ARUANDED
ARUANDED
31 August 2009
SUVEJUTUD 1.osa
Kevad hakkab teadagi kohe pärast jõule. Suve algus on liikuv püha. Sõltub kohast, meeleolust, ilmast, valgusest ja inimestest, kes parasjagu on. Hiljemalt maiks on igal aastal suvi minu jaoks saabunud – siis on ta lihtsalt nii käega katsutav ja kohalolev.
2009.aastal jõudis suvi kätte 16.märtsi õhtul Nõmme turu kandis.
G ütles: “Vaata! Nii valge on veel.” B vastas: “Nüüd läheb õhtuti järjest valgemaks. Mõtle, kahe nädala pärast keeratakse kellasid.”
Nii sai suvi Tallinna otse Pärnust, kust GB tuli. Ja Pärnus tuli käia mitu head korda ka läbi lörtsi, külma tuule ja liblikateta, kuni lõpuks jõudsime selleni.
Kohe pärast seda tuli ka esimene lõke ja ööbikud.
Ma tahtsin veel lisada, et see oli tõeliselt tore teatritöö kogemus. Kuigi GB arvas algul, et võib-olla oleks näitlejad võinud nende loodud animatsioonireaga rohkem suhtestuda, siis järele mõeldes, tundub see suisa võimatu. Andres Noormetsa lähenemine, vähemalt selle lavastuse puhul, oli niivõrd impulsiivne ja avatud, et oleks võimalik tahta rangelt mõõdetuid suhteid. Nii jääbki filmiosa kusagile eemale ja kõrgemale tasandile. Nii otseses kui ka kaudses mõttes. Noh, ega nad ju ei seganud, eks. Kunagi loodetavasti saab teoks “Ballettmeistri” animafilm. Annaks aga keegi kõrge jumal suvesid!

Fotod: A.Liigus

» kylmjalg posted @ 21:19 » - Link - kommentaarid (1)
27 August 2009
ESTRI ESIMENE TALV. neljas osa
See on viimane sõnavõtt ja pildinäit Estri esimese talve seeriast. Ühtlasi ka sissejuhatuseks ja soojenduseks suvejuttudele, mis äkki mõne aja pärast tulevad. Noh, hilemalt jaanuaris.
» kylmjalg posted @ 15:01 » - Link - kommentaarid (5)