Kati kodutööd
DSC03273pilt
Kati kodutööd
NATUKE KÕIKE JA ALATI MIDAGI UUT!!!
.: NATUKE MINUST :.pilt VANUS: 30
Asukoht: Tartu
Tähtkuju: sõnn
.: MULLE MEELDIB:.
minu koer EVA SOFIA!!!

vaikus

PÄIKE, vesi ja liiv

kohvikud, näiteks Kohvik CREPP Tartus

Itaalia köök (pastaroad)

Kodus mõnnata, kuulata head muusikat, nautida head veini ning häid filme.

Photobucket
Lingid
MdM B
Mustrikogumik
PÄRLIAJAKIRJAD
Luislotte ja tema pusakeed
PÄRLIMUMMUD
Katjakese traadiväänamised
EVITA PERONI ehted
KRISTA RÄÄK- aksesuaarid
Els annab aru...
Manni heegeldused....
Turquise- pärlipood Brüsselis
Essi tööd
Epu teod ja mõtted
TRAADIVÄÄNAMINE
Sayila pärlipood Hollandis
Sokiraamat
Soki sait
Aeti käsitööleht
Reekese blogi
palmikute pidu
ehtekarbi valmistamine
seelikud ja kleidid
Eni Okens jewelry
Iza Malczyk
Evelin ja tema pärliloomad
Jana blogi
The Jade
Anni-Liisu kunst
VÄÄRISKIVID
vahvad kirikindad
helmepood
pärlipood
Vahvad kudumid!
Maru kindad
Maru design
HIspaania keelne pärliajakiri
Ilona blogi
Lin blogi

.: MINU LEMMIK pärliblogid:.

.: MINU LEMMIK blogid:..: EI MEELDI:.
sombune ilm ja kõva tuul,

kisa, kära,

inimeste väiklus ja kitsarinnalisus
.: PROJEKTID MILLES OSALEN:.

.: KOOSTEGEMISED:.


.: VALMINUD KOOSTEGEMISED:.

Olen päkapikk 2008

.: VALMINUD PROJEKTID :.
.: SÕNASEPP:.
KES PALJU TEEB SEE PALJU JÕUAB!

Terves kehas terve (erk) vaim!
.: VIIMASED POSTITUSEDs :.
Viimased postitused
September 2007

.: MINU ABSOLUUTSED HETKE LEMMIKUD:.

LEMMIKRAMAT:
Dan Brown: Da Vinci kood

VIDEVIK- S. Meyer

Robin Sharma: Pühamees, surfar ja tippjuht

LEMMIK FILM:
Sügislegendid- super

"The Game"- põnev, kuid vaid esimesel korral

Dejavu- põnev ja hirmu tekitav

Anna ja Kuningas- romantiline

Toscana päikese all- positiivne

City of the angels- romantiline, traagiline

LEMMIK MUUSIKA:
Diana Krall

Nora Jones

Katie Melua

Carla Bruni

Liisi Koikson

Maarja

Hedvig Hanson

mahe jazz muusika....


.: KÜLASTATUD:.

276008

01 September 2007
FIESTA DE PESCADORES ehk KALAMEESTE PIDU

Mõtlesin, et tutvustan Teile siis selektiivselt Hispaania tohutuid pidupäevi. Kui on pidu, siis tööpäeva pole, ja rahvas on õnnelik ja osaleb 100%. Inimesed tänavatel, väikesed ja vanad, imikud ja invaliidid ja kõik käib latiino (salsa) rütmi järgi. Ja igal külakesel on ikka vähemalt üks pidupäev.

Seekord oli pidu naaberkülas- Arinagas, 5 km lennujaamast lõuna poole..

Ennevanasti läksid Gran Canaria kalamehed külakese, Arinaga, sadamast merele- kalale. Kandsid need mõnusad kalamehed linasest valgeid rõivaid ja kaabut, et päike, mis otse lagipähe paistab, pead üle ei kuumutaks- kaasas pudel vett ja toidumoon. Naised jäid maha randa, oma mehi ootama. Kui kalamehed ookeanilt tagasi tulid, ei viinud nad kogu saaki koju, vaid jäid samale kaldale seda müüma.

Jutt tuttav ja sarnane iga kalurikülaga- kes on lugenud näiteks raamatut Näkimadalad, mis jutustab kalameestest ja nende peredest, tuleb jutt tuttav ette. Vahe on ainult selles, kliima on erinev, siin ei tule talve peale!

