leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
28 Detsember 2010
Bee˛id luiged bee˛il taustal

Mu õde mainis, et tal ei ole kunagi olnud klapiga labakuid ja talle meeldiks midagi pruunikas-bee˛ikat. Nii saingi jõulukingi idee ja lisaks hea võimaluse treenida "kahelt käelt kudumist" - no nii et mustrilõng jookseb vasakult, teine lõng aga paremalt käelt. See läheb mul üsna vaevaliselt ja kuigi öeldakse, et vana koer enam uusi trikke ei õpi, ma ikkagi püüan. 

Põhimotiivi valisin kauneimatelt Norra sõrmikutelt, mida juba ammu olin Lola69 ja rion-i töödes imetlenud. Ka allserva ja peopessa sättisin traditsioonilised Selbu mustrid.
ilu1.jpg
Vardad: 2 ja 2,5
Lõngad: tumedam - Novita Florica, ingverijuurebee˛ , heledam - Regia 4-fädig sokilõng, bee˛
Lõngatoonidega ma esialgu rahul ei olnud. Tahtsin kohvipruuni, aga selle asemel sain mingi hallikas-lillakas-pruunikas-bee˛i. Hele lõng omakorda tundus liiga roosakas ja kartsin, et muster ei jää piisavalt kontrastne. Kudumise käigus hakkasid lõngad päris hästi teineteisega kohanema - Florica selline lõdvema keeruga täisvillane ja kohevam, sokilõng omakorda sitkem ja tiheda keeruga. Ja bee˛ muster bee˛il taustal eristus päris kenasti. 
 
Aga mina ise ei kohanenud sugugi peopessa valitud rombilise mustriga. Kohe nii kehvad lood olid, et  peale ühest kindast poole ülesharutamist tundsin: ma ei soovigi sellega enam kohaneda. Tekkis hoopis soov pipiroosa jahimehe sokkidel nähtud kappava hirvega kohaneda.
ilu2.jpg Olles üsna kindel, et õde ei tee numbrit kui kindad peopesas erinevad, jätsin ühe klapipõhja rombiliseks, teisele tekitasin hirvekese. Kahjuks jäid vaesekesel jalad lühikesteks, sest kinnas sai liiga vara otsa. Ja ema tögas mind, et mis pruunid pabulad seal looma ümber lendavad. No mis teha, elu on selline, vahel tuleb ka pabulaid. Ega's Dropsi mustril küll nii ei olnud mõeldud, aga minul kukkus välja.... noh nii... nagu alati.

Et lõngad nii hästi kokku kõlasid, tahtsin proovida ka heledat mustrit tumedal põhjal. Käeseljale paigutasin Osinkast leitud mustri  ja Selbu kinnaste moodi külgedele jooksma eraldi mustriribakese.
luiged1.jpg
pöial.jpg
Vardad 2mm
Kui on viitsimist veidi pead või pilti keerata, peaks silm seletama kesksel kohal luigepaari, vähemalt mustrikirjelduses oli nii kirjas. Minul kukkusid välja pigem jõuluhaned, aga mis tost. Kämbla sisse kudusin sama "lemmik"- rombilise ja pöidla otsa sättisin extra motiivikese.

********
Kui õel ja õetütrel jõulusalmid loetud, sain sellised pildid :
pir4.jpg
pir3.jpgann1.jpgann3.jpg
Minul endal hea meel, et nüüd läheb parema käe lõnga-üle-varda-viskamine palju lobedamalt, täitsa nagu miss Marple'il kohe. Ja pikkade lõngajooksude põimimise sain käppa. Mõnus vaikne nokitsemine oli. Ükskord saan ehk endalegi kirikindad.

leili33 posted @ 11:30 - Link - kommentaarid (18)