leili33 lehvitab
leili33 lehvitab *** vanasti kudusin, nüüd õmblen
30 Oktoober 2006
Retro: Nupps

Nupps suck - selline pealkiri oli ühes blogis, kus kirjeldati piinarikkaid tunde pääsusaba-räti nuppude kudumisel. Aga minu jaoks on igasugused nupukad olnud läbi aegade lemmikud. Vahepeal on need lemmikud vajunud unustuse hõlma, nüüd tundub, et on aeg moevoolus jälle pinnale ujuda. Pealegi: kes vana asja ei mäleta, elab tulevikuta.

Niisiis, järjekordne kapist leitud vana kampsun. Ise ka ei usu hästi, et millegi taolisega kunagi maha saanud: lisaks nuppude kudumisele tikkinud rokokoo-ja sõlmpisteid, mõnda kohta on ka kullakarva niiti lisatud, mis pildil hästi välja ei paista. Kuldniidi hankimiseks tuli osta üks laiem pael ja see siis üles harutada.

Ja mis ma näen, seda ma tõepoolest ei mäletanud: ka nööbid on ise tehtud. Oi aegu, oi kombeid
Algallikat täpselt ei mäleta, arvan, et see oli Verena ja aasta siis oli nii 90-viis, vist, hiljem võin täpsustada ka.
90s

Üks elu paradoksidest:
kõige sügavamad haavad on need, mis löödud lähedaste inimeste poolt või puudutanud just seda kohta, milles enda meelest oh-kui-tugev. On minulgi üks haavakene, mis minu tillukesele loomingusädemekesele hoobi andnud. Kudusin hallist lõngast lihtsat kampsunit ja kuna lõnga ei jätkunud, kombineerisin teist tooni halliga passeosale nupulise mustri. See on üks väheseid kampsuneid, mille kohta võin öelda 'minu disain'. Aga kahjuks sai hävitava hinnangu väga kallilt inimeselt: kole, nii kole. Ega ei ole nii kole midagi, päris hästi ajahambale vastu pidanud, vabalt võiks selle sügis-talvise VogueKnittingu hallide kampsunite sekka üles panna
See viimane on muidugi kunstiline liialdus, mingi enesekaitsevõte, selline aeg-ajalt hõõguvale haavale palsami määrimine. Kampsunist pilti ei ole, sest jäi maale. Ja kuigi mul tütrega kardinaalselt erinevad maitsed - nagu ikka ema-tütre maitsed - siis seda kampsunit ta kiidab ja kannab hea meelega. Aeg-ajalt. Maal. Mõnikord linnakodus ka.

Minu osaks on nüüdsest noppida vilju kunstiliselt andekamate ja haritumate disainerite loomingust. Oli plaan ka siia igasugu viimasel ajal silma jäänud nupuliste asjade pilte lisada, aga liiga pikaks veniks seekordne heietus. Kuigi, neist nupp'sidest võiks lausa raamatu kirjutada. Vooh! siis oleksingi see, kes on ühe raamatu kirjutanud.
Tegelikult võiks vist hoopis foorumis nuppe risti-põiki lahata, või kuidas
leili33 posted @ 12:31 - Link - kommentaarid (4)