ARUANDED
ARUANDED
04 Detsember 2009
KIIRELT TULNUD... KIIRELT LÄINUD...
Sele kleidi teg langes mitmete tähtsate sündmustega ühte, mistõttu peaks temas olema äkiline energia (kiirelt tehutd) ja aastatega salvestunud esivanemate jõud. Kleidi materjaliks on minu, kunagi ikka valge olnud, heegeldatud pulmakleit ja minu vanaema Eha Marie roosidega kleit. Kui vanaema suri, jäi temast lisaks armsale mälestusele, ka kapi täis riideid alles. Mõnda olen mina jõudu mööda ümber teinud ja päästnud ta igavast pimedast kapist. See sama roosiline elab uut elu ka minu seelikuna. Ja siis veel mõned kohandatud pluusid ja kampsunid. Oma ette story on veel karakullkasukaga, aga tema nõuab eraldi postitust.
Aga see kleit sai valmis päevaga ja tipnes tumedate varjudega minu silme all, kui me Fotopesas nn aprillimuffinitega pildistamas käisime. Ah, muidugi pole silmaalused kõige tähtsamad. Lihtsalt sellises teatud eas naisterahvas - nagu ma olen - täheldab kriitiliselt iga vananemismärki.
Aga lapsed on armsakesed ja nende üürikesi lapsepõlve hetki me tegelikult jäädvustamas käisimegi.
Noorus kaob kiirelt, aga kangas ja foto jääb.
Fotograaf: Anno Proosvelt.

» kylmjalg posted @ 13:44 » - Link - kommentaarid (8)
02 Detsember 2009
SEBRAKINDAD.
Sattusin kogemata Freddy blogi otsa, kus lisaks muule võrratule olid ka võrratud sebramustrilised kindad.
Minu variant Hubertile nii suurepärane ei tulnud. Oleks tulnud validasobivam lõng. Mitte nii jäme, mitte nii karvane, mitte nii toon-tooniline. Kohendasin mustrit väiksemaks ja hiljem tikkisin heledama lõngaga üle. Muidu oleks sebra nähtav ainult väga hea tahtmise korral. Lühidalt, mitte nii väga peen lahendus. Hoopis minu moodi pusserdatud. Huvitav, et mul nii vähe asju õnnestub, mis ei vaja järeltöötlust...


» kylmjalg posted @ 08:37 » - Link - kommentaarid (9)