Nüüd, juba 12 aastat, on kalameestel oma pidupäev- KALAMEESTEPÄEV 31. august.

Käsime meiegi siis piilumas kuidas näeb välja kalameeste pidupäev ja kuidas seda tähistatakse.

Jõudsime Arinaga randa kella kümne paiku õhtul. Terve rand oli paksult inimesi täis. Muusika mängis ja melu milline.Rand oli täis väikeseid grille ja inimesed sõna otseses mõttes panid oma grillipeo koos pika lauaga rannas püsti. Kellel grillikohta rannas ei jätkunud, oli nutikalt kasutanud auto pagasiruumi.Valdavalt ikka grilliti kala, mõned siiski grillisid ka liha. Kõige muu juurde kuulusid loomulikult rumm ja koola- hispaania pidude "rahvusjook"

Suuremad aktivistid olid ehitanud laeva kujulise minibaari, mille ühes otsas pakuti jooki ja oli nö näksimislauake ja teises otsas susises grill.

Hiljem selgus, et meie lemmik "laev" oli promolaev, mille üks liige oli minu enda patsient, kes meid usinalt peole kutsus, et me ikka näeksime, mis, kus, kuidas jne

Pedro- minu jaoks patsient põlvetraumaga, tavaelus armees teeniv politseinik. Hetkel küll nö eesti mõttes sinisel lehel, meie tõlgendus: töövõimetuspuhkusel ja keskmiselt ümmargusem. Lubas küll vormi saada, kui põlv jälle parem on. Et see aga võimalikult kiirelt toimuks on väljakutse minule!Peatuks siis pikemalt Pedro riietusel ja detailidel.

1. riietus on siis tüüpiline traditsioonilne kalamehe riietus, mis küll erineb oluliselt põhjamaa kalameeste riietusest. Arvestades sooja kliimat ja igapäevast lõõmavat päikest on aga igati praktiline ja loogiline. Sarnaneb natuke Eesti talupojaga, kaspole?!

2. Vööl olev veeanum: muide puhas käsitöö. Uurisin kohe lähemalt asja. Nimelt on see valmistatud kõrvitsast, mis on spetsiaalne ja seest vesine. Nimelt pannakse see kõrvits kuivama, seejärel tehakse ülemisse osasse sisse auk. Augu kaudu puhastatakse kogu kõrvitsa sisu. Seejärel glasuuritakse kõrvits ja pannakse "punn" peale ja vööle. seekord oli küll vee asemel anumas puhas vein!!!!

3. Kaelas rippuv nahavoordedusega pits. Kunagi pole kartust, et pole pitsi, millest võtta või mida tõsta.

4. Pedro isiklik käsitöö: moonakotikeKott on valmistatud linasest riides, käsitsi kokku õmmeldud ja seejärel kaunistatud käsitsi riidevärvidega. Väga lahe ja uskumatu, et meesterahva tehtud. Kui Pedro teraapiasse tuleb, siis meil on alati väga lahedad ja sisukad 20 minutilised vestlused teemadel: pronksõdur, eesti-vene suhted, eesti ja vene kirjandus, Mis problem teil seal nende venelastega on jne. Siin Hispaanias, kardetakse jubedalt venelasi. Kui sul tekib kunagi probleem kohalikega, ütle, et oled venelane, ja sind jäetakse kohe rahule

Üks pilt siis kalamehe naisega ka. Vaadake kui nutikas põll!!Ja loomulikult lõppes pidu ilutulestikuga mis kestis 10 minutit ja seekord tuli ookeani pealt.Üldiselt on kombeks, et iga pidu lõppeb, ikka korraliku ilutulestikuga, ning kui see lõppeb siis inimesed aplodeerivad ja vilistavad. Kui on aga eriti lahe kujund, siis vilistavad ja hüüavad: GUAPO (ILUS) ja aplodeerivad. Emotsioone tagasi ei hoita.

No niisugune oli siis minu, Annika (samuti eesti tüdruk) ja Sofia (minu koer) kalapidu. Kunagi vene ajal oli meil ju kalapäev- NELJAPÄEV. Õnneks minu pere seda traditsiooni ei jälginud ja ma armastan siiamaani kala.PS! MUideks mutsid on ka puhas käsitöö: lõhnavad täitsa heina järele ja täidavad eesti heinamaa lõhna igatsuse

Tervitades!
nuputaja-Kati posted @ 01:13 - Link - kommentaarid (11)