leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
08 November 2011

Tegingi ära

Olles juba mitme lihtsama turukoti õmblemisega kätt proovinud, asusin lõpuks käekotti meisterdama. Aluseks võtsin satchel '-koti õpetuse raamatust  'Handbag Designer 101', kuigi lõpuks kombineerisin ikka oma käe järgi. Originaalist on minu kott veidi kõrgem, lahtise küljetasku tegin vaid ühele küljele ja tagumisele poolele lisasin veel tõmblukuga tasku.

f1_esi2.jpg
Laius 32, kõrgus 21, sügavus alt 11,5 ja ülalt 7,5cm


Nagu mul juba tavaks saanud, õmblesin detailide vahele paspuaal- e nöörkandi. Tegelikult peaks minu kante ju hoopis jõhvkantideks nimetama, sest mingit nööri seal sees ei ole - koti paremaks vormis hoidmiseks kasutasin kandi sees jälle trimmeri jõhvi. Seekord lõikasin ka kandid ise välja, sest õnneks ei pea trikotaa˛i lõikama diagonaalselt.

f1_sangad.jpg


Tähelepanelik vaatleja märkas muidugi (lisaks vareseleparemal küljel ), et tagumistel sangadel ei ole metall-lülisid. Ma ausalt kammisin kõik teadaolevad poed läbi, et saada selliseid 4,5cm laiuseid detaile, aga mida ei leidnud, seda ei leidnud. Nii saigi üks iidvana fotokott katki lõigatud, et  vajalike jubinaid saada, kuigi neid oli sel kõigest kaks tükki. Ah ongi parem, sellevõrra on ju kott kergem.

Ja kuigi lukul oli tõmberõngas olemas, et suutnud ma vastu panna kiusatusele ja lisasin sellele täpilise saba taha kah.

6_saba.jpg
Tiri aga tõmba, tiri aga tõmba, tiri aga tõmba...

leili33 posted @ 21:14 - Link - kommentaarid (26)