lõngast(sellest oli tehtud ülesharutatud tekk), kasutada ära mingil
moel olemasolevad hallikirjud lapid (võib-olla mingeid abstraktseid kujundeid moodustades) ja tikkida värvilise lõngaga
motiive Bidstrupi karikatuuridest. Tekitada tekile mingi lugu / koomiks.
Eks selgub kuidas õnnestub ja kui "loetav" see lugu pärast on!

Pildil harutamisest säästetud lapid, üks osa tulevasest tekist ja täiteks fragment koomiksist.
» kylmjalg posted @ 13:22 » - Link - kommentaarid (4)
03 Jaanuar 2008
VEEL ÜKS ELUTÖÖ!!!
Ja ma ei mõtle tingimata kleiti, mis all näha. Ikka lapsukest kõhus. Vot minul ei tule emadus loomulikust emotsionaalsusest või intelligentsist.
Pean õppima ema olema, pean õppima isekust taltsutama. Teate, see pole üldse lihte egomaniakil nagu mina (palju kergem on kleite õmmelda!).
Aga ma püüan, väga ja kindel, et lasteta poleks pähegi tulnud, et võiks nii keeruline olla hoolida kellegi teisest rohkem kui endast.
Tahaks loota, et ma ei tee liiga minu hoolde usaldatud väikestele inimestele ja altruism minus kasvab niisama jõudsalt kui praegu kõht.
(Tuleb tunnistada, et lootus laste abil paremaks inimeseks saada, on ka siiski küllalt egoistlik tahtmine, aga mis teha? Mitte sellest kirjutada?)
Muuseas lõige on 2007.aasta augusti Burdast.


» kylmjalg posted @ 17:51 » - Link - kommentaarid (11)